Grafitis su Putino ir Trampo bičiniu. Archyvinė nuotrauka

Suniokotas grafitis "ataka prieš žodžio laisvę"

25
(atnaujinta 14:16 2016.08.12)
Vilniuje suniokotas visame pasaulyje išgarsėjęs grafitis su Putino ir Trampo bučiniu.

VILNIUS, rugp 12 — Sputnik. Ant užkandinės "Keulė Rūkė" nupieštą grafitį ketvirtadienį kažkas užpaišė baltais dažais.

Užkandinės Facebook paskyroje atsirado užrašas apie tai, kad žinomas visame pasaulyje paveikslas, vaizduojantis besibučiuojančius Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir respublikonų kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trumpą, "buvo sunaikintas".

"Nemanome, kad tai tiesiog vandalizmas — tai yra terorizuojanti ataka prieš žodžio laisvę Lietuvoje", — parašė kavinės savininkas Dominykas Česnauskas.

Anot jo, šios atakos tikslas yra priminti laisvojo pasaulio žmonėms, kad visuomenėje vis dar aktyvūs autoritarizmo advokatai. Tuo pačiu metu esame laimingi, kad mums primena, jog laisvė nėra kažkas, ką galėtum visada laimėti, tai yra nuolatinė kova.

Знаменитый граффити с Трампом и Путиным замазали белой краской
Grafitis užpaišytas baltais dažais

Darbuotojai "priėmė iššūkį" ir pažadėjo atkurti atvaizdą visame pasaulyje tapusį laisvės ir nepaklusnumo simboliu.

"Priimame iššūkį be baimės — mes ir toliau ginsime žodžio laisvę, Vilniaus laisvę ir Lietuvos laisvę", — paskelbė "Keulė Rūkė" direktorius.

Lietuvos sostinėje nutapytas piešinys primena garsųjį Berlyno sienos grafitį, kuriame buvo pavaizduotas 1979 metų sovietų lyderio Leonido Brežnevo ir Rytų Vokietijos komunistinio režimo lyderio Ericho Honeckerio bučinys.

Vilniaus grafityje pavaizduotas Putino ir Trampo bučinys šių metų gegužės viduryje sulaukė didelio dėmesio socialiniuose tinkluose šalyje ir užsienyje.

25
Discussion