SGD laivas, archyvinė nuotrauka

JAV į Lietuvą importuotos dujos įsigytos paušktynui Latvijoje

92
(atnaujinta 13:56 2017.10.06)
SGD krovinį, kuris atplaukė į Lietuvą iš Amerikos, įsigijo bendrovė "Linas Agro Group" savo valdomui paukštynui Latvijoje

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį, atgabentą į Lietuvą iš JAV, įsigijo žemės ūkio investicijų bendrovė "Linas Agro Group", pranešta bendrovės svetainėje.

Dujos skirtos bendrovės valdomam paukštynui Latvijoje.

Primename, kad "Lietuvos dujų tiekimas" birželį su "Cheniere Marketing International", kuriai Luizianos valstijoje priklauso terminalas "Sabine Pass", pasirašė susitarimą dėl 140 tūkstančių SPG kubinių metrų tiekimo Lietuvai. Rugpjūčio 21 dieną į Klaipėdą iš JAV atplaukė pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis "Clean Ocean".

"Pats pirmasis SGD laivas <…> beveik visas buvo perpumpuotas į Latviją mūsų poreikiams. Sekantys kroviniai taip pat eis į Latviją", — pareiškė "Linas Agro Group" generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius.

Be to, rugsėjį viena didžiausių dujų prekybos bendrovių pasaulyje Nyderlandų "Shell" į Klaipėdą atplukdė nedidelės apimties suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį, skirtą baigiamos statyti "Klaipėdos naftos" dujų paskirstymo stoties bandymams.

Rugsėjo 30 dieną į Klaipėdą atplaukė antrasis SGD krovinys iš JAV. Šįkart dujas iš JAV "Sabine Pass" eksporto terminalo bendrovei "Lietuvos dujų tiekimas" (LDT) atplukdė Ispanijos dujų tiekimo kompanija "Gas Natural Fenosa".

Kaip pridūrė "Lietuvos dujų tiekimą" valdančios "Lietuvos energijos" valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius daktaras Dalius Misiūnas, papildomas dujų kiekis buvo įsigytas, atsižvelgus į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių klientų poreikius. Anot jo, augantys pasauliniai SGD gamybos pajėgumai didina rinkos likvidumą ir momentinių sandorių pasiūlą.

Tai ketvirtasis "Lietuvos dujų tiekimo" SGD krovinys šiais metais, o "Natural Gas Fenosa" — ketvirtasis SGD tiekėjas.

Anot Pranckevičiaus, sandėris pirkti amerikietiškas SGD iš "Lietuvos dujų tiekimo"  pasirodė esąs pelningesnis nei tos sąlygos, kurias gali pasiūlyti Rusijos kontroliuojančioji bendrovė "Gazprom".
"SGD šiai dienai yra pigesnės ir mes dėl tų geresnių rinkos kainų per SGD terminalą gavome geresnes sąlygas nei iš "Gazprom"", — pareiškė Pranckevičius.

Bendrovės vadovas nenurodė kainos, už kurią buvo įsigytos amerikietiškos SGD.

Pasak Pranckevičiaus, grupės paukštininkystės įmonės Latvijoje sunaudoja apie 7 milijonus kubų dujų per metus.

92
Tegai:
suskystintos gamtinės dujos (SGD), Klaipėdos nafta, Lietuvos dujų teikimas, Lietuvos energija, Andrius Pranckevičius
Dar šia tema
Klaipėdos nafta galės naudotis SGD terminalu
Inovatyvus projektas: Lietuvoje bus kuriamas SGD varomas lokomotyvas
Udalcovas: "Nord Stream-2" sumažins dujų tiekimo kainas dvigubai
Dujų kainos Lietuvoje auga dėl dujų terminalo
Estijos Sveikatos departamento krizių štabo medicinos vadovas Arkadijus Popovas

Rusakalbis gydytojas paskelbtas Estijos metų piliečiu kovą su COVID-19

(atnaujinta 14:04 2020.11.25)
Anksčiau Popovas vadovavo Šiaurės Estijos regioninės ligoninės skubios pagalbos centrui, o nuo gruodžio pradžios taps Vakarų-Talino centrinės ligoninės valdybos pirmininku

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Sveikatos departamento krizių štabo medicinos vadovas Arkadijus Popovas pripažintas Estijos metų piliečiu už didžiulį indėlį kovojant su koronavirusu, antradienį pranešė Estijos transliacijų portalas "ERR".

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiemet "Metų piliečio" titulas suteiktas jau 18 kartą. Garbės vardui suteikti buvo pasiūlyta dvylika kandidatų.

"Šiais išskirtiniais metais tikslinga išreikšti padėką piliečiams, kurie prisiėmė atsakomybę ir padarė daugiau, nei buvo tikėtasi iš jų. Aiški Arkadijaus Popovo pozicija ir ryžtingas elgesys kovojant su koronavirusu tapo itin įkvepiantys. Būtent jis ir kiti panašūs į jį lyderiai daro Estiją saugesne vieta gyvenimui", — pristatydamas laureatą pasakė kultūros ministras Tynis Lukas.

