BAiba Rubesa, archyvinė nuotrauka

Rubesa dėl akcininkų nepasitenkinimo palieka "Rail Baltica"

32
(atnaujinta 14:52 2018.09.27)
Akcininkai daugiau nebenori matyti įmonės, atsakingos už "Rail Baltica" projekto įgyvendinimą, vadovo pareigose žmogaus iš Baltijos šalių

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. "RB Rail " vykdomoji direktorė ir valdybos pirmininkė Baiba Rubesa pateikė bendrovės valdybai atsistatydinimo laišką, praneša Sputnik Latvija.

"RB Rail" — bendra įmonė, atsakinga už "Rail Baltica" projekto įgyvendinimą Baltijos šalyse. Rubesa buvo paskirta valdybos pirmininke 2015 metais, jos kadencijos laikas pasibaigs 2018 metų spalio mėnesį.

Šių metų vasario mėnesį akcininkai "RB Rail" iš Estijos ir Lietuvos išreiškė nepasitenkinimą Rubesos veikla, tačiau akcininkų atstovas iš Latvijos "Europas dzelzcela linijas" Andris Linužs balsavime susilaikė, ir Rubesa pasiliko savo poste.

Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis tada teigė, kad milijardinės vertės geležinkelio projektą "Rail Baltica" įgyvendinančios įmonės "RB Rail" vadovė Baiba Rubesa po kilusio ginčo su Lietuva ir Estija turėtų trauktis iš įmonės savo noru.

"RB Rail" stebėtojų tarybos pirmininkas ir "Rail Baltic" Estijoje generalinis direktorius Riyas Sillave anksčiau teigė, kad "Amrop" įdarbinimo kompanija buvo įdarbinta, kad surastų vadovą, be to, planuojama skelbti viešą konkursą.

Remiantis neoficialia informacija, "RB Rail" akcininkai norėtų, kad naujas bendrovės vadovas būtų ne iš Baltijos šalių, o iš Lenkijos ar Suomijos.

32
Tegai:
Baiba Rubesa, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba (33)
Dar šia tema
Pasirašyta sutartis dėl KIT prijungimo prie "Rail Baltica"
"Lietuvos geležinkeliai": "Rail Baltica" statybai prireiks šimtų inžinierių
Lietuvai papildomai skirta 95 mln eurų "Rail Baltica" projektui įgyvendinti