Algirdas Butkevičius. Archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių premjerai: sankcijos Rusijai turi būti pratęstos

151
(atnaujinta 08:24 2016.12.10)
Baltijos Ministrų Tarybos posėdžio Rygoje metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai pareiškė, kad sankcijos Rusijai turi būti pratęstos.

VILNIUS, gruod 9 — Sputnik. Baltijos šalių premjerai mano, kad sankcijos Rusijai privalo būti pratęstos ir išlaikytos tol, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai dėl rytų Ukrainos, praneša BNS.

"Dabartinė ES sankcijų politika ir principai turi būti išlaikyti, kol Rusija ims laikytis tarptautinės teisės ir įgyvendins Minsko susitarimų principus", — teigiama bendrame Algirdo Butkevičiaus, Mariaus Kučinskio ir Jurio Rato pareiškime.

"Kol kas nematome nė menkiausių Rusijos pastangų tai daryti. Lietuva kartu su kitomis partnerėmis toliau visapusiškai rems Kijevą, kad Ukraina kuo sparčiau įgyvendintų svarbiausias reformas", — sakė Lietuvos premjeras Butkevičius.

Premjerai sutarė, kad Baltijos valstybės sieks, kad Rytų partnerystės politika ir toliau būtų aktyvi ir gyvybinga. Lietuva, Latvija ir Estija žada likti aktyvaus bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis pavyzdžiu ir stiprinti politinį bei finansinį Europos Sąjungos ir jos valstybių narių dėmesį šiai partnerystei.

"Dar kartą noriu pabrėžti, kad labai vertinu Baltijos šalių vienybę ir bendras pozicijas reaguojant į geopolitinius įvykius. Esame ir būsime tvirti savo vertybėmis, skatinančiomis siekti geros kaimynystės, gerbti žmogaus teises, stiprinti demokratijos institutus, prisidėti prie tarptautinės taikos ir saugumo palaikymo", — Lietuvos Vyriausybės kanceliarijos pranešime cituojamas Butkevičius.

151
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
Dar šia tema
Dėl sankcijų Rusijai labiausiai nukentėjo Baltijos šalys ir Lenkija
Penkios Europos šalys pratęsė sankcijas Rusijai
Vokietija pasisako už naujas sankcijas prieš Rusiją