Paroda-mugė Russian Food Road Show – Riga 2017, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalyse gali atsirasti Rusijos prekybos namai

107
(atnaujinta 17:01 2018.01.11)
Tarptautinės organizacijos "Eurazijos verslo sąjunga" strategija numato darbą visose Baltijos šalyse; Latvija ir Rusija jau pasirašė memorandumą dėl prekybos namų įsteigimo

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Rraėjusių metų gruodį Rusijos bei Latvijos verslininkai ir visuomenės veikėjai Rygoje aptarė dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas ir priėjo išvadą, kad Latvijos sostinėje reikia atidaryti "Rusijos prekybos namus".

Tokijus, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kaip Sputnik Estija pareiškė organizacijos "Eurazijos verslo sąjunga" generalinis direktorius Andrejus Čuchlibas, galima sakyti, kad tokios iniciatyvos, be abejo, kalba apie santykių tarp šalių stiprinimą. "Rusijos prekybos namai" priklausys Latvijos jurisdikcijai, juos palaikys verslininkai ir visuomeninės organizacijos, lobistinės struktūros.

"Visi sutiko, kad mums reikia prekybos namų,  kurie leis abiem pusėms plėtoti prekybinius santykius", — sakė Čuchlibas.

Pasak "Eurazijos verslo sąjungos" valdybos pirmininko Edgarso Sedlinšo, memorandumas dėl prekybos namų įsteigimo su dalyviais — tiek iš rusų, tiek iš latvių pusės — jau pasirašytas. "Koncepcija, ar bus pastatytas atskiras pastatas, kvartalas ar nuomojamos komercinės patalpos, vis dar svarstoma", — sakė jis.

Latvija pasirengusi bendradarbiauti

Anot Andrejaus Čuchlibo, prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Latvijos 2016 metais sudarė apie penkis milijardus JAV dolerių.

"Ji yra nusistovėjusi, ir, nors yra tam tikrų svyravimų politinės situacijos fone, nematau jokios priežasties, kad Latvijos valdžios institucijos trukdytų atidaryti Rusijos prekybos namus", — sakė Čuchlibas.

Be to, jis pabrėžė, jog neseniai Rygos meras Nilas Ušakovas buvo Maskvos Prekybos rūmų biure, kur pasirašė sutartį, skatinančią prekybą tarp šių dviejų šalių, tai reiškia, kad Latvijos valdžios institucijos ketina suartėti ir prekiauti kaip anksčiau. Verta paminėti, kad 2016 metais, palyginant su 2015 metais, apyvarta sumažėjo 30%.

"Rusijos prekybos namai" Latvijoje padės organizuoti derybas tarp verslininkų iš įvairių šalių, sudaryti sutartis dėl tarptautinių pirkimo ir pardavimo sandorių, o kaip importuotojas veiks Latvijos "Eurazijos verslo sąjunga".

Prekybos namai Estijoje ir Lietuvoje — tai laiko klausimas

Pasak Čuchlibo, kol kas nėra patvirtintų planų dėl šios struktūros Estijoje ar Lietuvoje. Tačiau "Eurazijos verslo sąjungos" strategija numato darbą visose Baltijos šalyse.

Prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Lietuvos 2016 metais sudarė apie tris milijardus JAV dolerių, palyginti su 2015 metais ji sumažėjo 14%.  O tarp Rusijos ir Estijos — 2,6 milijardo JAV dolerių, palyginti su 2015 metais ji sumažėjo 0,31%.

Sankcijos netrukdo prekybai

Čuchlibas pabrėžė, kad nors ir veikia sankcijos kai kurioms Rusijos prekėms, tačiau galima prekiauti kitomis neuždraustomis prekėmis.

Vilkikas pasienyje. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виктор Толочко

Yra didelė prekių grupė, kuria galima prekiauti nepažeidžiant teisės ar tarptautinių aktų.

"Jei atsirado susitarimas dėl šprotų iš Latvijos importo į Rusiją, mes juo pasinaudosime. Mėsos ir pieno produktais, pavyzdžiui, mes neprekiaujame", — paaiškino Čuchlibas.

"Eurazijos verslo sąjunga"

Eurazijos ekonominės erdvės verslininkų sąjunga "Eurazijos verslo sąjunga" buvo įkurta 2014 metų liepą. Tai tarptautinė nekomercinė organizacija.

Šiandien "Eurazijos verslo sąjunga" egzistuoja kaip savarankiškos nekomercinės organizacijos šiose valstybėse: Italija, Rusija, Latvija, Malaizija, Kinija (Šanchajus, Pekinas), Kirgizija. Jų tikslas — nacionalinių ekonomikų plėtra tarptautinių prekybos ir ekonominių santykių pagalba.

107
Tegai:
Rusijos prekybos namai, prekyba, "Eurazijos verslo sąjunga", Andrejus Čuchlibas, Baltijos šalys, Rusija
Dar šia tema
Prancūzijos finansų ministras pasiūlė RF "manevruoti" atsižvelgiant į sankcijas
Grybauskaitė pasiruošusi dialogui su Rusija — Lietuva sudeda viltis į ES?
"Žaislų istorija" — Lietuva prieš "mandagius žmogeliukus"
Rygos priemiestis, kur buvo rasta Petro Didžiojo laikų kareivių kapavietė, archyvinė nuotrauka

Rygos pakraštyje rasta Petro Didžiojo laikų karių kapavietė

(atnaujinta 14:09 2020.05.28)
Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rygos pakraštyje, Stopinsko teritorijoje, tiesiant aukštos įtampos liniją, buvo rasta šimtametė nežinomų kareivių kapavietė. Kaip išsiaiškino archeologai, palaikai priklauso Petro I kariškiams, dalyvavusiems miesto apgultyje, praneša LSM.

Karinis paradas, skirtas pergalės Didžiajame Tėvynės kare 74-osioms metinėms paminėti, 2019 metų gegužės 9 diena
© Sputnik / Алексей Куденко

Šalia keleto kareivių palaikų buvo rasta Švedijos karaliaus Karolio IX monetų, tačiau stačiatikių kryžiai padėjo nustatyti, kad rasti palaikai priklauso Rusijos kariuomenės kariškiams. Pasak archeologo Uldio Kaleis, laidojimas datuojamas 1700-ųjų pradžioje.

"Tiksliau, remiantis istorine situacija, tai yra 1709 metai. Tada Petro Didžiojo karinės pajėgos apsupo Rygą. Šie kariai yra šių pajėgų dalis. Rasti objektai tai liudija. Aprangos detalės, sagos, ginklų atjungimo mechanizmai, kulkos", — sakė archeologas.

Mokslininkas pasakoja, kad prieš tris šimtmečius šioje vietoje buvo įsikūręs Dreilingshofo dvaras, o 1709 metais, Šiaurės karo ir Rygos apgulties metu, pastate buvo įsikūrusi maršalo Boriso Šeremetjevo karinė lauko stovykla.

Istorikas Dainis Pozinsas priminė, kad šiuolaikinės Latvijos teritorija buvo vienas iš pagrindinių "Petro epochos" karinių operacijų vietų, kai Rusijos caras bandė išvaryti švedus iš Rygos, kovodamas dėl prieigos prie Baltijos jūros. Pasak istoriko, kovos buvo labai nuožmios ir baigėsi Petro Didžiojo kariuomenės pergale.

Tegai:
Ryga, palaikai, kariai
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 11:23 2020.05.28)
Priešingai nei Latvija, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis.

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai mokantys anglų kalbą, neišsilaikys. <...> Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku