Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Estijos gynybos ministras Jūris Luikas ir Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis, susitikimas Vilniuje 2018 lapkričio 24 dieną

Baltijos šalių KAM vadovai susitarė stiprinti specialiųjų pajėgų bendradarbiavimą

36
(atnaujinta 15:32 2018.11.25)
Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai taip pat pasirašė bendrą komunikatą, kuriame yra atspindėti Baltijos šalių prioritetai stiprinant regiono saugumą

VILNIUS, lapkričio 25 – Sputnik. Baltijos valstybių krašto apsaugos ministrai pasirašė susitarimą, stiprinantį specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Встреча министра обороны Литвы Раймундаса Кароблиса, министра обороны Латвии Раймондса Бергманиса и министра обороны Эстонии Юри Луйка в Вильнюсе, 24 ноября 2018
Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Estijos gynybos ministras Jūris Luikas ir Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis, susitikimas Vilniuje 2018 lapkričio 24 dieną

Lietuvos krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovo Raimundo Karoblio susitikimas su kolegomis iš Latvijos ir Estijos Raimondu Bergmaniu ir Jūriu Luiku įvyko šeštadienį Vilniuje. Šalys aptarė Baltijos šalių specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimo stiprinimą ir aktualius klausimus NATO kontekste.

"Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas Baltijos regionui yra itin svarbus. Šios pajėgos yra pirmosios, kurios reaguotų į kylančias krizines situacijas, todėl Baltijos šalių specialiosioms pajėgoms yra būtina glaudžiai bendradarbiauti, nes taip yra stiprinamas visų Baltijos šalių saugumas", – pareiškė Karoblis.

Ministrai taip pat pasirašė bendrą komunikatą, kuriame yra atspindėti Baltijos šalių prioritetai stiprinant regiono saugumą.

Lietuva pirmininkavo Baltijos šalių bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityje šiais metais. Po ministrų komiteto susitikimo pirmininkavimas perduotas Estijai.

Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija skyrė du procentus BVP karinėms išlaidoms ir taip įvykdė savo įsipareigojimus NATO. Kitais metais planuojama padidinti gynybos išlaidas iki 2,05 procento BVP, o iki 2030 metų – palaipsniui padidinti iki 2,5 procento.

Atėjęs į valdžią JAV prezidentas Donaldas Trampas pradėjo primygtinai reikalauti iš NATO sąjungininkų, kad būtų įgyvendinti susitarimai. Liepos mėnesį Aljanso viršūnių susitikime jis ne tik iškėlė klausimą, ar Aljanso nariai pasiekė sutartą dviejų procentų BVP gynybos išlaidų dydį, bet ir nustatė naują keturių procentų ribą.

Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios
© Sputnik /
Top 15 šalių, kurių karinės išlaidos yra didžiausios
36
Tegai:
gynyba, Estija, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
KAM vadovas: Lietuvos kariuomenei reikia modernizavimo ir investicijų
Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti