Buteliai, archyvinė nuotrauka

Kovoje su alkoturizmu visos priemonės tinkamos

32
(atnaujinta 10:47 2017.06.08)
Estijos vyriausybė ketina atpratinti Suomijos turistus nuo kelionių į šalį pigaus alkoholio ir nukreipti jų srautus į Latviją

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Alkoturizmo epocha suomiams, pripratusiems važinėti į Estiją pigesnio alkoholio, ateina galas, praneša Sputnik Estija.

Estijos vyriausybė dar kartą ketina didinti akcizą alkoholiui, tad kainos gali išaugti 50%. Pavyzdžiui, dėžė su 24 skardinėmis alaus, kuri Estijoje dabar kainuoja apie 12 eurų, 2020-aisiais kainuos 18 eurų. Suomijoje tokia dėžė kainuoja 25 eurus.

Pasak Suomijos sveikatos departamento atstovo Tomo Karlsono, praėjusiais metais Suomijos turistai nusipirko 36 milijonus litrų alaus ir 15 milijonų litrų džino, daugiausia iš Estijos. Jei Estijos alkoholis pabrangs, suomiai mažiau jo pirks, todėl padidės paklausa ir suomiško alkoholio kaina, kurią iki šiol daugelį metų varžė būtent konkurencija su Estija.

Ankstesnis akcizų didinimas jau pakeitė daugelio alkoturistų iš Suomijos įpročius. Dabar pigaus alkoholio jie važiuoja į Latviją, kur kainos beveik dvigubai mažesnės. Taip pat vis dažniau elgiasi ir patys estai, ypač pietinės šalies dalies ir Tartu regiono gyventojai.

Alkoholizmas Lietuvoje
© Sputnik /
Alkoholizmas Lietuvoje
32
Tegai:
alkoturizmas, alkoholio vartojimo sumažinimas, Suomija, Estija
Dar šia tema
Kitais metais alkoholį galima bus vartoti tik nuo 20 metų
Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms
Nusipirkęs bilietą gali gerti: alkoholis mokamuose renginiuose nedraudžiamas
Apklausa: 5% lietuvių išgeria 37% suvartojimo alkoholio šalyje
Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį