Lietuvos Respublikos Seimas. Archyvinė nuotrauka

Teisėsaugos pareigūnai atliko kratas Lietuvos Respublikos Seime

25
(atnaujinta 13:02 2016.12.12)
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, tęsdami ikiteisminį tyrimą dėl "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio galimai vykdyto aukštų politikų papirkinėjimo, šiandien atliko kratas Seimo nario Vytauto Gapšio namuose ir jo darbo vietoje Lietuvos Respublikos Seime.

VILNIUS, geg 30 — Sputnik. Turima duomenų, kad šiuo metu suimtas "MG Baltic" koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galimai per Seimo narį Vytautą Gapšį už itin didelės vertės kyšius siekė paveikti šio Seimo nario parlamente atstovaujamos politinės partijos narius, kad jie veiktų koncerno interesais.

Prokuroras yra priėmęs nutarimą Seimo narį Gapšį apklausti specialiuoju liudytoju. Šis statusas suteikiamas esant duomenų apie galimą nusikaltimą, bet nesant galimybės pareikšti įtarimus.
Gapšys turi teisinę neliečiamybę.

Anksčiau šiame tyrime įtarimai buvo pareikšti Eligijui Masiuliui, kuris atsisakė Seimo mandato ir pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio lyderio pareigų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį po pietų svarstys prokurorų prašymą pratęsti suėmimą papirkimu Kurlianskiui.

Anksčiau skirtas 20 dienų suėmimo terminas Kurlianskiui baigiasi gegužės 31 dieną, antradienį.

Prokuratūra konkretaus suėmimo termino nenurodė, teigdama, kad tai bus paskelbta prieš prasidedant posėdžiui, rašo BNS.

Gegužės 12 dieną sulaikytas Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Teisėsauga įtaria, kad jis galėjo perduoti 106 tūkst eurų kyšį tuometiniam liberalų lyderiui Masiuliui.

25
Dar šia tema
Pas Masiulį rasti teisėsaugos pažymėti pinigai
Eligijus Masiulis lankėsi Generalinėje prokuratūroje
Dar viena intriga "MG Baltic" ir liberalų santykiuose
Antanas Guoga vadovaus Liberalų sąjūdžiui
Discussion