AirBaltic, archyvinė nuotrauka

RF gali areštuoti "airBaltic" lėktuvus, jei nebus sumokėta 20 mln eurų

75
(atnaujinta 13:24 2017.12.29)
Aviakompanija "airBaltic" buvo "Investbank" kredito bendrovės "Baltijas aviаcijas sistеmas"garantas, kredito įsipareigojimus kompanija nustojo vykdyti praėjus šešiems mėnesiams, Rusijos teismas išieškojo įsiskolinimo sumą, tačiau iki šiol sprendimas neįvykdytas

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusija lapkritį išsiuntė Latvijai prašymą dėl teisinės pagalbos — išieškoti daugiau nei 20 milijonų eurų iš nacionalinės aviakompanijos "airBaltic" pagal jau bankrutavusio "Investbank" ieškinį, praneša Sputnik Latvija.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, bankas 2011 metų pavasarį sudarė su bendrove Baltijas aviаcijas sistеmas (BAS) —  tuo metu buvo aviakompanijos "airBaltic" akcininke — kredito sutartys 2,1 milijonų eurų ir 9,9 milijonų eurų sumai. "AirBaltic" aviakompanija buvo garantas pagal sutartis, kur BAS kiekvieną mėnesį turėjo mokėti palūkanas, tačiau 2011 lapkričio mėnesį skolininkas nustojo vykdyti kredito įsipareigojimus.

"Investbank" padavė ieškinį dėl skolų išieškojimo iš BAS ir Latvijos aviakompanijos, kurį teismas patenkino, nutaręs išieškoti iš kiekvieno atsakovo po 13,5 milijonų eurų. Pats "Investbank" 2013-ųjų kovą buvo pripažintas bankrotu.

"AirBaltic" advokatai teisme pareiškė, kad laidavimo sutartys nebuvo sudarytos, jei jos ir buvo sudarytos, tai jas pasirašę asmenys viršijo įgaliojimus. Banko atstovai nesutiko su šiais argumentais, pavadinę juos nepagrįstais. 2013 metų balandį "airBaltic" pateikė ieškinį "Investbank" dėl laidavimo sutarčių pripažinimo negaliojinčiais. Tačiau teismas jį atmetė, nurodydamas, kad ieškovo kreipimosi į teismą metu pasibaigė ieškinio senaties terminas.

2014 gegužę Rusijos Federacijos Aukščiausiasis arbitražo teismas atmetė "airBaltic" pareiškimą, kuriame ji prašė peržiūrėti bylą dėl ieškinio "Investbank" nepatenkinimo dėl laidavimo sutarčių pagal kreditus, išduotus bendrovei Baltijas aviаcijas sistеmas (BAS), pripažinimo negaliojinčiais.

Šiuo metu teismo nuosprendžių dėl kredito skolų išmokėjimo "airBaltic" neįvykdė, o Rusijos teisingumo ministerija kreipėsi į Latviją prašydama pripažinti ir vykdyti nuosprendžius Baltijos šalies teritorijoje. Latvijos teisingumo ministerija padarė užklausą kolegoms iš Rusijos dėl papildomos informacijos, reikalingos įvykdyti prašymą dėl teisinės pagalbos.

Jei šie nuosprendžiai nebus pripažinti Rusija gali pabandyti susigrąžinti skolą kitais metodais, pavyzdžiui, areštavus "airBaltic" turtą.

"AirBaltic" 2016-ųjų ataskaitoje teigiama, kad aviakompanija dalyvauja keturiose teisenose, iš kurių viena yra susijusi su "Investbank", kuris 2012-ųjų kovą pradėjo tris civilines bylas prieš BAS ir "airBaltic" kaip bendraatsakovą, reikalaudamas grąžinti BAS išduotą 18,4 milijonų eurų kreditą, palūkanas ir delspinigius. Rusijos teismas dviem atvejais priėmė nusprendį "Investbank" naudai. Šių reikalavimų sumos yra 2,35 ir 11,16 milijonų eurų. "AirBaltic" tęsia teisminį procesą dėl likusių "Investbank" reikalaujamų sumų, sakoma bendrovės pranešime.

75
Tegai:
teismas, airBaltic, Rusija
Dar šia tema
"airBaltic" pervežė rekordinį keleivių skaičių iš Lietuvos ir Estijos
Nauja kryptis: "airBaltic" pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną
Naujasis "airBaltic" orlaivis puošia žurnalo viršelį
URM: Lietuvos piliečiai dėl "AirBaltic" incidento nenukentėjo
"AirBaltic" lėktuvas Šeremetjevo oro uoste išvažiavo už kilimo tako ribų
Karinės pratybos Estijoje

Estijos gynybos pajėgų vadas sakė, kad kariai turi ko išmokti Lenkijos

(atnaujinta 15:39 2020.11.27)
Pasak generolo majoro Martino Heremo, dažnai Estijos kariai neperima savo artimiausių kaimynų regione patirties

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgų vadas generolas majoras Martinas Heremas ir Lenkijos Ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Raimundas Andžejčakas Taline aptarė galimybes plėtoti abiejų šalių bendradarbiavimą regioninės gynybos klausimais, pranešė šalies Gynybos pajėgų spaudos tarnyba.

"Mes turime ko pasimokyti iš savo kolegų lenkų. Mes dažnai įgauname proto toli už savo šalies ribų, tuo tarpu nepastebėdami, kad galime pasimokyti iš savo kaimynų ir gerų draugų čia, Baltijos jūros pakrantėje", — pasakė Heremas.

