Alkoholiniai gėrimai. Archyvinė nuotrauka

Estijos vyriausybė priėmė alkoholio reklamos apribojimus

89
Estijos vyriausybė priėmė įstatymą dėl alkoholio pardavimo prieinamumo ir reklamos apribojimų šalyje.

VILNIUS, saus 26 — Sputnik. Estijos vyriausybė ketvirtadienį pritarė alkoholio įstatymo pataisoms, apribojančioms jo pardavimo prieinamumą ir reklamą, praneša RIA Novosti.

Pakeitimai įtakos, visų pirma, reikalavimus prekybos centrams. Alkoholiniai gėrimai ateityje turėtų būti atskirti nuo kitų prekių, o taip pat neturi būti matomi iš gatvės. Vyriausybės patvirtintas įstatymo projektas turi būti patvirtintas Respublikos parlamente.

"Šie reikalavimai turės įtakos, visų pirma, toms parduotuvėms, kurios alkoholinius gėrimus išstato prie langų, ir tiems, kas eksponuoja gėrimus už prekybos salės ribų. Po įstatymo įsigaliojimo tokios parduotuvės arba turės rasti kitą vietą savo prekėms prekybos salėje, arba įrengti nepermatomus langus", — cituoja spaudos tarnyba sveikatos ir darbo ministro Jevgenijaus Osinovskio, pataisų iniciatoriaus, žodžius.

Taip pat įvesti apribojimai parduotuvėms, kurių prekybos plotas viršija 450 kvadratinių metrų. Tokiuose centruose alkoholis neturi būti matomas prekybos salėje. Pagal projektą, informacija alkoholio reklamoje  turėtų būti trumpa, susijusi tik su preke ir nekurianti teigiamo konteksto.

Taip pat yra draudžiami bet kokie pranešimai apie teigiamą alkoholio poveikį ir sąsają su švenėmis. Socialiniuose tinkluose alkoholio reklama bus uždrausta visiškai.

Alkoholio degustacija parduotuvėse, o taip pat "laimingosios valandos" (akcijos tam tikru laiku) taip pat bus uždraustos.

89
Tegai:
gėrimai, alkoholis, įstatymas, Jevgenijus Osinovskis, Estija
Dar šia tema
Blaivus parlamentas: į Seimo rūmus negalima įnešti alkoholio
Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
Lietuvos paaugliai atsisako žalingų įpročių
Discussion