Teismo salė

Latvijos verslininkas pateikė 16 mln eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą

38
(atnaujinta 20:20 2018.10.22)
Verslininkas nori susigrąžinti pinigus, kuriuos Lietuvos teismas prieš šešerius metus perdavė valstybei

VILNIUS, spalio 23 – Sputnik. Latvijos verslininkas Olegas Roščinas planuoja atsiteisti iš Lietuvos 18,4 milijono dolerių (apie 16 milijonų eurų), praneša Sputnik Latvija.

Roščinas kreipėsi į Tarptautinį investicinių ginčų sprendimo centrą Vašingtone.

Verslininkas teigia, kad jis yra bendrovių "Korofalt Ventures", "Logotreck Productions", "Machinery Trade", "Mita Group" ir "Advanta Group", įregistruotų lengvatinėse mokesčių zonose, savininkas. Šių bendrovių sąskaitose Lietuvos "Ūkio banke" buvo nuo 3,3 milijono iki 3,86 milijono dolerių.

2011 metais Lietuvos prokurorai negalėjo nustatyti, kas pervedė pinigus į sąskaitas, ir teismas, kuris pripažino turtą kaip  bešeimininkį, perdavė jį valstybei. Vėliau paskelbta, kad "Ūkio bankas" bankrotavo.

Verslininkas pateikė pretenzijas Vilniui, remdamasis Lietuvos ir Latvijos susitarimu dėl investicijų apsaugos ir skatinimo. Pagal šį susitarimą, prieš kreipdamosi į arbitražą, šalys turėjo pabandyti išspręsti šį klausimą derybomis. Pasak Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovo Audrio Kutrevičiaus, derybos su Roščinu prieš trejus metus nieko nedavė.

38
Tegai:
Lietuva, Latvija
Dar šia tema
"Pergalė svarbiu klausimu": Rusijos URM išjuokė Lietuvą dėl kovos su marškiniais
Lietuva jau daugiau nei dvidešimt kartų yra pažeidusi EŽT nuostatas
Porošenko neketina grąžinti Rusijai trijų milijardų dolerių skolos