Estijos prezidentė, archyvinė nuotrauka.

Estijos prezidentė persikelia dirbti į rusakalbių miestą

46
(atnaujinta 09:00 2018.08.28)
Praėjusių metų  pabaigoje Naujųjų metų interviu ETV + Kaljulaid pažadėjo mėnesiui persikelti į Narvą, kad parodytų, jog Estijos bendruomenė, Estijos visuomenė yra Narvoje, tausoja Narvos vertybes

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid antradienį laikinai persikels dirbti į rusakalbių miestą Narvą pasienyje su Rusija, informuoja Estijos prezidentės kanceliarija.

Praėjusių metų  pabaigoje Naujųjų metų interviu ETV + Kaljulaid pažadėjo mėnesiui persikelti į Narvą, kad parodytų, jog Estijos bendruomenė, Estijos visuomenė yra Narvoje, tausoja Narvos vertybes. Narvoje 96% gyventojų rusų kalbą laiko gimtąja.

"Šį rudenį, prezidentė dirbs Narvoje vieną mėnesį su pertraukomis. Šį kartą ji bus Narvoje dešimt dienų. Kartu su prezidente vyks kanceliarijos pareigūnai —  patarėjai, kanceliarijos direktorius", —  praneša valstybės vadovės kanceliarija.

Tarnybos duomenimis, antradienį, prezidentė susitiks su  Narvos miesto valdžios ir miesto asamblėjos nariais, taip pat aplankys Tartu universiteto Narvos kolegiją.

Nuo rugpjūčio 28 iki rugsėjo 8, prezidentė susitiks su vietos verslininkais, susipažins su nacionalinėmis kultūros bendrijomis, su sporto gyvenimu mieste, lankysis Estijos futbolo čempionato rungtynėse, apsilankys pasienio Vasknarvos užkardoje.

46
Tegai:
darbas, Narva, Kersti Kaljulaid
Dar šia tema
Sienos su Rusija statyba kainuos Estijai 320 milijonų eurų
Vienas procentas gyventojų tarnauja kariuomenėje: kur žygiuoja Estija
Estija įtaria, kad Rusija bando sunaikinti ES ir NATO vienybę