JAV karinė technika, archyvinė nuotrauka

Espertas: JAV tikisi didelių dividendų teikiamą karinę paramą Baltijos šalims

104
(atnaujinta 13:24 2018.04.05)
Amerikos valdžia nori ne tik apginkluoti Baltijos šalis ir padaryti iš to verslą, bet ir sustiprinti savo įtaką Šiaurės Europoje bei gauti prieigą prie Arkties, mano Rusijos kariuomenės rezervo karininkas

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Vašingtonas pasiruošęs skirti Lietuvai, Latvijai ir Estijai papildomą karinę paramą — 170 milijonų JAV dolerių, apie tai keturių valstybių lyderiai susitarė antradienį, auksčiausio susitikimo metu Vašingtone. Planuojama, kad lėšos bus panaudotos apsigikluoti, karinei technikai įsigyti bei pratyboms.

Rusijos Federacijos Taryba, reaguodama į tai, pareiškė, kad JAV jau kurį laiką "meta Baltijos šalims kaulą". Tačiau Rusijai tai "netgi ne uodo zvimbimas — net neketina  numoti rankos", pabrėžė senatorius Francas Klincevičius.

Sputnik Lietuva interviu Rusijos kariuomenės rezervo generolas-majoras Vladimiras Bogatyriovas teigė, kad Vašingtonas siekia ne tik priartėti prie Rusijos sienų, bet ir galutinai įsitvirtinti regione.

"Pirma — tai, aišku, Rusijos Federacijos sienos, tai viena kryptis. Tačiau be šito, mes neturime užmiršti, šalia yra Suomija, Švedija, Norvegija ir kitos Šieurės Europos šalys. JAV įsibrauna, atvirai primeta savo pozicijas Baltijos šalims, dislokuodamos ten savo kariuomenės padalinius, sukuria sąlygas, visų pirma, savo ginklų tiekimui, o tai jau verslas — pagrindinė pono Trampo užduotis. Ir antra — tai įsitvirtinimas, kaip tikimasi, ilgalaikiu pagrindu, su perspektyva viešpatauti šiame regione, spausti viską", — pabrėžė Bogatyriovas.

104
Tegai:
JAV kariuomenė, JAV karinė technika, politika, JAV kariai, Baltijos šalys, JAV
Dar šia tema
Konvertoplanai Baltijos šalyse: ką veikia JAV specializuotosios pajėgos Rusijos pasienyje
Ekspertas: JAV nori grąžinti savo karius į Baltijos šalis, nes bijo Rusijos
JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
Baltijos šalys prašo JAV rimčiau žiūrėti į "Rusijos grėsmę"