Aleksiejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

Estija ketina uždrausti Puškovui atvykti į šalį

42
(atnaujinta 08:37 2018.12.19)
Deputatai tiki, kad Aleksejus Puškovas ir dar trys Rusijos Federacijos piliečiai prisidėjo prie incidento Kerčės sąsiauryje

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Estijos parlamentas pasiūlė uždrausti atvykti į Estiją ir Šengeno susitarimo šalis Rusijos senatoriui Aleksejui Puškovui, praneša RIA Novosti.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Be šio politiko į nepageidaujamų asmenų sąrašą estai nori įtraukti dar tris Rusijos piliečius. Tarp jų yra pirmasis Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas ir FSB valstybės sienos tarnybos vadovas generolas Vladimiras Kulišovas, kontradmirolas Sergejus Stankevičius — Krymo ir Sevastopolio FSB pasienio tarnybos direkcijos vadovas, bei Valstybės Dūmos Saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas.

Šią iniciatyvą parengė trys Riigikogu nariai, kuriems anksčiau buvo uždrausta atvykti į Rusiją. Jų nuomone, išvardyti Rusijos piliečiai gali būti susiję su incidentu Kerčės sąsiauryje, taip pat kelia grėsmę respublikos saugumui.

"Tai žmonės, kurie skatina ir aktyviai remia agresiją prieš Ukrainos bazes Kerčės sąsiauryje", — sakė vienas iš parlamentarų Andresas Herkelis.

Jei iniciatyvą palaikys parlamentas, tuomet Estijos vyriausybei bus pasiūlyta ją įgyvendinti.

Rusijos ambasada Taline pareiškė, kad Estijos valdžios nedraugiški žingsniai neliks be atsako.

Šių metų vasarą Rusija uždraudė įvažiuoti į šalį "ypač rusofobiškai nusiteikusiems" Estijos politikams ir visuomeniniams veikėjams. Maskvos veiksmai buvo atsakas į Estijos valdžios draudimą atvykti į šalį 49 Rusijos piliečiams, pagal taip vadinamąjį "Magnickio sąrašą".

Provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба президента Украины

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, galimas laikinas piliečių konstitucinių teisių ir laisvių, ypač teisės dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvės apribojimas.

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Be to, Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

42
Tegai:
Estija, Aleksejus Puškovas, Kerčės sąsiauris
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Estija ragino nemažinti dėmesio incidentui Kerčės sąsiauryje
Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Lavrovas pranešė apie pasirengimą Porošenko provokacijoms Rusijos pasienyje
Vestuviniai žiedai, archyvinė nuotrauka

Lietuva pagal skyrybų skaičių ES tapo antilydere

(atnaujinta 09:01 2020.07.13)
Respublika pasidalino pirmąja sąrašo vieta su Latvija. Abiejų šalių rodikliai yra 3,1 skyrybų tūkstančiui žmonių

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Remiantis statistikos agentūros "Eurostatas" duomenimis, Lietuva pateko į ES antilyderių sąrašą pagal skyrybų skaičių 2018 metais.

Lietuva pasidalino pirmąja sąrašo vieta su Latvija. Abiejų šalių rodikliai yra 3,1 skyrybų tūkstančiui žmonių. Toliau Danija (2,6) ir Švedija (2,5). Ketvirtojoje vietoje buvo Estija ir Suomija, abiejose valstijose po 2,4 skyrybų tūkstančiui gyventojų.

​Mažiausias skyrybų procentas nustatytas Maltoje (0,7 skyrybų tūkstančiui žmonių), Airijoje (0,7 pagal 2017 m.), taip pat Slovėnijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje ir Italijoje (1,5 visose trijose šalyse).

Pastaraisiais dešimtmečiais vis daugiau žmonių išsiskyrė ES. 2017 metais tūkstančiui žmonių ES teko dvejos skyrybos, tai yra dvigubai daugiau nei 1965 metais, užfiksuotas bendras skyrybų procentas (0,8).

Tegai:
ES, skyrybos, Baltijos šalys
Dar šia tema
Tarp Baltijos šalių pigiausias maistas Lietuvoje
Lietuva šalių, kur natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas didžiausias ES šalyse, sąraše
Degalinė, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kaip kinta kuro kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 12:39 2020.07.12)
Praėjusią savaitę benzino kainos pakilo visose Baltijos šalyse, brangiausias benzinas vis dar yra Taline

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Brangiausias benzinas buvo Taline, pigiausias — Vilniuje. Dyzelinas buvo brangiausias Rygoje, pigiausias — Taline, apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Degalinė
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vilniuje 95 markės benzinas pabrango 0,9% iki 1,113 euro už litrą, o dyzelino kaina išliko ta pati — 1,003 euro už litrą.

Rygoje "Circle K" degalinėse 95 markės benzinas pabrango 2,2% iki 1,139 euro už litrą, dyzelinas — 2,4% iki 1,049 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95 markės benzinas tapo brangesnis 2,5% ir kainavo 1,229 eurus už litrą, o dyzelinas vis dar kainavo 0,999 euro už litrą.

Automobilių dujų kainos šią savaitę išliko stabilios. Rygoje jos kainavo 0,545 euro už litrą, Vilniuje — 0,539 euro, o Taline sumažėjo 0,03% iki 0,585 euro už litrą.

Tegai:
dujos, dyzelinas, benzinas, Baltijos šalys
Международный праздник День огурца

Kokia šiandien diena: liepos 14-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.07.13)
Šią dieną Lietuvoje minima Agurkų diena. Natūralu, kad tokią šventę pasiūlė Kėdainiai, kurie kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno

Liepos 14 yra 195-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 196-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 170 dienų.

Liepos 14-ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų diena. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 metais. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai laikas.

Kėdainiai kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno. Kad čia auginami agurkai, minima jau XVII a., karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 metais). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu.

Beje, Jungtinėse Amerikos Valstijose lapkričio 14-ąją minima raugintų agurkų diena. Manoma, kad tarp 1800 ir 1900 metų į Ameriką atvykę žydai čia išpopuliarino raugintus agurkus.

Katalikai liepos 14-ąją mini Šv. Kamilį Lelietį (1550–1614), kunigą. Jis gimė Abrucuose. Jau nuo jaunystės tarnavo kariuomenėje, dalyvavo karuose su Turkija, vėliau dirbo ligoninėse. Buvo linkęs į pasaulietinį gyvenimą. Galiausiai atsivertė ir atsidavė nepagydomų ligonių slaugai ligoninėje, tarsi slaugytų patį Kristų. Šv. Pilypo Nėrio paskatintas tapo kunigu, Romoje padėjo pamatus Reguliarių kunigų kongregacijai ligoniams slaugyti.

Šią dieną savo vardadienį švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas.

Tegai:
šventės, šventė