Latvijos Karinių jūrų pajėgų Virsaitis

Lietuvos karinės jūrų pajėgos evakavo Latvijos jūrininką karo laivo

38
(atnaujinta 23:17 2018.09.05)
Latvijos kariai iškvietė Lietuvos karinių jūrų pajėgų jūrininkus, kad suteiktų pagalbą įgulos nariui, kuriam tarnybos metu pasidarė bloga

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės sraigtasparniu į Klaipėdos ligoninę evakuotas Latvijos karo jūrininkas, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Rugsėjo 5 dieną Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo informaciją iš Rygos jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, kad Latvijos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laive "Virsaitis" (A-53), kuris tuo metu buvo Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje 29 —erių metų įgulos nariui pasidarė bloga.

Latvijos karo laivas buvo nutolęs apie 28 jūrmyles (50 kilometrų) nuo kranto. Nedelsiant pradėta gelbėjimo operacija, kurios metu prie Latvijos laivo nusiųstas budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas "Žemaitis" (P-11) ir karinių oro pajėgų sraigtasparnis. 

Apie 15:00 Latvijos jūreivis sėkmingai pakeltas į sraigtasparnį ir išskraidintas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur jam bus suteikta medicininė pagalba.

Apie gelbėjimo operaciją informuoti medikai, policija, Valstybinės sienos apsaugos rinktinė.

38
Tegai:
gelbėtojai, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos sraigtasparniai dalyvauja gaisrų gesinimo operacijose Latvijoje ir Švedijoje