Estijos kariuomenės vadas pažymėjo, kad Lenkija ir Estija turi sąlyčio taškų: visų pirma šalys susitarė, kad valstybės galėtų bendradarbiauti stiprinant jūrų sienų apsaugą ir jau artimiausioje ateityje pasiekti sėkmės šioje srityje.

Lenkija buvo viena aktyviausių Baltijos šalių įstojimo į NATO šalininkių. Pastaruoju metu Estija pradėjo stiprinti bendradarbiavimą su Lenkija gynybos srityje. Abi šalys dalyvauja NATO pratybose. Lenkijos kariai reguliariai dalyvauja kasmetiniuose "Pavasario audros" manevruose Estijoje, o Lenkijos oro pajėgų lėktuvai — NATO misijoje, skirtoje Baltijos oro erdvei apsaugoti.

Tegai:
kariai, Lenkija, Estija
Dar šia tema
Estijos prezidentė iškritikavo ministrų žodžius apie JAV rinkimų falsifikaciją
Estijos vidaus reikalų ministras ruošiasi atsistatydinti po JAV rinkimų kritikos
Estijos prezidentė atleidžia švietimo ministrę
Estijos Sveikatos departamento krizių štabo medicinos vadovas Arkadijus Popovas

Rusakalbis gydytojas paskelbtas Estijos metų piliečiu kovą su COVID-19

(atnaujinta 14:04 2020.11.25)
Anksčiau Popovas vadovavo Šiaurės Estijos regioninės ligoninės skubios pagalbos centrui, o nuo gruodžio pradžios taps Vakarų-Talino centrinės ligoninės valdybos pirmininku

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Sveikatos departamento krizių štabo medicinos vadovas Arkadijus Popovas pripažintas Estijos metų piliečiu už didžiulį indėlį kovojant su koronavirusu, antradienį pranešė Estijos transliacijų portalas "ERR".

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiemet "Metų piliečio" titulas suteiktas jau 18 kartą. Garbės vardui suteikti buvo pasiūlyta dvylika kandidatų.

"Šiais išskirtiniais metais tikslinga išreikšti padėką piliečiams, kurie prisiėmė atsakomybę ir padarė daugiau, nei buvo tikėtasi iš jų. Aiški Arkadijaus Popovo pozicija ir ryžtingas elgesys kovojant su koronavirusu tapo itin įkvepiantys. Būtent jis ir kiti panašūs į jį lyderiai daro Estiją saugesne vieta gyvenimui", — pristatydamas laureatą pasakė kultūros ministras Tynis Lukas.

Anksčiau Popovas vadovavo Šiaurės Estijos regioninės ligoninės Skubios pagalbos centrui, o nuo gruodžio 5 dienos taps Vakarų-Talino centrinės ligoninės valdybos pirmininku. Jis studijavo mediciną Tartu universitete ir psichologiją Sankt Peterburge.

Pasak Popovo, šis pripažinimas jam yra labai didelė garbė. "Nežinau, ar to nusipelniau, nes viską, ką padariau, padariau bendradarbiaudamas su kitais gydytojais, su kolegomis iš sveikatos departamento, su ministerija. Ir iš tikrųjų kiekvienas Estijos gyventojas įnešė labai didelį indėlį, nes kovoti su krize pavieniui neįmanoma. Mums reikia komandos", — pažymėjo Popovas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Estijoje nustatytų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius siekė 10 159, mirė 94 žmonės.

Tegai:
rusakalbiai, Estija, Baltijos šalys
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šiaulių oro uostas, arcyvinė nuotrauka

Šiaulių oro uosto atnaujinimui numatoma skirti 4,7 mln. eurų 

(atnaujinta 09:56 2020.11.29)
Planuojama, kad oro uosto infrastruktūros modernizavimas padidins Šiaulių laisvosios ekonominės zonos bei Šiaulių pramoninio parko investicinį patrauklumą

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinti Vyriausybė numato skirti 4,72 mln. eurų, praneša Susisiekimo ministerija. 

"Šiaulių oro uosto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra yra svarbus ir reikalingas žingsnis. Tai ne tik padidins Šiaulių laisvosios ekonominės zonos bei Šiaulių pramoninio parko investicinį patrauklumą, bet ir leis sukurti daugiau kokybiškų, gerai mokamų darbo vietų ir taip prisidėti prie regioninės politikos tikslų įgyvendinimo", – sako laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslav Narkevič.

Šis projektas – vienas iš Ateities ekonomikos DNR plano projektų, skirtų ekonominei infrastruktūrai ir verslo aplinkai gerinti, teritorijų plėtrai Lietuvos regionuose.

DNR plane numatyto projekto "MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste" pirmas etapas apima 747 metų riedėjimo tako B ir 4,08 ha perono B su su paviršinių nuotekų sistema ir drenažu rekonstravimą, elektros ir ryšių tinklų, apšvietimo ir žiburių sistemos bei patruliavimo gaisrinio kelio įrengimą. 

Antrame etape numatoma sukurti bendrąją infrastruktūrą, kuria galėtų naudotis visi investuotojai, viešųjų aukcionų būdu išsinuomoję žemės sklypus projektui aktualioje teritorijoje. Teritorijos, kurioje būtų pagerintos investavimo sąlygos, plotas siekia 13,93 ha. 

Šiuo metu jau yra parengtas techninis projektas ir įvykdytas rangos darbų pirkimas, taip pat pasirašyta rangos sutartis. Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimo darbus numatoma atlikti iki 2021 m. pabaigos.

Tegai:
modernizavimas, Šiauliai
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai prisijungia prie tarptautinės COVID-19 saugumo chartijos
Ispanijos oro uoste užsidegė "British Airways" keleivinis lėktuvas — video