Логотип Rail Baltica

Traukinių judėjimas "Rail Baltica" gali prasidėti 2026 metais

43
(atnaujinta 10:01 2018.01.24)
Baltijos šalys susitarė, kad nuo 2020-ųjų metų pradeda "Rail Baltica" tiesimo darbus

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija tikina sieksiančios, kad "Rail Baltica" geležinkeliu eismas vyktų jau po aštuonerių metų, teigiama LRT reportaže.

Antradienį Vilniuje susitiko "Rail Baltica" statybų atstovai ir nutarė, kad  šiemet ir kitąmet planuoja baigti žemių paėmimo procesus, o nuo 2020 metų pradėti tiesti ir patį geležinkelį.

Estija pradės statybas nuo Pernu, Lietuva — nuo Kauno, o Latvija 2020 metais pradės Rygos geležinkelio stoties atnaujinimo darbus, kuriuos ketina užbaigti iki 2026 metų. Lietuvos (76,6 kilometrų) ir Estijos (71 kilometras) darbų projektai jau patvirtinti. Iki mėnesio pabaigos planuojama, kad Latvija paskelbs konkursą 56,6 kilometrų ruožui statyti.

Lietuvoje laukia užduotis ne tik nutiesti vėžę nuo Kauno iki Latvijos, bet ir koreguoti jau nutiestą nuo Lenkijos sienos iki Kauno, mat šia negalima pasiekti užsibrėžto projektinio greičio keleiviniams traukiniams — 240 kilometrų per valandą.

"Rail Baltica" — svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projekte dalyvauja penkios Europos Sąjungos šalys: Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir netiesiogiai Suomija. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

Nutiesus 700 kilometrų "Rail Baltica" geležinkelį nuo Kauno iki Talino, kelionė šiuo maršrutu užtruks 3 valandas 24 minutes, o nuo Rygos iki Vilniaus — vos 2 valandas 01 minutę.

Remiantis ekonomine analize, pateikta balandžio 24 dieną "Rail Baltic Global Forum 2017" Rygoje metu, bendra suma, reikalinga projektui įgyvendinti siekia 5,8 milijardus eurų.

43
Tegai:
Rail Baltica, Baltijos šalys
Dar šia tema
Vokietijos įmonė pasipelnys iš "Rail Baltica"
Baltijos šalys negaus ES pinigų "Rail Baltic" statyboms
Discussion