Paminklas Lihuloje, nuotrauka iš įvykio vietos

Maskva pasipiktino dėl SS paminklo atkūrimo Estijoje

95
(atnaujinta 09:27 2018.09.10)
Anot oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai, toks incidentas rodo, kad Talinas faktiškai skatina nacizmo ideologiją

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Maskva pasipiktino dėl Estijos SS legionierių paminklo atkūrimo, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Praeitą savaitę Lihulos miestelyje, Estijos Vakaruose, buvo rekonstruotas skandalingai žinomas 20-osios Estijos divizijos "Waffen-SS" legionierių paminklas, kuris buvo išmontuotas 2004 metais.

SS legionerių eitynės Rygoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Oksana Dzadan

Zacharova pabrėžė, jog tai įvyko dėl Estijos valdžios nuolaidžiavimo, be to, tai įrodo nacizmo ideologijos skatinimą.

Taip pat oficiali URM atstovė paragino tarptautinius Rusijos partnerius atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta Baltijos šalyse, ir į nuolat besitęsiančius Estijos bandymus perrašyti Antrojo pasaulinio karo rezultatus.

Praeitą sekmadienį Estijos konservatorių liaudies partija (EKRE) surengė iškilmingą renginį Lihuloje netoli paminklo estams, kurie Antrojo pasaulinio karo metu kariavo fašistų pusėje. Renginys buvo skirtas paminklo  išmontavimo metinėms paminėti. Pasak organizatorių, paminklo kopija pasirodė tik renginio metu.

2002 metais Pernu pasirodė SS formą dėvėjęs kareivio paminklas, bet netrukus jį teko pašalinti, nes prasidėjo protestai. Tačiau praėjus dvejiems metams, 2004 metų rugpjūčio mėnesį, paminklas buvo įrengtas Lihuloje. Ten jis pasirodė Antrojo pasaulinio karo organizacijų dalyvių, kovojusių nacių pusėje, prašymu ir už jų pinigus. Dėl pasaulinės bendruomenės pasipiktinimo 2004 metų rugsėjo 2 dieną ministro pirmininko Juhano Partso vyriausybė demontavo paminklą.

95
Tegai:
SS legionieriai, Estija
Dar šia tema
Lvove vyksta piešinių konkursas apie SS, pranešė Žydų komitetas
Politologas: SS eitynės Latvijoje dvigubai pavojingos nes tapo įprastos
Ant Norvegijos olimpinės rinktinės megztinių rado SS simboliką
Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
Rygoje uždrausti Naujieji metai SS stiliumi