NATO kariai, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalyse bus sukurtas NATO vadovaujamas naujas skyrius "Šiaurė"

37
(atnaujinta 12:55 2018.07.10)
Būstinė "Šiaurė" įsikūrs Latvijos bazės "Adaži" teritorijoje, kurios plotą planuojama išplėsti, įtraukiant karius iš kaimyninių šalių

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Latvijos karinės bazės "Adaži" teritorijoje Latvija, Estija ir Danija sukurs daugiafunkcio skyriaus "Šiaurė", kuriai vadovauja NATO, būstinę, praneša Latvijos nacionalinių ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnyba.

Centrinė būstinė taps bendros NATO komandos dalimi ir bus atsakinga už Baltijos regiono gynybą. "Šiaurė" planuos karinių pratybų organizavimą ir vykdymą, siekdama pagerinti Latvijos, Estijos ir Danijos ginkluotųjų pajėgų sąveiką.

Latvija aprūpins būstinės pareigūnams ir administracijos darbuotojams visą reikiamą "Adaži" bazės infrastruktūrą. Planuojama, kad centrinės būstinės dydis gali padidėti, jei pasienio šalys dalyvaus padalinio formavime.

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse pastebimas didelis Šiaurės Atlanto aljanso pajėgų augimas. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško sakė, kad NATO nariai dėl padidėjusios aljanso karinės veiklos patirs spaudimą savo saugumui.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atkreipė dėmesį, kad NATO karinių kontingentų skaičius išaugo septynis kartus prie Rusijos sienų dėl Lenkijos ir Baltijos šalių isterijos, susijusios su Rusijos "invazija".

Baltijos valstybių ir Lenkijos politikai dažnai pasisako apie "Rusijos grėsmės" stiprinimą, taip pat ragina NATO didinti pajėgumus  Rusijos pasienyje.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudoja Vakarų isteriją, siekdamas padidinti karinių kontingentų ir įrangos skaičių Rusijos pasienyje.

37
Tegai:
NATO, Baltijos šalys
Dar šia tema
Buvęs karininkas: Lietuva "pritrauks" Rusijos raketas, jei NATO atakuos Maskvą
Politologas: NATO neties kelių Baltijos valstybėse, kad jas apsaugotų
Kai Europa nebenori, o JAV nebegali. Klausimas apie NATO likimą?
KAM ragina lietuviškas įmones daugiau pirkti iš NATO paramos ir pirkimų agentūrų