Lietuvos kariai. Archyvinė nuotrauka

Seimo rinkimai prasidėjo: kariai šalies ribų jau balsuoja

81
(atnaujinta 14:17 2017.09.12)
Lietuvos kariai balsuoja Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, balsą atiduoti galės ir šauktiniai kariai. Vieni pirmųjų rugsėjo 28-ąją jau balsavo Vokietijoje tarptautinėse pratybose dalyvaujantys kariai.

VILNIUS, spal 4 — Sputnik. Artėjant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams galimybės dalyvauti juose ir atiduoti savo balsą sudaromos ir Lietuvos kariams, išvykusiems už šalies ribų, rinkimuose balsuos ir šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai.

Vieni iš pirmųjų teise atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsus už patinkantį kandidatą pasinaudojo tarptautinėse operacijose ir pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai. Apie 160 mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" karių Vokietijoje vykstančių tarptautinių pratybų "Allied Spirit V" metu dar rugsėjo 28 dieną balsavo išankstiniuose rinkimuose, pranešė krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Nuotoliniu būdu išankstiniuose rinkimuose taip pat balsuoja ir tarptautinių operacijų rajonuose dislokuoti Lietuvos kariai. Jų šiuo metu yra apie 30. Tarptautinėse operacijose Afganistane ir Malyje tarnybą atliekantys kariai savo balsą jau atidavė išankstinio balsavimo tvarka.

Tarptautinių operacijų rajonuose, kur tarnauja mažiau kaip trys kariai, savo balsus kariai gali atiduoti artimiausiose Lietuvos konsulinėse įstaigose ar ambasadose. 

Apie 40 karių, šiuo metu tarnaujančių Ukrainoje, gali dalyvauti rinkimuose ir atiduoti savo balsą atvykę į Lietuvos ambasadą Kijeve.

Antspauduoti karių biuleteniai per siuntų tarnybas bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Beveik vienas tūkstantis ką tik tarnybą pradėjusių šauktinių karių balsuos tarnybos vietose Rukloje ir Panevėžyje.

Balsuoja ir šiais metais pradėję tarnybą šauktiniai

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose dalyvaus ir šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą spalio 3 dieną pradėję priešpaskutinio šių metų šaukimo karių.

Beveik 960 šauktinių karių balsuoti Seimo rinkimuose savo daliniuose galės jau šį trečiadienį, spalio 5 dieną. Iš jų daugiau nei 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, tarnybą pradėjusių Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, 180 karių LDK Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, atiduoti savo balsus renkant Seimo narius galės Mokomajame pulke.

Seimas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Александр Липовец

Dar beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje galės balsuoti bataliono muziejuje įrengtose balsavimo vietose.

Lietuvos kariuomenės daliniuose Lietuvos paštas kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija įsteigs išankstinio balsavimo vietas.

2016 metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą anksčiau yra pradėję daugiau nei 1,5 tūkstančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Visi jie taip pat galės dalyvauti rinkimuose atiduodami savo balsą daliniuose arba jiems bus sudaryta galimybė nuvykti į balsavimo apylinkes.

Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojamą balsavimą stebės atvykę balsavimo komisijos nariai ir rinkimų apygardų nariai.

81
Temos:
Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (92)
Dar šia tema
ESBO misija stebės rinkimus į Lietuvos parlamentą
Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų
Lietuvos kariuomenės sausas davinys
Lietuvos ginkluotosios pajėgos
Discussion