Latvijos ambasada Maskvoje, archyvinė nuotrauka

Latvijos URM: Maskvoje įvyko išpuolis prieš Latvijos ambasadą

63
(atnaujinta 10:26 2018.05.10)
Respublikos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad ketina pateikti Rusijos URM notą su reikalavimu užtikrinti diplomatinės misijos saugumą

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Latvijos ambasada Maskvoje buvo užpulta, pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

"Išpuolis prieš Latvijos ambasadą įvyko ​​Maskvoje. Latvija pateiks notą Rusijos užsienio reikalų ministerijai su reikalavimu užtikrinti diplomatinės atstovybės saugumą ir neliečiamybę. Tokios provokacijos yra nepriimtinos, Rusija turi veikti atitinkamai", — parašė Rinkevičius savo Twitter paskyroje.

Pasak Rinkevičiaus, dėl incidento buvo sulaikyti du žmonės. Ministras pasmerkė išpuolį prieš ambasadą ir pabrėžė, kad Rusija turi užtikrinti Latvijos diplomatinės atstovybės saugumą pagal tarptautinę teisę.

Anksčiau neregistruota partija "Kita Rusija" pranešė, kad jos nariai "užmėtė dūmadėžėmis Latvijos ambasadą ​​Maskvoje", pareiškusi,  kad šia akcija jie pareiškė protestą prieš žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Lindermano, kuris pasisako už mokymosi rusų kalba grąžinimą, sulaikymą Latvijoje.

Nežinomi asmenys su kaukėmis sulaikė Lindermaną viešojo transporto stotelėje Rygoje. Jis buvo pargriautas ant žemės, o po to jį nuvedė į autobusą be atpažinimo ženklų. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo Latvijos saugumo policija, praneša Sputnik Latvija. Dabar žmogaus teisių gynėjas yra trumpalaikio sulaikymo centre.

Saugumo policija pradėjo baudžiamąją bylą po Latvijos moksleivių tėvų susirinkimo, kurio metu akcijos dalyviai prieštaravo prieš mokymąsi rusų mokyklose latvių kalba. Pasak policijos pareigūnų, byla buvo pradėta pagal "nusikaltimo prieš valstybę" požymius, o taip pat kitas nusikalstamas veikas.

Anksčiau Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą dėl tautinių mažumų mokyklų perėjimo į mokymą latvių kalba. Numatoma, kad visiškas perėjimas įvyks iki 2022 metų. Po šio įstatymo priėmimo šalyje įvyko protestų akcijų prieš naujoves banga. Latvijoje, apie 40 proc. Gyventojų, rusų kalba yra gimtoji, tačiau respublikoje valstybinė kalba yra tik latvių.

Latvijoje gyvena apie du milijonus gyventojų, iš jų 40 procentų sudaro rusakalbiai, tačiau respublikoje tik viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalba turi užsienio kalbos statusą.

63
Tegai:
išpuolis, Latvija, Rusija
Dar šia tema
Rygoje vyko mitingas, ginant rusų mokyklas Latvijoje
Rusija sunerimusi dėl rusakalbių suvaržymo Baltijos šalyse
Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
Degalinė

Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 21:47 2020.08.01)
Paskutinę liepos darbo savaitę degalų kainos Vilniuje išaugo, Rygoje sumažėjo, o Taline pabrango tik benzinas

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Vilniuje 95-ojo ženklo benzinas pabrango 0,9 % iki 1,076 euro už litrą, o dyzelino kaina padidėjo 4,1 % iki 1,026 euro už litrą, rašo Bb.lv.

Rygoje, "Circle K" degalinėse, 95 klasės benzinas atpigo 0,9 % ir kainavo 1,154 euro už litrą, dyzelinas taip pat atpigo 0,9 % iki 1,064 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95-ojo ženklo benzinas pabrango 2,4 % iki 1,259 euro už litrą, o dyzelino kaina nesikeitė ir buvo 0,999 euro už litrą.

Automobilių dujų kainos Rygoje ir Vilniuje buvo stabilios. Rygoje litras dujų kainavo 0,545 euro, Vilniuje — 0,539 euro. Taline automobilių dujos atpigo 2,3 % ir kainavo 0,556 euro už litrą.

Tegai:
degalai, degalinė, Baltijos šalys
Knyga

Baltijos šalys pasirašė memorandumą dėl literatūros kūrinių vertimų

(atnaujinta 11:33 2020.07.27)
Šalys susitarė paruošti kūrinių, apdovanotų Baltijos Asamblėjos literatūrine premija, vertimo ir leidimo finansavimo schemą, atsižvelgiant į kiekvienos šalies specifiką

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Baltijos šalių kultūros ministrai pasirašė memorandumą dėl šių šalių rašytojų kūrinių vertimo, jų publikavimo ir platinimo trijose valstybėse, praneša Lietuvos kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Penktadienį Vilniuje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo Latvijos ministras Nauris Puntulis ir Estijos ministras Lukas Tõnis.

Šiuo dokumentu pripažįstama geresnių Baltijos šalių literatūros žinių ir vertimo, taip pat darbų, kuriems paskirta Baltijos asamblėjos literatūros premija, sklaidos svarbą. Nuspręsta parengti vertimų ir šių darbų publikavimo finansavimo schemą, atsižvelgiant į kiekvienos šalies specifiką. Tikimasi, kad Baltijos šalių rašytojų sąjungos padės įgyvendinti šią iniciatyvą.

Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad memorandumas yra naujos programos, kuria siekiama remti išverstus leidinius, pradžia. Jis juos vadino noru užtikrinti, kad Baltijos Asamblėjos literatūros premijos laureatų darbai būtų prieinami visų trijų Baltijos respublikų skaitytojams.

"Tiek visų trijų šalių kultūros ministerijose, tiek Rašytojų sąjungoje įvyko nemažai diskusijų, kaip sustiprinti bendradarbiavimą literatūros srityje, kad mūsų rašytojų darbai būtų garsesni ir prieinamesni. Taigi šis memorandumas patvirtina, kad turime nuolatinę bendrą literatūrinio vertimo programą", — teigė ministras.

Ministrai iš Latvijos ir Estijos taip pat liko patenkinti pasiektu susitarimu.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už pasiekimus literatūroje, mene ir moksle buvo įsteigti remiantis 1993 metų spalio 31 dieną priimta rezoliucija. Literatūros premija skiriama kartą per metus romano, pjesės, eilėraščių rinkinio, apsakymų, esė ar kito panašaus kūrinio, parašyto lietuvių, estų ar latvių kalbomis, autoriui. Kūrinys turėtų būti paskelbtas pirmą kartą per pastaruosius trejus metus.

Tegai:
knygos, Baltijos šalys
Dar šia tema
Lietuvių rašytoja gavo ES literatūros premiją
Pomėgis grožinės literatūros knygoms estui virto problemomis Rusijos pasienyje
Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei

(atnaujinta 11:13 2020.08.04)
Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Taip pat pranešama, kad vyras yra apklaustas

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Pagėgiuose, namo kieme, sulaikomas neblaivus vyras pasipriešino ir sudavė Tauragės apskrities Pagėgių PK pareigūnei į ranką, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad incidentas įvyko pirmadienį apie 01:25 valandą.

Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Pažymima, kad vyras yra apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas.

Pirmadienį Vilniuje prie daugiabučio namo buvo rastas mirusio nepilnamečio kūnas, apie tai praneša Lietuvos policija.

Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36 valandą.

Tegai:
neblaivumas, smurtas, policija, Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariatas
Dar šia tema
Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką
Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai iš įvairių šalių