Peilis. Archyvinė nuotrauka

Londono policija: amerikietę nužudęs vaikinas nebuvo radikalizuotas

92
(atnaujinta 12:10 2017.09.12)
Didžiosios Britanijos sostinės skvere Somalio kilmės jaunuolis nužudė moterį ir sužeidė dar penkis žmones.

VILNIUS, rugp 4 — Sputnik. Britanijos detektyvai ketvirtadienį apklausė 19-metį dėl vienos amerikietės gyvybę nusinešusio išpuolio Londone, bet sakė neradę jokių įrodymų, kad tas peiliu švaistęsis jaunuolis būtų buvęs radikalizuotas, praneša BNS.

Komisaro pavaduotojas Mark Rowley (Markas Roulis) sakė žurnalistams, kad per trečiadienio vakarą įvykdytą išpuolį žuvusi moteris buvo JAV pilietė.

Užpuolikas taip pat sužeidė kitas dvi moteris ir tris vyrus, kurie yra JAV, Britanijos, Australijos ir Izraelio piliečiai, bet jų sužalojimai nekelia pavojaus gyvybei, pridūrė pareigūnas.

​Britanijos policija nenustatė, kad Londono centrinėje Russello (Raselo) aikštėje šešis žmones subadęs jaunuolis būtų turėjęs teroristinių motyvų.

Vyras su peiliu. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Табылды Кадырбеков

Pasak Roulio, tyrėjai vis labiau linksta prie nuomonės, kad šią ataką užpuolikas įvykdė dėl sutrikusios psichikos. 

Pareigūnas sakė, kad tyrėjai iki šiol nerado jokių užuominų, kurios rodytų, kad įtariamo turima Norvegijos pilietybė arba jo somalietiška kilmė "yra susijusi su jo veiksmų motyvais".

Peiliai — dažniausias žudikų panaudojamas ginklas Britanijoje, kurioje šaunamųjų ginklų kontrolė labai griežta. Per metus iki 2015-ųjų kovo šalyje peiliais mirtinai subadyti 186 žmonės, kurie sudarė trečdalį visų nužudytųjų.

92
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (42)
Discussion