Vakarų karinės apygardos 20-osios gvardijos kombinuotos ginkluotosios armijos tankas T-72B per pratybas Pogonovo poligone, archyvinė nuotrauka

"Teks paprakaituot": amerikiečiai įvertino Rusijos kariuomenės grupuotę

(atnaujinta 16:37 2021.01.29)
Amerikos analitikai pabrėžia, kad aprėpiančioje Sankt Peterburgą ir šiaurines Maskvos prieigas 6-ojoje armijoje, kuri, pasak NATO analitikų, kelia grėsmę Baltijos šalims, yra tik du tankų batalionai, o to akivaizdžiai nepakanka invazijai į Europą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Šiuolaikiniai ginklai, didelis pasirengimas kovai, puiki logistika — JAV karinio jūrų laivyno analizės centras (CNA) paskelbė išsamią ataskaitą apie Rusijos Vakarų karinės apygardos pajėgų ir priemonių būklę. Analitikai pripažįsta, kad šis operacinis-strateginis susivienijimas yra stipriausias šalyje. Apie pagrindines dokumento nuostatas skaitykite RIA Novosti autoriaus Andrejaus Koco straipsnyje. 

Pilnas operacijų spektras 

Autoriai teigia, kad rengiant apžvalgą buvo naudojami tik atvirųjų šaltinių duomenys. Šešiasdešimt puslapių pateikia išsamią Rusijos vakaruose dislokuotų karinių junginių — 1-osios gvardijos tanko, 6-osios ir 20-osios kombinuotosios ginkluotosios armijos, 6-osios oro pajėgų ir oro gynybos armijos, Oro pajėgų, Baltijos laivyno, pajėgų padalinių ir brigadų, įsikūrusių Kaliningrado srityje, — analizę. Tekstas supintas su infografikos blokais — amerikiečių analitikai kruopščiai atvaizdavo beveik visų Rusijos karinių formacijų vietas. 

Военные инженеры ВС России во время работ по разминированию восточных районов Алеппо
© Sputnik / Министерство обороны РФ
Rusijos ginkluotųjų pajėgų karo inžinieriai išminavimo metu rytiniuose Alepo regionuose

"Vakarų apygarda yra labiausiai pasirengusi ir parengta kovai, — sakoma pranešime. — Vakarų operacinės krypties stiprinimas išlieka Maskvos prioritetu: NATO plėtra ten laikoma galinčia kelti grėsmę visai šalies egzistencijai. Apygardoje dislokuotos kariuomenės pajėgios atlikti visas karines operacijas — nuo taikos palaikymo iki didelio intensyvumo kovinių operacijų, kurias remia aviacija ir tolimojo nuotolio raketų artilerija. Yra galimybė naudoti branduolinius ginklus".  

Analitikai neslepia, kad Šiaurės Atlanto aljansas nuo 1991-ųjų rimtai nuvertė Rusiją. Tiesą sakant, vakarų sienose šiandien išsirikiavo nedraugiškų valstybių grandinė — išskyrus Baltarusiją. Būtent tai dokumento autoriai laiko pagrindine prieš maždaug dešimt metų prasidėjusio Vakarų karinės apygardos stiprinimo priežastimi. Pažymima, kad dar 2012 metais, vadovaujant Anatolijui Serdiukovui, ten buvo dislokuotos gana kuklios pajėgos — keturios motorizuotosios ir dvi tankų brigados kaip dviejų kombinuotų ginkluotųjų armijų dalis. 

Kariuomenės argumentas 

Tuo metu ginkluotųjų pajėgų vadovybė ruošėsi galimiems nedidelio ir vidutinio intensyvumo konfliktams, pavyzdžiui, karui su Gruzija 2008 metais. Tačiau po 2014 metų galutinai paaiškėjo, kad pagrindinis potencialus priešas yra Vakaruose. Tada buvo atgaivinta 1-oji gvardijos tankų armija, kurios būstinė buvo Maskvos srityje. Karas Donbase prisidėjo prie tolesnio rajono stiprinimo. Prie Rusijos ir Ukrainos sienos buvo dislokuotos reikšmingos 20-osios kombinuotosios ginkluotosios armijos pajėgos. 

