Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva negalės įtikinti Latvijos atsisakyti energijos Astravo AE

(atnaujinta 08:58 2019.11.27)
Ryga neseks kaimyninės šalies pavyzdžiu, nes yra suinteresuota pigios elektros tiekimu, mano Latvijos prekybininkų asociacijos prezidentas Henrikas Danusevičius

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Tarp Lietuvos ir Latvijos nėra ypatingo solidarumo, sakė Latvijos prekybininkų asociacijos prezidentas Henrikas Danusevičius interviu Sputnik Lietuva metu.

"Šiuo atveju elektra — labai svarbus resursas mūsų gamintojams. Mes jau žinome, kad ankstesnės vyriausybės padarė korupcijos klaidą per daug padidinusios mokesčius už mažų hidroelektrinių ir kitų sąlyginės "žalios" elektros energijos gamintojų gamybą, todėl dabar turime galvoti, kaip sumažinti šią kainą <...> Šalis negali būti motyvuota dėl politinių priežasčių nepirkti pigios elektros energijos", — sakė jis.

Danusevičius pabrėžė, kad dabartinės atominės elektrinės tampa saugesnės, o Ryga neturi informacijos, kad Astravo AE galėtų kelti "grėsmę" aplinkai.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Latvija neketina remti Lietuvos energijos uždraudimo iš Baltarusijos atominės elektrinės (AE) klausimu. Apie tai pareiškė Latvijos prekybininkų asociacijos prezidentas Henrikas Danusevičius.

Anot jo, Latvijai svarbi elektra ir jos kaina, todėl Ryga nemato reikalo blokuoti pirkimus tik todėl, kad Vilnius nepatenkintas Astravo AE statybomis prie Lietuvos sienų.

Tegai:
Lietuva, Latvija, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (278)
Dar šia tema
Ekspertas: Suomija turi teisę reikalauti konsultacijų dėl Baltarusijos AE
Ekspertas paaiškino, kodėl Latvija ignoruos Lietuvą Baltarusijos AE klausime
Ekspertas: Kanados politikė po susitikimo su Nausėda pamirš apie Baltarusijos AE