Lipdukas su figūrėlėmis Latvijos ir Rusijos vėliavų spalvų

Putinas patvirtino pataisas, susijusias su kelionių per pasienį su Latvija supaprastinimu

35
(atnaujinta 16:24 2018.10.31)
Susitarimas taikomas šių dviejų valstybių piliečiams, taip pat užsieniečiams, kurie trejus metus gyvena pasienio teritorijoje

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ratifikavo susitarimą su Latvija dėl abiejų šalių pasienio zonų gyventojų kelionių supaprastinimo. Dokumentas skelbiamas oficialiame teisinės informacijos portale.

Įstatymas Rusijos Valstybės Dūmos buvo priimtas šių metų spalio pradžioje, o spalio 24 dieną Federacijos taryba jį patvirtino.

Susitarimas taikomas Rusijos ir Latvijos piliečiams, taip pat užsieniečiams, kurie pastaruosius trejus metus legaliai gyvena šių šalių pasienio teritorijoje.

Pataisas inicijavo Latvija. Kelionės vyks, remiantis galiojančiu užsienio pasu ir leidimu judėti pasienio zonoje. Šiuo atveju pareiškėjas neturi įforminti kvietimo, kai kreipiasi dėl vizos, teigiama oficialioje Valstybės Dūmos svetainėje.

Naujasis įstatymas pašalina apribojimus dėl bendros piliečių buvimo pasienio teritorijose trukmės per kalendorinius metus. Be to, dokumente numatyta galimybė kirsti Rusijos Federacijos sienas be pasienio kontrolės antspaudo.

Tikimasi, kad naujovės prisidės prie dviejų šalių socialinių, kultūrinių, giminystės ir ekonominių ryšių plėtros. Taip pat tai turės teigiamą poveikį Rusijos ir Latvijos pasienio bendradarbiavimo plėtrai.

35
Tegai:
pasienis, Rusijos Valstybės Dūma, Latvija, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Rusija patvirtino sienos su Lietuva demarkaciją
Rusijos Vyriausybė patvirtino pasienio susitarimo su Lietuva finansavimą
Rusijos Dūma svarstys pasienio bendradarbiavimo su Lietuva finansavimo projektą