Danske Bank, archyvinė nuotrauka

FT: per "Danske Bank" Estijoje pervesti 30 mlrd JAV dolerių Rusijos ir NVS

38
(atnaujinta 12:51 2018.09.04)
Straipsnyje rašoma, kad tokia suma yra per didelė tokiam nedideliam "Danske Bank" filialui, koks yra Estijoje

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Per "Danske Bank" Estijos filialą 2013 metais buvo pervesta rekordinė suma — 30 milijardų JAV dolerių. Pinigai buvo pervedami iš Rusijos ir NVS šalių, pranešė "Financial Times" su nuoroda į konsultacinės bendrovės "Promontory Financial" ataskaitą.

Leidinio duomenimis, nerezidentų atliktų operacijų apimtis 2013 metais pasiekė rekordą ir sudarė apie 80 tūkst. sandorių, kurių vertė yra apie 30 milijardų JAV dolerių.

Straipsnyje minima, kad ši suma yra per didelė tokiai mažai "Danske Bank" filialui, kaip Estijoje. Vis dėlto FT pabrėžia, kad ne visi sandoriai kelia įtarimų banko darbuotojams.

Dabar bankas aiškinasi visas detales. Pasak Danijos banko pirmininko Ole Anderseno, problemos pasirodė esančios didesnės nei buvo minėta iš pradžių.

"Danske Bank" Estijoje situacija

Skandalas aplink Estijos filialą "Danske Bank" prasidėjo po to, kai į prokuratūrą kreipėsi tarptautinis finansininkas ir investuotojas, fondo "Hermitage Capital" steigėjas Viljamas Brouderis. Pasak jo, filialo darbuotojai dalyvavo "pinigų plovime".

Pasak Estijos generalinio prokuroro Lovli Perling, 26 Estijos banko filialo darbuotojai sukūrė nusikalstamą grupę, užsiimančią pinigų plovimu. Per ją praėjo apie 13 milijardų dolerių.

Viljamas Brouderis buvo auditoriaus Sergejaus Magnickio darbdavys. 1995-2007 metais Brouderis buvo didžiausias užsienio investuotojas Rusijoje. Dabar jis gyvena Londone, o Rusijoje paskelbtas į tarptautinę paiešką, nes jis yra nuteistas už finansinius sukčiavimus.

Paaiškėjo, kad 1997-2002 metais Magnickis padėjo Brouderiui įgyvendinti mokesčių slėpimo schemą. Norėdami tai padaryti, auditorius naudojo įmones, įregistruotas Kalmukijoje ir valdomas "Hermitage Capital".

38
Tegai:
sukčiavimas, Danske Bank, NVS, Estija, Rusija
Dar šia tema
Lietuvos bankas įspėja: sukčiai apgauna lietuvius dėl investavimo su "MasterCard"