VI Pasaulio užsienyje gyvenančių tautiečių kongresas

Tautietis: Lietuva imasi strateginių veiksmų tautinėms mažumoms asimiliuoti

56
(atnaujinta 15:05 2018.11.01)
Kitaip nei Latvijos ir Estijos, kur veikia rusakalbių žmonių išstūmimo politika, Lietuvos valdžia priima sprendimus, kuriuos galima pavadinti priverstine asimiliacija, teigia rusų tėvynainių pasaulinės koordinavimo tarybos narys

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvos valdžia imasi strateginių veiksmų, skirtų tautinėms mažumoms nuosekliai asimiliuoti, RIA Novosti teigė 6-ojo Pasaulinio tėvynainių kongreso dalyvis, rusų tėvynainių pasaulinės koordinavimo tarybos narys Rafaelis Muksinovas.

"Jei mes pažvelgtume į Lietuvą, Latviją, Estiją, tai, kadangi Latvijoje ir Estijoje yra daugiau rusakalbių žmonių, ten labiau veikia išstūmimo politika. Lietuvoje, kadangi rusakalbių gyventojų skaičius yra mažesnis, veikia ne išstūmimo, o asimiliacijos strategija", ― sakė Muksinovas.

Pasak jo, Lietuvos valdžios institucijos visą laiką priima sprendimus, nukreiptus į ilgalaikę perspektyvą.

"Pavyzdžiui, uždraustas aukštasis mokslas rusų kalba. Vadinasi, jau tam tikra dalis tėvų siunčia savo vaikus į lietuvių mokyklas, nes ateityje nebus galimybių aukštąjį išsilavinimą įgyti rusų kalba", ― paaiškino Muksinovas.

Muksinovas pažymėjo, kad 1990 metais buvo nutrauktas specialistų rusų mokykloms ruošimas, o žmonės vėliau pajuto šio sprendimo poveikį.

Jis mano, kad "tie, kurie formuoja politiką tautinių mažumų atžvilgiu, turi strateginį mąstymą ― arba nuo gimimo, arba juos išmokė vyresnieji broliai".

56
Tegai:
Estija, Latvija, tautinės mažumos, rusakalbiai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos rusams rusiškai skleis melą apie Rusiją
Estijos premjeras nepritarė papildomiems rusakalbių patikrinimams
Rusijos URM pasmerkė prievartinę rusakalbių gyventojų asimiliaciją Latvijoje
Rusija su malonumu priims rusakalbius migrantus iš Baltijos valstybių
Rusakalbių bendruomenė mano, kad Lietuvoje svarbu kalbėti apie rusų kultūrą