Naikintuvas Eurofighter Typhoon, archyvinė nuotrauka

Ispanijos oro pajėgos klaidingai paleido karinę raketą virš Estijos

62
(atnaujinta 09:13 2018.08.08)
Kariuomenė teigia, kad raketos turėjo susinaikinti dėl klaidingo paleidimo, tačiau neneigia galimybės, kad sviedinys vis dėlto pasiekė žemę

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Per skrydį virš Estijos Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Eurofighter Typhoon 2000" klaidingai paleido "oras-oras" klasės kovinę raketą, pranešė Estijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

Ispanijos karinių oro pajėgų "Eurofighter" naikintuvai yra dislokuoti Zoknių oro bazėje, Lietuvoje. Jie dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse.

Tikslinama raketos skrydžio trajektorija ir jos buvimo vieta. Tuo tarpu kariuomenė pradėjo ieškoti sviedinio.

Po incidento Ispanijos pilotai buvo nušalinti nuo skrydžių virš Baltijos šalių.

Ispanijos gynybos ministerija pareiškė, kad "raketa nepriartėjo prie jokio orlaivio".

Klaidingai paleidus raketą AIM-120  AMRAAM, ji savaime susinaikina. Tačiau, pasak kariškių, negalima atmesti galimybės, kad sviedinys vis dėlto pasiekė žemę.

Estijos gynybos pajėgos įspėjo, kad radus raketą ar jos sudedamąsias dalis, draudžiama juos paliesti, ir būtina nedelsiant pranešti apie tai Estijos oro pajėgoms arba telefonu 112.

Po Baltijos valstybių įstojimo į NATO regiono oro erdvę patruliuoja Šiaurės Atlanto Aljanso oro pajėgos. Pačios Baltijos respublikos neturi lėktuvų, tinkančių šiam tikslui. Aljanso oro pajėgos įsikūrusios Lietuvoje, Zoknių aerodrome, kuris yra už penkių kilometrų nuo Šiaulių. Nuo 2014 metų Estijos oro bazė "Emari" tapo papildoma aikštele.

Raketa AIM-120 AMRAAM yra skirta nugalėti oro tikslus už matomumo ribų. Tokias raketas turi JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir daugelio kitų NATO šalių karinės oro pajėgos.

62
Tegai:
raketa, Estija, Ispanija
Dar šia tema
NATO oro pajėgos aštuonis kartus lydėjo Rusijos orlaivius
Portugalija vadovaus NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse