Gaisras, archyvinė nuotrauka

Estijoje užgesintas atsitiktinai paleistos raketos paieškų zonoje kilęs gaisras

72
(atnaujinta 13:27 2018.08.10)
Pasak Estijos gynybos pajėgų atstovo, gaisras jau užgesintas, bet kol kas ekspertai nepradėjo paieškos

VILNIUS, rugpjūčio 10 - Sputnik. Antradienį Ispanijos karinių oro pajėgų lėktuvo atsitiktinai paleistos raketos paieškų zonoje kilęs gaisras užgesintas, penktadienį RIA Novosti pranešė Estijos gynybos pajėgų atstovas spaudai kapitonas Aivas Vahemetsas.

Antradienį Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Eurofighter Typhoon 2000" per klaidą paleido kovinę "oras-oras" klasės raketą AIM-120 AMRAAM, kuri praskrido 80 kilometrų ir tariamai nukrito neapgyvendintoje gamtos draustinio Endla teritorijoje. Anksčiau Vahemetsas pranešė, kad durpyno gaisras trukdė ieškoti raketos.

"Gaisras užgesintas, bet kol kas ekspertai nepradėjo paieškos vietovėje, turi ataušti žemė", – sakė Vahemetsas.

Trečiadienį Estijos karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Riivas Valge pranešė, kad rasta raketos galimo kritimo vieta. Pasak jo, žinomas oro koridorius ir miško zona su sprogimo pėdsakomis. Šį incidentą ištyrė Estijos oro pajėgos, Ispanijos oro saugumo departamentas ir NATO būstinė.

Vakar Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad incidentas su lėktuvu Estijos oro erdvėje įrodė, jog NATO veiksmai Baltijos šalyse kelia pavojų regiono saugumui.

"Mes ne kartą sakėme, kad NATO yra nenaudingas blokas. Vėlgi, mūsų žodžiai buvo patvirtinti, visų pirma — incidentas, kuris įvyko su NATO misijos lėktuvu, patruliuojančiu Baltijos jūroje. Viskas būtų buvę, greičiausiai, komiška, jei nebūtų taip tragiška. NATO karinė veikla netoli Rusijos sienų, paremta išgalvotu pretekstu, susijusiu su mitine Rusijos grėsme, kelia susirūpinimą", — teigė Zacharovą.

Po Baltijos valstybių įstojimo į NATO regiono oro erdvę patruliuoja Šiaurės Atlanto Aljanso oro pajėgos. Pačios Baltijos respublikos neturi lėktuvų, tinkamų šiam tikslui. Aljanso oro pajėgos įsikūrusios Lietuvoje, Zoknių aerodrome, kuris yra už penkių kilometrų nuo Šiaulių. Nuo 2014 metų Estijos oro bazė "Emari" tapo papildoma aikštele.

 

72
Tegai:
Estija
Dar šia tema
NATO neturi duomenų apie žalą dėl atsitiktinio raketos paleidimo virš Estijos
Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
Zacharova: incidentas Estijoje įrodo, kad NATO gresia Baltijos šalių saugumui
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uosto pasprukęs Interpolo ieškomas rusas sulaikytas Latvijoje

(atnaujinta 13:24 2020.07.02)
Įtariamajam pavyko pabėgti nuo Lietuvos teisėsaugininkų patikrinimo Vilniaus oro uoste metu ir taksi išvykti į kaimyninę šalį

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Bendradarbiaujant Lietuvos ir Latvijos pasieniečiams trečiadienį popiet Daugpilio regione buvo sulaikytas leidimą gyventi Estijoje turintis Rusijos pilietis, kuris vakar pasišalino iš Vilniaus oro uosto nebaigus dokumentų patikros, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Antradienį vėlai vakare Vilniaus oro uoste pasieniečiai tikrino reisu iš Talino atskridusių keleivių dokumentus. Tarp jų buvo ir leidimą gyventi Estijoje turintis Rusijos pilietis (gimęs 1969 metais). VSAT pareigūnams jo dokumentai sukėlė įtarimų, todėl keleivis buvo sustabdytas ir išskirtas iš bendro keliautojų srauto.