Военная техника во время учений Славянское братство — 2020
© Sputnik/ Виктор Толочко
Karinė technika pratybų "Slavų brolija - 2020" metu

Tai, kad Maskva mato priešą, kurio jėga lygi, įrodo ir tai, kad Šoigu atšaukė Serdiukovo sprendimą perkelti ginkluotąsias pajėgas į brigados struktūrą, pažymima dokumente. Vakarų karinės apygardos galios pagrindą sudaro daugybė padalijimų. Brigados liko, bet ne visur. Jomis aprūpinta 6-oji kombinuotoji ginklų armija, aprėpianti Sankt Peterburgą ir šiaurines Maskvos prieigas. Būtent šis susivienijimas, pasak NATO analitikų, kelia grėsmę Baltijos šalims. Tačiau pranešimo autoriai taip nemano, nurodydami, kad 6-ojoje armijoje yra tik du tankų batalionai, o to akivaizdžiai nepakanka invazijai į Europą. 

20-oji kombinuotoji ginkluotoji armija su dviem motorizuotomis divizijomis, artilerijos ir raketų brigadomis bei pagalbiniais daliniais yra labiau pasirengusi kovai. Pasak dokumento autorių, kariuomenė turi "Iskander-M" operatyvinius-taktinius kompleksus, galinčius smogti į priekį žengiančio priešo užnugariui ir sunaikinti pagrindinius jos infrastruktūros elementus. Operacinė zona, už kurią atsakinga kariuomenė, yra Ukraina ir Baltarusija. Be to, karo atveju 20-asis kombinuotasis ginklas apims kairįjį pagrindinio Vakarų karinės apygardos smūgio darinio — 1-osios gvardijos tankų armijos — šoną. 

Стратегические командно-штабные учения Кавказ-2020 на территории Южного военного округа
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ
Strateginės vadovybės štabo pratybos "Kaukazas-2020" Pietų karinės apygardos teritorijoje

Jo pagrindas yra dvi divizijos — motorizuotoji ir tankų. Amerikos specialistai atkreipia dėmesį į aukštą šios armijos, kurią daugiausia sudaro sutartininkai, profesionalumą ir gerą jų įrangos lygį. Visi 1-osios tankų davizijos daliniai yra pasirengę bet kuriuo metu persikelti į vakarines sienas atlikti kovinių misijų. Trūkumas yra pernelyg margas įrangos parkas: T-72, T-80, T-90 šeimų tankai. Ateityje 1-oji tankų divizija taip pat bus papildyta naujausias T-14 "Armata". Analitikų manymu, ši įvairovė labai apsunkina įrangos priežiūrą, nes skirtingoms mašinoms reikia skirtingų dalių. 

"Ilga laivyno ranka" 

Ataskaitoje pabrėžiama, kad Rusijos generolai puikiai žino NATO šalių armijų oro pranašumą. Todėl galingiausios 6-osios oro pajėgos ir oro gynybos armija buvo dislokuotos Vakarų karinėje apygardoje. Minimas 2015 metų sprendimas dėl oro pajėgų ir oro ir kosmoso gynybos pajėgų suvienijimo į vieno tipo ginkluotąsias pajėgas — tai leido visas pajėgas ir turtą, atsakingą už oro grėsmės neutralizavimą, pavesti bendrai vadovybei. 

"Ši kariuomenė turi ir savo aviacijos, ir oro gynybos sistemas, — rašoma dokumente. — Vakarų Rusijoje buvo sukurta integruota ir giliai iškelta oro gynybos sistema, skirta atremti oro ir raketų smūgius. Didžiausi miestai yra Maskva ir Sankt Peterburgas. 6-oji armija turi rimtų smūgio pajėgumų. Pagrindinis jos kovinis būrys yra 150-oji mišrios aviacijos divizija su įvairių tipų orlaiviais, galinčiais kovoti ir su oro taikiniais, ir pataikyti į antžeminius taikinius". 

Танк Т-90М
© Sputnik / Владимир Астапкович
Tankas T-90M

Trys iš keturių Rusijos desanto skyrių dislokuoti Vakarų karinėje apygardoje. Tai labiausiai apmokyti, gerai įrengti ir labai motyvuoti daliniai, pasirengę pradėti kovines misijas per 72 valandas. Oro pajėgos išlieka Maskvos greitojo reagavimo pajėgų stuburu. Amerikos analitikai įsitikinę, kad ginkluoto konflikto su NATO atveju "mėlynosios beretės" veiks už fronto linijos, reiduos priešo užnugaryje ir vykdys žvalgybą. Ataskaitoje pažymima, kad ore esančių darinių aprūpinimas tankais juos gerokai sustiprino. 

Ataskaitoje didelis dėmesys buvo skiriamas ir Baltijos laivynui. Pasak dokumento autorių, ši operatyvinė-strateginė karinio jūrų laivyno formacija yra gana baisi jėga, nors vidutinis laivų amžius siekia 24 metus. 

Amerikos analitikai nerimauja dėl Rusijos laivyno "kalibravimo". Pavyzdžiui 2016 metais Baltijos laivynas gavo du mažus raketinius "Bujan-M" laivus, ginkluotus sparnuotosiomis "Kalibr" raketomis. 2018–2019 metais prie jų prisijungė du tos pačios klasės "Karakurt" tipo vimpelai. Jungtinės Valstijos pripažįsta, kad Rusija padarė nedidelę revoliuciją jūrų reikaluose, įrodydama, kad net ir labai maži laivai gali atlikti didelio nuotolio didelio tikslumo raketų smūgius prieš antžeminius taikinius. 

Kietas riešutėlis

Amerikiečiai taip pat mini dvi specialiosios paskirties brigadas, dislokuotas Kurske ir Tambove. Jų užduotis apima gilią žvalgybą, taikinio nustatymą ir sabotažo operacijas už fronto linijos. Jie tiesiogiai atsiskaito Generaliniam štabui, tačiau karo atveju Vakarų karinės apygardos vadovavimo labui vykdys specialias operacijas. 

"Papildomos galios rajono kariams suteikia dvi atskiros elektroninio karo brigados, — sakoma pranešime. — Jie jau įrodė savo efektyvumą realiuose ginkluotuose konfliktuose. Iš esmės elektroninio karo turtas yra integruotas į sausumos pajėgas visais lygmenimis: bendros ginklų brigados, divizijos, korpusai, karinės apygardos. Jie gali būti naudojami tiek siaurai nukreiptose operacijose, tiek priešakinėse. Elektroninio karo brigados klausosi priešo radijo eterio, trikdo jo ryšius, atima iš jo informacijos pranašumą. Vakarų karinės apygardos daliniuose įrengti galingiausi Rusijos kompleksai — "Bylina", "Krasucha", "Leer-3", "Moskva" ir "Murmansk-BM". 

РСЗО Торнадо-С
© Фото : НПО "Сплав"
Kelių raketų paleidimo sistema "Tornado-S"

Galiausiai pastaraisiais metais Vakarų karinės apygardos artilerija buvo žymiai sustiprinta. Visų pirma, iš sandėliavimo bazių buvo paimti 240 mm savaeigiai minosvaidžiai "Tiulpan" ir 203 mm haubicos "Pion". Dokumente teigiama, kad šias sistemas planuojama atnaujinti iki 2022 metų. Be to, 79-ojoje raketos artilerijos brigadoje, įsikūrusioje Tambove, buvo iš naujo įrengta naujausia kelių raketų paleidimo sistemos "Tornado-S" įranga, viena salve apimanti 67 hektarus iki 120 kilometrų atstumu. 

Apskritai Amerikos analitikai teikia aukštą įvertinimą Vakarų karinės apygardos kariuomenių padaliniams. Jie pripažįsta, kad regione dislokuotos oro gynybos pajėgos ginkluoto konflikto atveju rimtai apsunkins NATO orlaivių gyvenimą. Apie 800 tankų suteiks apygardai galimybę veiksmingai gintis nuo invazijos ir pradėti kontratakas. 

CNA ekspertai teigia, kad karas su Rusija brangiai kainuos tiems, kurie išdrįs jį pradėti. 

