Elektros tinklai, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių elektros tinklai bus sinchronizuoti su ES per "LitPol Link"

45
(atnaujinta 09:04 2018.06.28)
Baltijos valstybės, Lenkija ir Europos Komisija pasirašys politinį susitarimą Briuselyje prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Baltijos šalių elektros tinklams sinchronizuoti su žemynine Europa bus panaudota jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kartu bus pasitelkta ir rezervinė jungtis, teigia prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas Nerijus Aleksiejūnas.

"Numatomi labai aiškūs laiko rėmai — 2025 metai kaip paskutinė data mūsų sinchronizavimuisi su kontintentine Europa. Taip pat yra sutariama, kad bus sinchronizavimasis per Lenkiją, naudojant "LitPol Link" pirmąją liniją, plius pridedant papildomus dalykus, kaip rezervinė jungtis, kondensatoriai ir kiti techniniai sprendimai", — cituoja RIA Novosti Aleksiejūną.

Numatoma, kad atitinkamas susitarimas bus pasirašytas Briuselyje ketvirtadienį, prieš Europos Tarybos vadovų posėdį.

Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Baltijos respublikos negalėjo susitarti dėl savo elektros tinklų sinchronizavimo su Europa, ypač dėl elektros energijos tiekimo linijų skaičiaus.

Vilnius pasiūlė naudoti vieną jungtį "LitPol Link", tačiau Talinas šį variantą laikė "techniškai nepatikimu" ir reikalavo įgyvendinti projektą per dvi jungtis. Vis dėlto vėliau buvo pranešta, kad Estija gali nusileisti, tačiau su sąlyga, kad pagal patikimumą ir finansines išlaidas kitas planas būtų lygus dviejų jungčių statybai.

Šiuo tikslu planuojama atlikti papildomus tyrimus, kurių rezultatai bus pateikti vasaros pabaigoje.

Kalba eina apie Baltijos valstybių išėjimą iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija), apie kurį anksčiau paskelbė trys Baltijos respublikos.

Pagrindinis jų tikslas yra užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos Federacijos ir prisijungti prie ES energetikos rinkos. Vilnius, Ryga ir Talinas planuoja sinchronizuoti savo sistemas su kontinentinės Europos sistemomis iki 2025 metų.

Pasak kai kurių ekspertų, toks Baltijos valdžios institucijų sprendimas bus nepelningas, visų pirma, vartotojams.

45
Tegai:
LitPol Link, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, BRELL, Baltijos šalys
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (87)
Dar šia tema
Estija gali sutikti su Lietuvos sąlygomis dėl pasitraukimo iš BRELL
ES "dieną ir naktį" dirba su Baltijos šalių atjungimu nuo BRELL
Ekspertas: Baltijos šalyse neišvengiami nesutarimai po pasitraukimo iš BRELL
Ekspertas papasakojo, kodėl Latvija pasirengusi likti be BRELL, nepaisydama Lietuvos
"Pririš amžiams": Vilnius išsigando, kad Rusija paliks Lietuvą BRELL
Sutartis brangesnė už BRELL: ko imsis Lietuva vardan europietiškos turbinos