JAV karinė technika, archyvinė nuotrauka.

Per karines pratybas Lietuvos keliuose judės tūkstantis karinės technikos vienetų

356
(atnaujinta 13:50 2018.11.03)
Lietuvos keliais pratybų laikotarpiu judės apie tūkstantis vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo ir administracinės paskirties transportas

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Sekmadienį prasideda dvi savaites vyksiančios tarptautinės karinės pratybos "Geležinis vilkas", praneša LRT.

Pratybos apims ne tik karines vietoves, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonus, bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkes. Numatomas karinės technikos kolonų judėjimas viešo naudojimo keliuose bei apgyvendintose vietovėse.

"Pratybas "Geležinis vilkas" organizuojame siekdami treniruoti ir vertinti padalinių gebėjimą greitai perdislokuoti pajėgas į bet kurią Lietuvos vietą ir ten vykdyti gynybos veiksmus. Šį pusmetį tai didžiausios mūsų pratybos, kuriose galime veikti išvien su mūsų sąjungininkais. Siekiant treniruoti padalinių mobilumą, gebėjimą greitai pasiekti bet kurią Lietuvos vietą, joje gintis ir naikinti priešo pajėgas, pratybų metu bus vykdomi kovinės technikos žygiai iš dislokacijos vietų į susitelkimo rajonus ir operacijų vietoves," – sako pratybų vadovas Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

Iš viso pratybose "Geležinis vilkas" dalyvaus apie 3,5 tūkst. karių iš keturiolikos šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Liuksemburgo karių, pratybose taip pat dalyvaus Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, JAV, Kanados, Slovėnijos ir Ukrainos kariai.

Lietuvos keliais pratybų laikotarpiu judės apie tūkstantis vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo ir administracinės paskirties transportas. Gyventojų maloniai prašoma būti dėmesingų ir kantrių.

Pratybos "Geležinis Vilkas" yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai "Geležinis Vilkas" pavaldžių Lietuvos  batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

 

Lietuvos Respublika ir NATO
© Sputnik /
Lietuvos Respublika ir NATO
356
Tegai:
karinė technika, keliai, Lietuva, pratybos
Dar šia tema
Lietuvoje vyks karinės pratybos
Lietuvoje 300 karių iš devynių šalių mokysis planuoti karines operacijas
Pratybų metu Britanija inscenizuoja mūšius su Rusija
NATO laivai vykdo išminavimo operaciją Baltijos jūroje