Tegai:
Europa, Baltijos šalys, kariuomenė, Rusija
Dar šia tema
Liūdna tiesa JAV. Kaip eskadrinis minininkas "Donald Cook" tapo puikiu taikiniu
Stoltenbergas paragino sąjungininkus padidinti išlaidas gynybai dėl Rusijos "agresijos"
Karo ekspertas paaiškino NATO generalinio sekretoriaus žodžius apie Rusijos "agresiją"
Danija pripažįsta, kad Rusija vėl tapo supervalstybe
Baltarusijos AE

Ekspertas: Lietuva jau pasiekė idiotizmą Baltarusijos AE klausimu

21
(atnaujinta 23:45 2021.02.26)
Vilnius faktiškai siūlo Kijevui palikti pramonę ir vartotojus be elektros esant krizinei situacijai, mano ekspertas Aleksandras Frolovas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Lietuvos pasiūlymas Ukrainai boikotuoti elektrą iš Baltarusijos AE (BelAE) esant krizinei situacijai šalyje atrodo kaip šiurkštus elgesys ir net grėsmė gyvybei, interviu Sputnik Lietuva pasakė Nacionalinės energetikos instituto generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Frolovas.

Taip energetikos specialistas pakomentavo Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrielius Landsbergio išreikštą susirūpinimą dėl to, kad Baltarusijos elektra patenka į Ukrainos rinką, bei energetikos ministro Dainiaus Kreivio paraginimą Ukrainai solidarizuotis su Lietuva BelAE klausimu.

Anot Frolovo, Lietuva faktiškai siūlo Ukrainai sušalti vardan solidarumo.

"Kitaip šis pasiūlymas negali būti įvertinamas. Be to, kad sušaltų, jie siūlo iškirsti keletą pramonės įmonių, kai kuriose srityse palikti pramonę ir vartotojus be elektros vien dėl to, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra pavojinga. Aš praleidau momentą, kai Lietuvos vyriausybė savimi pakeitė tokią organizaciją kaip TATENA. Juk TATENA organizacijai nekyla klausimų dėl Baltarusijos atominės elektrinės jos "pavojaus" požiūriu, ir klausimų nėra jos ekspoloatavimo požiūriu, nei projekto, nei šio projekto įgyvendinimo požiūriu", — pasakė jis.

Frolovas mano, kad Kijevas turėtų tokį pasiūlymą vertinti kaip šiurkštumą ar net kaip grėsmę gyvybei.

"Net su visu savo ironišku požiūriu į dabartinę Ukrainos valdžią, bet siūlyti žmonėms, esantiems krizinėje situacijoje ir gaunantiems energijos iš tų šaltinių, kurie jiems prieinami, kad šalies energetinė sistema nesugriūtų padidėjusios paklausos laikotarpiu, kai vietos elektrinės negali susidoroti su šios paklausos patenkinimu. Taigi siūlyti šiems krizės ištiktiems žmonėms, o jūs, mano draugai, atsisakykite, nes mes taip norime, šios elektros iš šios atominės elektrinės, — tai yra mažų mažiausiai šiurkštumas, net grėsmė gyvybei. Net kažkokiais politiniais sumetimais tai jau yra idiotizmo forma", — pasakė jis.

Anksčiau Lietuvos energetikos ministras Dainius Kreivys paragino Ukrainą solidarizuotis BelAE klausimu. Pasak Lietuvos ministro, tuo metu, kai BelAE buvo pradėta eksploatuoti, joje jau buvo aptikti "gedimai", kurie kelia rimtą nerimą ir esą rodo saugumo problemas. Kreivys taip pat pabrėžė, kad prekybos elektros energija nutraukimas su Baltarusija yra būtina sąlyga nutraukti antrojo Baltarusijos atominės elektrinės bloko statybą.

Prieš tai Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos. Laikinai einantis Ukrainos energetikos ministro pareigas Jurijus Vitrenka teigė, kad jis pasisako už "pagrįstus apribojimus" elektros energijos importui iš Rusijos ir Baltarusijos. Jis taip pat pasisakė už atjungimą nuo energetikos sistemos su Rusijos Federacija ir Baltarusija, sakydamas, kad Kijevas turi susivienyti su Europos energetikos sistema.

Ginčas dėl Astravo AE

Vilnius nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl elektrinės statybos, priekaištaudamas dėl "nesaugumo", nepaisant to, kad objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

Ilgą laiką Lietuvai nepavykdavo įtikinti kaimynines Baltijos šalis atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis, naudodama ryšį tarp Latvijos ir Rusijos.

Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad vietoj produktyvaus dialogo Lietuva ir toliau šaukia apie "Astravo AE grėsmę Europai" ir sąmoningai tarptautinėse platformose propaguoja prieš Baltarusiją nukreiptą retoriką.

21
Tegai:
BelAe, Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Nausėda paragino suvienyti pastangas kovoje prieš BelAE
ES nerado įrodymų, kad BelAE energija pateko į Baltijos šalis
"Žemiau bet kokio lygio": Nausėda paaiškino, kodėl atsisako elektros energijos iš BelAE
Skvernelis pareiškė, kad nėra duomenų apie elektros energijos srautą į Lietuvą iš BelAE
Kita stotelė — BelAE: Lietuva kelia isteriją dėl "nepadorios" energijos
JAV policija, archyvinė nuotrauka

Tai visai kas kita! Kodėl Rusijoje skundimas yra blogis, o JAV žygdarbis

(atnaujinta 22:03 2021.02.26)
Tas, kas galvoja, kad pasibaigus Donaldo Trampo apkaltos procesui, kuris prasidėjo po Baltųjų rūmų šturmo, baigsis "raganų medžioklė" Jungtinėse Valstijose, labai klysta

Jau pusantro mėnesio demokratinė spauda su neslepiamu entuziazmu ir toliau identifikuoja "Kapitolijaus banditus" (taip vadinami Trampą palaikantys protestuotojai Vašingtone), naudodama naujausias veido atpažinimo technologijas.

Tęsiasi masiška galimų to išpuolio dalyvių skundimo kampanija. 18-metės BLM aktyvistės Helen Duke, kuri paskundė motiną ir artimiausius giminaičius policijai, istorija yra gerai žinoma. Dabar liberali bendruomenė draugiškai renka aukas, kad ji galėtų tęsti studijas koledže — motina prarado darbą dėl įskundimo ir nebegali mokėti. Tačiau ši istorija yra tik ledkalnio viršūnė. Masinio draugų ir artimųjų skundimo kampanija išplito visoje šalyje.

Labiausiai mūsų piliečius stebina įprastas (jei ne entuziastingas) nemažos Amerikos visuomenės dalies tokio reiškinio suvokimas. Dar vienas 18-metis Teksaso paauglys Jackson'as Reffitt'as duoda interviu į dešinę ir į kairę apie tai, kaip jis įskundė savo tėvą policijai, ir pastarasis buvo areštuotas dėl šio įskundimo ir apkaltintas dėl ginkluoto įsiveržimo į Kapitolijų.

Sprendžiant iš interviu, vaikino visiškai nekankina abejonės dėl jo poelgio teisingumo, dėl visko kaltinamas Trampas. Pavyzdžiui, atsakydamas į "The Times" klausimus, jaunuolis pasakė: "Mano tėtis mane užaugino ir suteikė tiek daug galimybių gyvenime. Bet jis serga. Visa politinė dienotvarkė serga. Tai, ką jis padarė, yra liga". Kiek metų tėvas bus "gydomas" už grotų, Jackson'ui nerūpi: visa tai — tėvo labui.

Mūsų visuomenė yra sukrėsta tokių pranešimų. Ką bekalbėti, net kai kurie mūsų ekspertai mano, kad toks "gėdingas" reiškinys kaip masinis skundimas yra kažkas naujo Amerikai, būdinga išskirtinai tik šiems laikams. Tuo tarpu JAV tai yra įprastas reiškinys, per dešimtmečius susiformavusi tradicija, tapusi neatsiejama amerikietiškos tapatybės dalimi.

Ten parašyta daugybė darbų, įrodančių skundimo etiką, ypač kai kalbama apie savo darbdavių atidavimą į teisėsaugos rankas. Prieš kelis dešimtmečius visuomenėje buvo įvestas specialus terminas "informatorius", siekiant nutolti nuo neigiamų terminų, tokių kaip "šnipinėjimas" ar "skundimas". Primename, kad dar 2002 metais žurnalas "Time" paskelbė Amerikos informatorius "Metų žmonėmis". Taigi, skundimą JAV vadinti nauju reiškiniu reiškia visiškai nesuprasti, kas yra Amerika.

Tik pirmas dalykas, sukrėtęs daugumą mūsų piliečių, persikėlusių į Valstijas, yra kaimynų, geriausių draugų, giminaičių, praeivių skundimas, vos kam nors kas nors pasirodo įtartina. Amerikiečiai nuo ankstyvos vaikystės mokomi skųsti. Jei kitose šalyse klasėje budintis asmuo turėjo stebėti, ar yra kreidos, ir užtikrinti lentos švarą, tai Amerikos mokyklose ši "pozicija" įpareigoja informuoti apie klasės draugų pražangas. Ir jie skundžia, nes žino, kad kitu atveju bus įskųsti patys. Mūsų moksleivių ir studentų, patekusių į Amerikos švietimo įstaigas, pasakojimų apie šį reiškinį yra labai daug internete.

Rusijos vėliava, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Тимкив

Juokingiausia stebėti, kaip liberalai, kurie patys įskiepijo Rusijos visuomenei apie skundimų nepriimtinumą (ypač 1930 m.), bando pateisinti panašų reiškinį JAV, kuris yra sektinas pavyzdys demokratinėje visuomenėje. Čia yra tipiška Dmitrijaus Valujevo, vieno iš pagrindinių daugumos antirusiškų veiksmų JAV organizatorių, nuomonė (jis yra Laisvosios Rusijos fondo atstovas, judėjimo "Magnitsky Act Initiative" programos direktorius, pastarųjų Navalno rėmimo mitingų koordinatorius Valstijose).

Jis tiesiai paaiškina nesupratingai auditorijai, kodėl skundimas Rusijoje yra blogis, tačiau JAV tai neginčijamas gėris: "Amerikoje, kaip ir bet kurioje demokratijoje, įstatymas yra socialinė sutartis, primetama iš viršaus, o tai reiškia, kad jis iš esmės yra nepopuliarus. Taigi nuolatiniai bandymai apeiti įstatymą, rasti spragų ir išeičių. Kartais įstatymo apėjimas tampa vienintelis būdas išgyventi ar įgyvendinti vieną ar kitą veiklą. Pranešimas apie pažeidimą tampa antiliaudiškas".

Mūsų liberalo požiūriu, viskas yra paprasta: Amerika yra "šviečiantis miestas ant kalvos", o Rusija — "blogio imperija". Todėl negalima laikytis Rusijos įstatymų, jei informuosi, vadinasi, būsi "skundikas", o skundimas JAV yra drąsus pilietiškas poelgis. Be to, šis paaiškinimas gana paplitęs tarp rusų, kurie apsigyveno Valstijose ir meilę tėvynei laiko "praeities reliktu". Jie ramiai paaiškina, kodėl įskųstį kaimyną už antitarybinį anekdotą buvo "žema" ir "niekinga", o skundimai Amerikoje turėtų būti skatinami visais įmanomais būdais, nes "tai neturi stigmos, kuri buvo Sovietų Sąjungoje", ten, sako jie, "nėra tokio susidūrimo tarp valdžios ir žmonių". Na, taip, mes prisimename, juk Trampo šalininkai yra ne žmonės, o "vidaus teroristai". Atitinkamai jų skundimas yra ne konfrontacija, o pilietinės pareigos vykdymas.

Šiuo atžvilgiu nenuostabu, kad mūsų liberalai užsienyje taip lengvai puola rašyti kolektyvinį šmeižtą prieš Rusijos visuomenės veikėjus, reikalaudami skirti jiems griežtą bausmę. Štai kodėl jie reikalauja įvesti visokius "Magnickio sąrašus" (kaip ir tas pats aukščiau minėtas Valujevas) arba "Putino sąrašus". Arba prisiminkite tą patį Navalną su raginimu įvesti sankcijas garsiems rusams, tarp jų ir žurnalistams. Visiškai normalios amerikiečių skundimo kultūros tendencijos.