Anksčiau Popovas vadovavo Šiaurės Estijos regioninės ligoninės Skubios pagalbos centrui, o nuo gruodžio 5 dienos taps Vakarų-Talino centrinės ligoninės valdybos pirmininku. Jis studijavo mediciną Tartu universitete ir psichologiją Sankt Peterburge.

Pasak Popovo, šis pripažinimas jam yra labai didelė garbė. "Nežinau, ar to nusipelniau, nes viską, ką padariau, padariau bendradarbiaudamas su kitais gydytojais, su kolegomis iš sveikatos departamento, su ministerija. Ir iš tikrųjų kiekvienas Estijos gyventojas įnešė labai didelį indėlį, nes kovoti su krize pavieniui neįmanoma. Mums reikia komandos", — pažymėjo Popovas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Estijoje nustatytų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius siekė 10 159, mirė 94 žmonės.

Tegai:
rusakalbiai, Estija, Baltijos šalys
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Rygos uostas, archyvinė nuotrauka

Geležinkeliais gabenamų krovinių tranzitas per Latvijos uostus sumažėjo 56 proc 

(atnaujinta 10:28 2020.11.26)
Geležinkeliais gabenamų prekių tranzitas per Latvijos uostus per dešimt 2020 metų mėnesių sudarė 11,918 mln. tonų, tai yra 56 proc. mažiau nei prieš metus

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Geležinkeliais gabenamų krovinių apimtys Latvijos geležinkeliais per dešimt šių metų mėnesių sumažėjo 45,5 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais, iki 19,186 mln. tonų, praneša "Baltic Course".

Latvijos transporto ministerijos duomenimis, sausio – spalio mėn. tarptautinio transporto srautas sudarė 17,558 mln. tonų, tai yra 48 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais Tuo tarpu vidaus transporto srautas išaugo 14,7 proc. iki 1,628 mln. tonų.

Tarptautinių geležinkeliais gabenamų tranzitinių krovinių apimtis siekė 14,492 mln. t, tai yra 52,9 proc. mažiau nei praėjusių metų sausio-spalio mėnesiais. Importuojamų krovinių apimtis sudarė 2,803 mln. tonų, tai yra 1,9 proc. daugiau, o eksportuojamų krovinių — 263 tūkst. tonų.

Geležinkeliais gabenamų krovinių tranzitas per Latvijos uostus per dešimt 2020 metų mėnesių sudarė 11,918 mln. tonų, tai yra 56 proc. mažiau nei prieš metus, o sausumos tranzitas per Latvijos teritoriją — 2,574 mln. tonų, tai yra 31,2 proc. mažiau nei prieš metus.

Tegai:
krovinių vežimas, Latvija
Dar šia tema
Išardys metalo laužui: kas laukia Lietuvos uosto praradus baltarusiškus krovinius
Klaipėdos uoste sumažėjo krovinių apyvarta
Leningrado srities gubernatorius: jau turime visas sąlygas priimti baltarusių krovinius
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 27-osios šventės

(atnaujinta 19:31 2020.11.26)
Šią dieną 1995 metais prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui

Lapkričio 27 yra 331-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 332-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 34 dienos.

Vardadienį švenčia Almanta, Almantas, Girvydė, Maksas, Maksima, Maksimas, Maksimilijonas, Skomantas, Skomantė, Skomina, Skominas, Vergilija,Vergilijus, Virgas, Virgilija, Virgilijus.

1590 metais Karaliaučiuje Jonas Bretkūnas baigė pirmąjį lietuvišką visos Biblijos vertimą. 

1881 — gimė Konstantinas Šakenis, kultūros istorikas, vertėjas, IV Seimo pirmininkas. 

1926 — gimė aktorius Laimonas Noreika.

1944 — gimė žurnalistė, poetė, politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė.

1995 — prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui.

1997 — Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas patvirtino Prancūzijos parlamento žemųjų rūmų ratifikuotas Baltijos ir Europos Sąjungos Asociacijos (Europos) sutartis.

1701 — Švedijoje gimė termometro išradėjas Andersas Celsijus

1895 — mirė prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma.

1895 — Alfredas Bernardas Nobelis, dinamito išradėjas, įsteigė Nobelio apdovanojimus.

1910 — Niujorke atsidarė didžiausia pasaulyje Penn traukinių stotis.

1943 — įvyko Teherano konferencija, kurioje dalyvavo Čerčilis, Ruzveltas ir Stalinas.

1971 — į Marsą nuskrido pirmasis Žemės pasiuntinys – sovietinis kosminis aparatas "Mars–2".

 1942 — gimė JAV roko žvaigždė Džimis Hendriksas.

Tegai:
kalendorius
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai