Prezidentė susitiko su tarptautinės konferencijos „Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas“ dalyviais, archyvinė nuotrauka.

Grybauskaitė susitiko su tarptautinės konferencijos dalyviais

33
(atnaujinta 21:16 2018.08.22)
Susitikime aptarta geopolitinė situacija, tarptautinės įtampos ir  saugumo klausimai

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su tarptautinės konferencijos "Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas" dalyviais, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Tarp jų — įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso, Vokietijos Bundestago ir Europos Parlamento nariais, JAV specialiuoju atstovu derybose su Ukraina Kurtu Volkeriu, užsienio bei saugumo politikos ekspertais atstovais. 

Susitikime aptarta geopolitinė situacija, tarptautinės įtampos ir  saugumo klausimai.

Šalies vadovės teigimu, transatlantiniai santykiai neturi jokios kitos alternatyvos. Ji mano, kad tvirtas ryšys tarp abiejų Atlanto krantų – bendro JAV ir visos Europos saugumo pamatas.

Pasak Grybauskaitės, būtina įveikti iškilusias įtampas, susilaikyti nuo vienašališkų sprendimų ir tvirtai laikytis prisiimtų įsipareigojimų – stiprinti saugumą, didinti gynybos finansavimą, efektyviai modernizuoti karines pajėgas ir infrastruktūrą, įgyvendinti NATO viršūnių sprendimus.

Susitikime daug dėmesio skirta Ukrainai. Šalies vadovės teigimu, būtina padėti Ukrainai, nes ji ne tik kaunasi už savo apsisprendimą eiti transatlantinės integracijos keliu. Ukraina kartu gina ir Vakarų demokratijos vertybes.

Prezidento Valdo Adamkaus konferencija šiemet vyksta jau antrą kartą.

Anksčiau tarp svarbiausių užsienio politikos uždavinių Grybauskaitė įvardino Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos užtikrinimą.

33
Temos:
Lietuva — NATO dalis (181)