Taigi, skundimas JAV yra įprastas dalykas. Nors, reikia pripažinti, per pastaruosius du dešimtmečius jie pasiekė visiškai naują lygį. Bet kuris amerikietis dabar žino šūkį:

"If you see something, say something" ("Jei ką nors pamatai, pasakyk ką nors"). Vienas iš demokratų ruporų "The Washington Post" išdidžiai rašo, kad ši frazė tapo šiuolaikinės Amerikos "nacionaliniu devizu". Iš karto po 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroro išpuolių masinėje apyvartoje pasirodęs šūkis dabar yra oficialus JAV Valstybės saugumo departamentui.

Bet jei iš pradžių šie budrumo raginimai buvo susiję tik su kova su tarptautiniais teroristais, dabar 74 milijonai JAV piliečių, balsavusių už Trampą, buvo prilyginti "teroristams". Be to, isterijos kurstymas tęsiasi ir po to, kai Džo Baidenas pradėjo eiti prezidento pareigas.

Vienas ryškiausių šios isterijos pavyzdžių buvo "Los Angeles Times" paskelbtas straipsnis, kurį parašė garsi žurnalistė ir televizijos kritikė Virginia Heffernan, su būdinga antrašte: "Ką jūs galite padaryti su savo kaimynu "trampistu"?". "Fox News" vedėjai net stebėjosi: "Mes jau turime nugalėtoją kategorijoje "Blogiausias 2021 metų straipsnis. O dar tik vasaris".

Straipsnyje Heffernan viešai skundžia kaimynus, kurie atvirai palaiko Trampą (Kalifornijoje, kur buvo paskelbtas jos straipsnis, tai jau prilyginama kenkėjiškiems ketinimams). Amerikiečių žurnalistės požiūriu, jie kalti dėl to, kad... nuvalė sniegą nuo tako, vedančio į jos kiemą. Ir tai vadinama "agresyvaus mandagumo veiksmu", nes mieste, kuriame gyvena autorė, "žmonės paprastai nevalo kelių kitiems nemokamai". Todėl, užuot padėkojusi kaimynams, Heffernan lygina juos su islamo teroristais, su "Hezbollah" ir netgi su "mandagiais naciais" ir Antrojo pasaulinio metų prancūzais nacių bendrininkais. Atkreipkite dėmesį, kad kai aktorė Gina Carano palygino demokratų elgesį su nacistine Vokietija, ji buvo nedelsiant pašalinta iš šios profesijos, o "trampistų" lyginimas su naciais demokratinėje spaudoje jau seniai tapo tradicija.

Heffernan savo straipsnyje pareikalavo kaimynų atgailos už palaikymą Trampui ir viešo "trampizmo" atsisakymo. Matyt, po to ji kilniaširdiškai leis jiems sutvarkyti jos kelius. O juk šį viešą kaimyno įskundimą rašo ne bent kas, ir jis skelbiamas solidaus Amerikos leidinio puslapiuose.

Susidaro įspūdis, kad dabar demokratiniai Amerikos laikraščiai ir televizijos kanalai konkuruoja tarpusavyje dėl to, kas jų šalyje ras daugiau "liaudies priešų" ir pareikalaus jų bausmės. Negailėdami epitetų, jie jau skundžia savo kolegas, pavyzdžiui, populiarų "Fox News" televizijos laidų vedėją Tucker'į Carlson'ą vadina "grėsme demokratijai". Ir jie nuolat reikalauja sodinti, uždaryti, uždrausti, pašalinti.