Detalią patikrą toliau vykdę pasieniečiai nustatė, kad tarptautinę šio asmens paiešką dėl ekonominio pobūdžio nusikaltimo Interpolo kanalais yra paskelbusi Rusija. Kol vyko kontrolės procedūros, vyras pasišalino iš oro uosto. Jo dokumentai liko pas VSAT pareigūnus.

Iškart buvo imtasi paieškos veiksmų, o dėl minėto įvykio VSAT pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu bus įvertinti patikrą vykdžiusių pareigūnų veiksmai.

Bėglio ieškantiems pasieniečiams greitai pavyko nustatyti, kad leidimą gyventi Estijoje turintis Rusijos pilietis Vilniuje pasinaudojo taksi paslaugomis.

Pasienyje su Latvija po kelių valandų VSAT pareigūnai sustabdė ir apklausė taksistą, bėglį iš Vilniaus nugabenusį į kaimyninę šalį. Visa surinkta svarbi informacija buvo perduota Latvijos pasieniečiams, kurie toliau bendradarbiaudami su VSAT pareigūnais ėmėsi paieškos veiksmų savo šalyje.

Trečiadienį popiet Latvijos pasieniečiai kolegas Lietuvoje informavo, kad pasitelkus policiją Rusijos pilietis buvo sulaikytas Daugpilio regione.

Tegai:
Interpolas, rusas, Latvija, Lietuva, Vilniaus oro uostas
Dar šia tema
Dėl disponavimo pornografinio turinio dalykais bus teisiamas IT specialistas
Atlikus 40 kratų įvairiomis valiutomis rastas milijonas eurų grynųjų pinigų
Lietuvos policija ieško ruso, kurio paiešką paskelbė Interpolas
Televizijos kanalo Russia Today logotipas

Latvijos nacionalinė žiniasklaidos taryba uždraudė transliuoti septynis RT kanalus

Rusijos žurnalistų sąjunga pažymėjo, kad panašių priemonių prieš Rusijos žiniasklaidą Baltijos šalyse imamasi "seniai ir sistemingai"

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) antradienį pareiškė, kad uždraudė septynių RT kanalų transliavimą, remdamasi tuo, kad jie priklauso Dmitrijui Kiseliovui, kuriam gresia ES sankcijos, nors pats Kiseliovas neturi jokio ryšio su RT, tačiau vadovauja kitai žiniasklaidos priemonei — MIA "Rossija Segodnia". Apie tai praneša RIA Novosti.

Tarp uždraustų kanalų yra RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

"Gauti įrodymai yra labai rimti, ir mes paraginsime visų ES valstybių reguliuotojus sekti mūsų pavyzdžiu ir uždrausti RT savo teritorijoje. Tokioms programoms nėra vietos nei Latvijoje, nei ES", — sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame tarybos pirmininko Ivaro Abolinšo pareiškime.

Kiseliovas yra MIA "Rossija Segodnia" generalinis direktorius, o vyriausioji RT redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios bendrovės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Pats Kiseliovas, komentuodamas NEPLP sprendimą, pareiškė, kad tai yra "Latvijos valdžios, apakintos rusofobijos, kvailumo ir neišmanymo lygio rodiklis".

"Mes nuoširdžiai pasijuokėme iš šio pranešimo, Latvijos valdžia tiesiog atsidūrė aklavietėje. Tačiau rimtai kalbant, jų pareikštos priežastys neturi jokio teisinio pagrindo, todėl Latvija turėtų nedelsdama grąžinti RT transliaciją į eterį ir atsiprašyti mūsų kolegų", — pasakė jis.

Savo ruožtu Rusijos žurnalistų sąjunga informuos Tarptautinę žurnalistų federaciją apie Latvijos draudimą transliuoti RT ir raginimus ES šalis sekti jos pavyzdžiu, pasakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas.

"Galima tik apgailestauti dėl to. Tai dar vienas žodžio laisvės ir informacijos sklaidos laisvės pažeidimo atvejis", — pasakė jis.

Baltijos šalyse, pasak Rusijos žurnalistų sąjungos vadovo, tokių priemonių Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu imamasi "seniai ir sistemingai".

"Manau, kad daugelis užsienio ir pasaulio žurnalistų teisių gynimo organizacijų turėtų į tai atkreipti dėmesį. Ir mes, be abejo, pranešime apie tai Tarptautinei žurnalistų federacijai", — pažymėjo Solovjovas.

Baltijos šalių valdžios ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbą. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius koordinuotos šių valstybių linijos požymius. Rusijos žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams", pažymėjo Rusijos URM.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Baltijos šalys, RT, žiniasklaidos laisvė, Rusijos žiniasklaida, Rusija, Latvija
Dar šia tema
"PBK" nutraukia laidų transliaciją dėl valdžios institucijų spaudimo
Zacharova: dėl Latvijos valdžios Rusijos kanalai gyventojams kainuos brangiau
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

"Tai turi būti padaryta nedelsiant": JAV tikrųjų nubaus Rusiją

(atnaujinta 13:28 2020.07.03)
Pagrindiniai pastarųjų dienų įvykiai pasaulyje buvo JAV Kongreso pirmininkės Nensi Pelosi pareiškimas apie būtinybę skubiai įvesti naujas sankcijas Rusijai bei koronaviruso atvejų šalyje rekordai

Pelosi pareiškimas buvo padarytas remiantis visiškai beprotiška istorija apie "Rusijos ir Talibano * sąmokslą prieš amerikiečius". Galų gale, ši istorija neatspindi net informacijos, kurią amerikiečių slaptosios tarnybos gavo iš savo šaltinių, bet "kažkokių analitikų padaryta išvada, padaryta po apklausų Talibane" — kad kažkas Rusijoje dėl tam tikrų priežasčių nusprendė sumokėti talibams, daugelį metų žudantiems amerikiečių kariuomenę (taip pat sėkmingai Rusija galėjo sumokėti afrikiečiams už gimstamumą).

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Remiantis Pentagono ir nacionalinio saugumo patarėjo O'Brieno teiginiais, šios galingos išvados liko be patvirtinimų — todėl tuo metu jų net nepranešė JAV prezidentui. Kaip, matyt, ir apie kitų nepatvirtintų kaltinimų ir prielaidų rinkinį, kurių paieškos ir tyrimas iš tikrųjų yra tiesioginis specialiųjų tarnybų darbas.

Tačiau esmė tame, kad šiandieninė Amerika nebegyvena vadovaudamasi normaliais valstybės funkcionavimo įstatymais ("Vašingtone dabar vyksta daug nepaaiškinamų dalykų", —teisingai apibūdino situaciją Dmitrijus Peskovas). Ji gyvena pagal HYIP mirtingojo vidinės kovos įstatymą, ir šį įstatymą galima suformuluoti taip: "Jokių įstatymų".

Todėl branduolinės valstybės Atstovų rūmų vadovas, vienas pirmųjų asmenų valstybėje, kuris, beje, skelbia teisingumą ir teisingumą kaip savo ideologiją, reaguoja į tai sakydamas, kad "operatyvinė informacija", kurios niekas nepatvirtino, pasirodo su nedviprasmiška ir praktiška politine išvada: prieš kitą branduolinę galią turi būti įvestos sankcijos ir tai yra būtina padaryti nedelsiant.

Žiniasklaida, kuri pati metė informaciją į viešąją erdvę, nesigilindama į jos patikimumą, jau nuteisia dabartinį prezidentą, kad jam "nepatinka, kai blogai kalbama apie Rusiją", tuo pakeisdama nevykusią tezę, kad "Trampas yra Rusijos šnipas", kuri ne kartą žlugo.

