Aleksejus Puškovas

Puškovas: Baltijos šalys niekam neįdomios be kalbų apie "Rusijos grėsmę"

73
(atnaujinta 10:37 2018.11.19)
Rusijos senatorius pabrėžė, kad Baltijos šalys naudojasi vieninteliu turimu būdu išsilaikyti ant geopolitikos paviršiaus ir užsitikrinti bent šiokį tokį svorį NATO

VILNIUS, lapkričio 19 ― Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad Baltijos šalys ir toliau kalbės apie Rusijos "grėsmę", nes be jos susidomėjimas šiomis valstybėmis būtų lygus nuliui.

"Visi Baltijos šalių politikai prekiauja "Rusijos grėsme" ― vienintele preke, kuri išlaiko juos ant geopolitikos paviršiaus ir užtikrina bent šiokį tokį svorį NATO. Baltijos šalys turėtų dėkoti Rusijai: jei nebūtume šalia, susidomėjimas jomis būtų lygus nuliui", ― rašė jis savo paskyroje Twitter.

Puškovas taip pat pažymėjo, kad reali grėsmė Lietuvai ir Latvijai yra gyventojų skaičiaus mažėjimas.

""Prakeiktu" sovietmečiu Lietuvoje gyveno 3,2 milijono žmonių, o per žydinčią dabartį skaičiai krito iki 2,1 milijono. Tas pats gyventojų skaičiaus mažėjimas pastebimas Latvijoje. Štai yra reali grėsmė šioms tautoms, tačiau kovoti su ja yra daug sunkiau negu rengti forumus apie Rusijos grėsmę..." ― rašo senatorius.

Remiantis naujausiais duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 2,8 mln. žmonių, o kai kurios statistikos agentūros teigia, kad dar mažiau. Vien nuo šių metų pradžios respublikos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst.

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau ne kartą pareiškė, kad Vilnius jaučia "grėsmę" dėl "pasikartojančių Rusijos pratybų pasienyje ir Baltijos jūroje, kibernetinių atakų ir Kaliningrado srities militarizacijos".

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Maskva neketina nieko pulti, o NATO naudojasi Vakarų keliama isterija, kad padidintų karinio kontingento ir technikos skaičių šalia Rusijos sienų.

73
Tegai:
Baltijos šalys, "Rusijos grėsmė", Aleksejus Puškovas