Bet jūs atsimenate, tai yra blogis tik Rusijoje. Amerikoje "valdžia ir visuomenė yra vieninga". Ypač tada, kai iš pusės šios visuomenės atimama teisė į savo nuomonę ir jai tik leidžiama išvalyti kelius nuo sniego. Žinoma, po viešos atgailos.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, JAV
Kaune atidarytas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje

Kaune atidarytas didžiausias vakcinavimo centras Lietuvoje

(atnaujinta 13:35 2021.02.26)
Skaičiuojama, kad vienu metu naujajame vakcinavimo centre gali būti aptarnaujama iki kelių šimtų pacientų, o darbuojantis pilnu pajėgumu Kauno mieste per dieną galės būti suvakcinuota iki 10 tūkstančių žmonių

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Sausį baigti statyti Kauno ledo rūmai, Kovo 11-osios g. 26, pandeminiu laikotarpiu tapo didžiausiu vakcinavimo centru Kaune ir visoje šalyje, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

Anot savivaldybės, laikinai čia įsikūrę medikai nuo COVID-19 jau paskiepijo kelis šimtus senjorų. Skaičiuojama, kad dirbant pilnu pajėgumu per dieną bus galima aptarnauti iki 10 tūkst. kauniečių. 

Pagrindiniu vakcinavimo centru naujoji arena pasirinkta dėl palankiai išdėstytų didelių erdvių, kurios leis sklandžiau ir saugiau organizuoti kauniečių skiepijimą. 

Čia nuolat dirbs Kauno miesto poliklinikos suburta komanda. Ją sudarys apie 70 žmonių: 20 gydytojų, 40 slaugytojų ir bent dešimtis kito pagalbinio personalo. 

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras papasakojo, jog iki šiol vakcinavimo epicentru Kaune buvo tapę Centrinio pašto rūmai, tačiau nuo kovo 1-osios visi procesai kelsis į ledo rūmus. 

Pažymima, jog Dainavos mikrorajone, "Girstučio" baseino kaimynystėje įsikūrę Kauno ledo rūmai lengvai pasiekiami viešuoju transportu, o automobiliu atvykstantiems kauniečiams paruošta 100 vietų stovėjimo aikštelė. Laikinasis vakcinavimo centras patogiai prieinamas ir negalios paliestiems žmonėms, pritaikytas sunkiau judantiems senjorams — į sales galima patekti liftu. 

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Vakcinavimo centras Kaune

Pilnai išnaudota infrastruktūra

7,5 tūkst. kvadratinių metrų plote gyventojų srautai proporcingai išskirstomi ir nesimaišo tarpusavyje. Į vakcinavimo centrą kauniečiai pateks per vieną įėjimą, o namo iškeliaus kitu. Orientuotis lankytojams padeda būrelis Raudonojo Kryžiaus savanorių.

Ledo rūmuose pacientai iškart bus išskiriami į du srautus: vieni nukreipiami atskiroje salėje pildyti klausimynus bei sutikimo formas, o susitvarkiusieji dokumentus internetu iš karto keliaus arenos aikščių link, kuriose ledą laikinai pakeis ten išdėstyta gyvybiškai svarbi medicininė infrastruktūra.

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Pacientai vakcinavimo centre išskiriami į du srautus

Vienoje aikštėje įrengta skiepijimo zona, o antroje, prireikus, gali būti įrengta erdvė greitiesiems antikūnų serologiniams tyrimams. Šiuo metu čia pagal specialią schemą išdėstyta 16 vakcinavimo kabinų, tačiau esant poreikiui šis skaičius gali operatyviai padvigubėti.

Iš karto po skiepų gyventojai nukreipiami į 170 vietų stebėjimo salę, kurioje privalo praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūri budintys Greitosios medicinos pagalbos medikai, kad vos tik prireikus būtų skubiai suteikta kvalifikuota pagalba.

В Каунасе начал работу самый большой в стране центр вакцинации
Salė, kurioje po skiepų gyventojai privalo praleisti bent 15 minučių

Skaičiuojama, kad vienu metu naujajame vakcinavimo centre gali būti aptarnaujama iki kelių šimtų pacientų, o darbuojantis pilnu pajėgumu Kauno mieste per dieną galės būti suvakcinuota iki 10 tūkstančių žmonių.

Tegai:
vakcinacija, Lietuva, Kaunas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija
Lietuva pirks papildomų vakcinos dozių iš trijų gamintojų
Lietuvoje plečiamos profilaktinio testavimo nuo koronaviruso grupės