Kalbant apie antrąją "dienos naujieną" — kad kasdien aptinkamų COVID-19 atvejų skaičius JAV išaugo iki rekordinio 50 000 ir daugiau, stebina, kaip tai įgyvendina Amerikos žiniasklaida.

Pavyzdžiui, štai ką rašo autoritetingas leidinys "Huffington Post": "Kai kurias paskutiniojo protrūkio priežastis galima atsekti gegužės pabaigoje minint Atminimo dieną." 

"The New York Times":

"Apklausos rodo, kad daugelis amerikiečių vyrų kaukės nešiojimą laiko silpnumo ženklu, o prezidento Trumpo atsisakymas dėvėti kaukę rodo, kad jis mano, kad ją nešioja skystablauzdžiai."

Jei jums pasirodė, kad šiuose galinguose analizės pavyzdžiuose kažko trūksta, tai jums nepasirodė. Jie visiškai nerašo apie tai, kad nuo gegužės pabaigos iki šios dienos visoje Amerikoje, spjaudami į socialinį atstumą, raginimą likti namuose ir visa kita, minios tūkstančių progresyvių ir teisingų "Black Lives Matter" judėjimo dalyvių atlieka daugybę giliai socializuotų veiksmų: jie siaubia parduotuves, degina pastatus, daužo automobilius, žudo žmones (šiuo metu konservatyviausiu ir toli gražu ne išsamiu skaičiavimu, BLM sąskaitoje yra daugiau nei 25 lavonai), atsiklaupę plauna kojas juodaodžiams.

Šimtai tūkstančių, jei ne milijonai amerikiečių, ryžtingai ėmėsi atsargumo priemonių ir pradėjo elgtis taip, lyg koronaviruso nė  nebūtų. Visi išoriniai stebėtojai pažymėjo, kad tai paprasčiausiai negalėjo pasibaigti pragaištingu viruso plitimu, tačiau kai šis antplūdis įvyko, paaiškėjo, kad tiesiog neįmanoma apie tai pasakyti tiesos.

Todėl progresyvūs analitikai kritikuoja toksinį žmonių didvyriškumą (vea žmonės — ne tie), Trumpo neatsakingumą ir Atminimo dieną gegužės mėnesį, tačiau atkakliai nenori matyti akivaizdžios priežasties, glūdinčios apačiame paviršiuje.

Čia norėčiau atkreipti dėmesį.

Yra priežasčių manyti, kad šie du pavyzdžiai yra vieno reiškinio simptomai  — didelio masto ir baisūs.

Trumpai tai galima pavadinti "emocinio saugumo ideologija". Pagal šią ideologiją turi teisę egzistuoti tik ta logika ir tie faktai, kurie nepakenkia tikslinės auditorijos emociniam komfortui ir neprieštarauja jos pažiūroms.

Tikslinei auditorijai nesvarbu, kokia idiotiška yra žinia apie tai, kad "Rusija moka už Amerikos kariškių galvas". Ir klausimas, kodėl iš tikrųjų įvyko naujas koronaviruso antplūdis Amerikoje, taip pat nėra svarbus. Čia nepriimta ieškoti tiesos, jei yra emocijas kaitinančių interpretacijų.

Todėl — "kaltinkite Rusiją ir Trampą bet kokioje sudėtingoje situacijoje".

Žinoma, tai nepadės išspręsti problemas, su kuriomis iš tikrųjų susiduria Amerika — pasaulio lyderystės praradimas ir nesugebėjimas susidoroti su pandemija.

Bet tai patenkins progresyvių pajėgų kovinį turtą Amerikos visuomenėje ir leis dabartinio Amerikos prezidento oponentams jį sužlugdyti.

Beje, visa tai vyksta šalyje, kurioje kai kurie žmonės vis dar rodo mums kaip pavyzdį. Tačiau, vertinant pagal populiaraus balsavimo rezultatus, frazės "Kaip Amerikoje" magija jau nustojo veikti Rusijoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu