Lauko kino teatras ŽMONĖS Cinema drive-in

Lauko kino teatras siūlys programą šeimoms

(atnaujinta 18:38 2020.04.24)
Šventinį gegužės savaitgalį specialiai šeimoms sudarytoje filmų programoje laukia jau spėta pamilti klasika ir darnaus gyvenimo su gamta pažinimo pamokos

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Nuo balandžio 28 dienos, švelnėjant karantino apribojimams, "ŽMONĖS Cinema drive-in" į seansus automobilių aikštelėje prie "Litexpo" kviečia atvykti nebe po du, o visą šeimą, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

Šventinį gegužės savaitgalį specialiai šeimoms sudarytoje filmų programoje laukia jau spėta pamilti klasika ir darnaus gyvenimo su gamta pažinimo pamokos.

"Kiekvienais metais "Pasakos" kino teatre turėjome gražią tradiciją — švęsti mamos ir tėčio dieną kine. Džiaugiamės, kad šiuo metu tradiciją galima tęsti ir su šeima laiką praleisti drive-in kine. Juk brangiausia dovana — laikas kartu", — sako "ŽMONĖS Cinema drive-in" vadovė Andrė Balžekienė.

Šventinį savaitgalį lauko kino teatre visa šeima galės rinktis iš kelių specialiai šeimos savaitgaliui suplanuotų filmų. Vienas jų — lietuviškai įgarsintas dokumentinis filmas "Gyvenimas kaime ir kiti maži stebuklai". Filmas nukelia į "Abrikosų slėnio" ūkį Kalifornijoje, kuriame darniai gyvena gaidys Ponas Apšepėlis bei kiaulaitė Ema. Filmas leidžia ne tik iš arčiau susipažinti su gyvūnais bei gyvenimu kaime, bet paliečia ekologijos ir atsakingo vartojimo temas.

Taip pat žiūrovai kviečiami prisiminti ir vieną gražiausių knygų — 1943 metais pasirodžiusią Antoine de Saint-Exupéry "Mažąjį princą". Prancūzų ir italų sukurtas animacinis filmas pasakoja apie Mažąjį princą — auksaplaukį berniuką, kuris keliauja po skirtingas planetas, ieško draugų ir bando pažinti tų planetų gyventojus. Vienos ryškiausių scenų — epizodai su lape ir rože — vadinami ikoniškais.

Lauko kino seansuose filmus žiūrėti bus galima tik iš automobilio, negalima išlipti ar praverti lango. Siekiant išvengti kontakto galimybės, bilietu svarbu pasirūpinti iš anksto — renginio vietoje bilietais prekiaujama nebus. Taip pat į seansą nerekomenduojama vykti rizikos grupėms priklausantiems asmenims. Visi atvykusieji privalo laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Dar šia tema
Vilniuje atsirado pirmasis "drive-in" kino teatras
Amerikietiška kino romantika: Vilniuje atidarytas automobilių kino teatras
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 07:56 2020.07.06)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto, nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa
Kino teatras

Lietuvių kino klasikos dienos: nemokami seansai 13-oje šalies kino teatrų

(atnaujinta 08:39 2020.07.06)
Šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytas klasikos istorijas žiūrovai bus kviečiami žiūrėti kino teatruose Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Marijampolėje, Rokiškyje, Molėtuose, Tauragėje, Visagine ir Varėnoje

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Liepos 8–9 dienomis Lietuvos kino centras žiūrovus kviečia į antrąsias Lietuvių kino klasikos dienas nemokamai žiūrėti geriausios kokybės restauruotus pripažintų Lietuvos kino klasikų filmus, praneša Lietuvos kino centro spaudos tarnyba.

"Įtraukiančios istorijos ir dramatiški jų personažų likimai, romantiškos meilės paieškos ir linksmi nesusipratimai, legendinės asmenybės ir jaunatviškos šėlionės — visa tai per 2 dienas, devyniuose miestuose, 13-oje kino teatrų. Viso bus surengta beveik 40 nemokamų seansų, kuriuose savo filmą ras kiekvienas", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad Lietuvių kino klasikos dienų metu įvyks ir šiemet restauruoto Raimundo Baniono filmo "Neatmenu tavo veido" (1988) premjera didžiuosiuose kino ekranuose.

Летний кинотеатр под мостом Любарто в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytas klasikos istorijas žiūrovai bus kviečiami žiūrėti kino teatruose Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Marijampolėje, Rokiškyje, Molėtuose, Tauragėje, Visagine ir Varėnoje.

Lietuvių kino klasikos dienoms filmus iš pasiūlyto restauruotų filmų sąrašo rinkosi patys prie šios akcijos prisijungę kino teatrai bei kino sales turinčios įstaigos: "Pasaka", "Skalvija", "Multikino", "Kino Deli" Vilniuje, "Cinamon" Kaune, "Garsas" ir "Apollo" Panevėžyje, "Spindulys" Marijampolėje, Varėnos, Rokiškio, Molėtų ir Tauragės kultūros centrai ir Visagino kultūros centro "Draugystės" kino salė.

