Hario Poterio knygos, archyvinė nuotrauka

Rygoje vasarą bus atidaryta Hario Poterio mokykla

94
Prieš savaitę sukako 20 metų nuo pirmosios knygos apie Harį Poterį išleidimo, o Rygoje netrukus duris atvers Hario Poterio vasaros mokykla

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Po kelių savaičių Rygoje bus atidaryta Hario Poterio vasaros mokykla, praneša Sputnik Latvija.

Vietiniame Hogvartse vaikai bus mokomi ne tik magijos, bet ir tirs aplinką.

"Stovyklos dalyviai ne tik burs, bet ir pažins gamtos dėsnius. Mes norime parodyti, kad už paprastos mokyklos, namų ir kompiuterio yra didžiulis magiškas pasaulis. Ir Haris Poteris mums padės", — sako mokyklos direktorė Elizabete Vectirane.

Pirmoji knyga apie berniuką burtininką šiemet atšventė savo 20-metį. Dabar serijoje jau septynios knygos, kurios buvo išverstos į 65 kalbas. Jų bendras tiražas yra daugiau nei 400 milijonų kopijų. 2011-aisiais kino ekranuose pasirodė paskutinė ekranizacijos serija.  

Be pasaulinės šlovės rašytojai Džoanai Rouling knygos atnešė ir nemažas pajamas. Vien 2016-aisiais ji gavo 19 milijonų dolerių (16,9 milijonų eurų).

Lietuvoje "Hario Poterio" serijos knygos pradėtos leisti 2000-aisiais. Nuo 2001-ųjų vaikų ir paauglių renkamus mėgstamiausių knygų penketukus Hario Poterio serijos knygos patenka beveik nuolatos.

94
Tegai:
vasaros mokykla, Ryga
Dar šia tema
Rouling papasakojo apie penkis naujus filmus iš Hario Poterio pasaulio
Nauja knyga apie Harį Poterį grąžina knygos gerbėjus į vaikystę
Discussion