Andrius Kubilius, archyvinėė nuotrauka

Kubilius nurodė esminę Skvernelio klaidą

83
(atnaujinta 16:48 2018.01.07)
Esminė Sauliaus Skvernelio klaida yra jo pozicija santykių su Rusija atžvilgiu, mano konservatorius Andrius Kubilius

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius pareiškė, kad Sauliaus Skvernelio pareiškimai apie santykius su Rusija yra "esminė asmeninė strateginė" premjero klaida.

Apie tai Kubilius parašė savo Facebook paskyroje.

"Lieka neaišku sąmoninga ar nesąmoninga. Man susidaro vaizdas, kad pradžioje premjeras tiesiog neatsargiai "leptelėjo" keletą sakinių, o po to puolė ieškoti viešų pasiteisinimų, ir kuo toliau, tuo daugiau niekų prišnekėjo. Kremliaus propagandistų džiaugsmui", — rašo Kubilius.

Premjero esminė asmeninė klaida — labai svarbiais užsienio politikos klausimais premjeras pasirodė kaip nepatyręs, nepatikimas ir neatsakingas.

Anot Kubiliaus, prieš darant tokius pareiškimus, premjerui reikėtų suderinti savo poziciją su prezidente, Seimu ir užsienio reikalų ministru, kaip tai buvo „iki šiol šiol Lietuvoje, po Putino agresijos Ukrainoje".

Kubilius pabrėžia, kad "gal premjeras taikėsi į rusakalbius rinkėjus ir verslo "pragmatikus", gal nesitaikė, o tiesiog leptelėjo".

Ketvirtadienį Skvernelis Žinių radijui pareiškė, kad Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinė komisija galėtų atnaujinti savo veiklą, kurį buvo užšaldyta 2012 metais.

Mažiau nei per savaitę ministras pirmininkas dukart pasisakė už politinių kontaktų su Maskva atnaujinimą — pirmą kartą jis apie tai pasakė Lietuvos televizijos kanalo eteryje, kitą karta — pranešime savo Facebook paskyroje. Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva yra vienintelė iš ES valstybių, kuri nepalaiko jokių darbinių kontaktų politiniame lygmenyje su Rusija, ir tai, visų pirma, kenkia paties Vilniaus interesams.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, dvišaliai aukščiausio lygio politiniai kontaktai gali vykti su draugiškus santykius demonstruojančiomis šalimis. Tuo tarpu "Rusija laužo tarptautinės teisės normas, vykdo agresyvią karinę, informacinę ir kibernetinę politiką kaimynių adresu". Prezidentūros spaudos tarnybos pateiktame komentare rašoma, kad būtų naivu įsivaizduoti, kad su šia šalimi įmanomi ekonominiai santykiai, atsieti nuo politikos.

Tuo pat metu gruodžio pabaigoje prezidentė pati teigė, kad "su Rusija reikia bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti".

83
Tegai:
politika, Andrius Kubilius, Saulius Skvernelis, Lietuva
Dar šia tema
Kubilius: Lietuvoje Helovinas tęsiasi nuo pat praeitų metų pabaigos
Sutriuškino: konservatorius Kubilius sumenkino Šimašiaus nuopelnus