Jų programose numatyta parodyti Raimundo Banionio filmus "Neatmenu tavo veido" (1988) ir "Vaikai iš "Amerikos" viešbučio" (1990), Arūno Žebriūno darbus "Paskutinė atostogų diena" (1964), "Velnio nuotaka" (1974), "Riešutų duona" (1978) ir "Gražuolė" (1969), Vytauto Žalakevičiaus filmą "Niekas nenorėjo mirti" (1966), Algirdo Dausos ir Almanto Grikevičiaus filmą "Jausmai" (1968), Algirdo Aramino kūrinį "Maža išpažintis" (1971), Raimondo Vabalo istorinę dramą "Skrydis per Atlantą" (1983) ir pirmąjį spalvotą lietuvišką filmą "Marš, marš! Tra-ta-ta" (režisierius Raimondas Vabalas, 1964).

Taip pat numatyta parodyti Marijono Giedrio dramą "Herkus Mantas" (1972), Algimanto Puipos "Moteris ir keturi jos vyrai" (1983), Gyčio Lukšo "Vasara baigiasi rudenį" (1981), Vytauto Mikalausko filmą "Žydrasis horizontas" (1957), Almanto Grikevičiaus istoriją "Faktas" (1980) ir dokumentinį Audriaus Stonio darbą "Uostas" (1998).

Išsamiau su Lietuvių kino klasikos dienų programa galima susipažinti Lietuvos kino centro tinklalapyje.

Šis projektas — viena iš Lietuvos kino centro iniciatyvų prisidedant prie kino rinkos atsigavimo. Anksčiau centras inicijavo nacionalinę kampaniją "Po tamsos ateina filmai", kviečiančią žiūrovus sugrįžti į kino sales. Kino centras nuolat rūpinasi Lietuvos kino paveldo išsaugojimu, restauravimu ir vaidybinio Lietuvos kino klasikos rinkinio pristatymu, šiuo metu kino klasikos rinkinį sudaro 19 restauruotų filmų.

Pažymima, kad Lietuvos kino teatrai užtikrina higieną bei saugų atstumą tarp žiūrovų kino salėse.

Tegai:
nemokami kino seansai, Lietuva, kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
"Vėjo nublokšti" sugrįš į "HBO", tačiau su tam tikrais pokyčiais
HBO filmuos serialą apie gyvenimą COVID-19 laikotarpiu
Serialo "Amerikietiška siaubo istorija" žvaigždė pirmą kartą taps mama
Pirmą kartą robotui filme skirtas pagrindinis vaidmuo
Įvardyti visų laikų seksualiausi filmai
Kanye West

Ekspertas įvertino Kanye West galimybes kandidatuoti į JAV prezidentus

(atnaujinta 19:01 2020.07.06)
Šiuo metu neaišku, kuriais metais jis ketina kovoti dėl prezidento posto, tačiau jis šią žinią paskelbė su žyme "Vision2020"

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Reperio Kanye West kandidatūra į JAV prezidentus gali iškilti iš demokratų per kitus rinkimus, taip pat jis gali būti renkamas iš respublikonų arba jis neturi jokių šansų, RIA Novosti sakė Aleksejus Fenenka, Maskvos valstybinio universiteto Pasaulio politikos fakulteto profesorius.

Anksčiau amerikiečių reperis Kanye West paskelbė apie savo ketinimą kandidatuoti į JAV prezidentus. Šiuo metu neaišku, kuriais metais jis ketina kovoti dėl prezidento posto, tačiau jis šią žinią paskelbė su žyme "Vision2020".

Pagal tradiciją realius šansus būti išrinkti turi tik dviejų pirmaujančių partijų — Respublikonų ir Demokratų — kandidatai. Šiemet jie jau buvo apsisprendę — tai Donaldas Trampas ir Džo Baidenas. Kita vertus, yra keletas atvejų, kai trečiųjų šalių kandidatai ar nepartiniai žmonės surinko nemažą balsų skaičių. Šiuo metu paskutinis asmuo, kuriam pasisekė, buvo verslininkas Rosas Perotas (Ross Perot), kuris kandidatavo 1992 metais ir pelnė 19 % balsų.

Anot eksperto, Demokratų partija, kuri jau dabartinėje kampanijoje, rinkdamasi kandidatą į prezidentus, susidūrė su krize, tiesiog ieško tokio atstovo.

"Demokratai jo nepalaiko, tačiau bendra demokratų idėja atskleisti kokį nors mažumos atstovą yra, o patys demokratai ieško tokių žmonių kaip jis", — teigė ekspertas.

Kaip nepriklausomas kandidatas reperis "gali teikti savo kandidatūrą, tik Amerikoje nėra galimybių būti išrinktam", tikina politologas.

Kalbant apie bendradarbiavimą su respublikonais, Vakarai anksčiau palaikė Donaldą Trampą, tačiau vėliau pareiškė, kad jis buvo "panaudotas" politiniams tikslams — tada "jis neturi jokių šansų respublikinėje įstaigoje", teigė Fenenka.

Apskritai, net jei Kanye West turi didelę afroamerikiečių paramą, tai gali neturėti įtakos balsavimo rezultatams.

"Amerikoje gyventojų parama nieko nereiškia. JAV prezidentą renka ne piliečiai, o valstijos. Kiekviena valstija turi savo rinkimų kvotą... Tai gali būti valstija, kurioje dominuoja afroamerikiečiai, tačiau jei ji turi mažą rinkimų kvotą, tai nieko nereiškia", — aiškino ekspertas.

Tegai:
kandidatai į prezidentus, Donaldas Trampas, JAV prezidento rinkimai
Dar šia tema
Trampas papasakojo, kam buvo išgalvota istorija apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu
Boltonas pareiškė, kad Trampas nenorėjo girdėti žvalgybos pranešimų apie Rusiją