Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka.

"MG Baltic" byloje pradėta Artūro Zuoko apklausa

25
(atnaujinta 09:46 2019.01.09)
Pradėta buvusio Vilniaus mero, dabartinio miesto tarybos nario, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderio Artūro Zuoko apklausa, jis liudyti kviečiamas dėl planų statyti Jono Basanavičiaus paminklą

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Trečiadienį Vilniaus apygardos teisme vyksta pirmasis 2019-ųjų metų teismo posėdis vadinamojoje "MG Baltic" byloje, praneša LRT.

Pradėta buvusio Vilniaus mero, dabartinio miesto tarybos nario, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderio Artūro Zuoko apklausa.

Paklaustas, ar pažįsta kaltinamuosius, Zuokas atsakė, kad pagal pareigas pažįsta kaltinamuosius Eligijų Masiulį ir Raimondą Kurlianskį, advokatą Simoną Slapšinską. Jo taip pat klausta, ar žino, kokia bylos esmė ir ar jam žinoma, kodėl jis pakviestas liudyti. Kaip sakė teisėjų kolegijos pirmininkė, Artūras Zuokas liudyti kviečiamas dėl planų statyti Jono Basanavičiaus paminklą. 

Pasak buvusio Vilniaus mero, ne viename tarybos posėdyje buvo sprendžiamas klausimas dėl Jono Basanavičiaus paminklo, bet dėl keistų aplinkybių jis buvo ne kartą nukeltas. Normalu, kad vyko diskusijos dėl vietos, kur jis turi būti statomas. Bet miesto vadovas tą klausimą ne kartą išėmė iš darbotvarkės.

"Tarybos posėdyje turėjo būti svarstomas klausimas, įtrauktas mero iniciatyva. Bet prieš tarybos posėdį, dėl mums nesuprantamų priežasčių, tas klausimas buvo išimtas posėdžio pirmininko Remigijaus Šimašiaus", — kalbėjo Zuokas.

Paklaustas, kada formuojama savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė, Zuokas teigė, kad to reikėtų klausti miesto mero, tačiau įprasta, kad tai daroma bent savaitę iki posėdžio. Apie tai, kad klausimas dėl Jono Basanavičiaus paminklo išbrauktas iš darbotvarkės, savivaldybės tarybos narys sakė sužinojęs tik prasidėjus posėdžiui. Jis teigė, kad tai, jog klausimas buvo išimtas, sukėlė nuostabą, nes meras Remigijus Šimašius "kryptingai palaikė" šio klausimo svarstymą. Anot jo, minimame posėdyje turėjo būti nuspręsta galutinė paminklo vieta.

Teismas liudytojo klausė, kada kilo idėja statyti paminklą Jonui Basanavičiui. Pasak Zuoko, idėja statyti paminklą kilo dar 2013 metais, kai buvo ruošiama programa Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui. Kaip teigė A. Zuokas, tai buvo pirmiausia vyriausybės atsakomybė. Liudytojas kalbėjo, kad ir jo vadovaujama frakcija siūlė vietas, kur būtų galima statyti paminklą, tačiau tarybos posėdžio metu siūlymams nebuvo pritarta.

"MG Baltic" byla

Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį. Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

Anksčiau koncernas padavė ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl to, kad Valstybės saugumo departamento NSGK parengtoje ataskaitoje duomenys neatitinka tikrovės. Teismas atmetė skundą.

25
Tegai:
apklausa, Artūras Zuokas
Dar šia tema
Biurokratija laimėjo prieš "MG Baltic", o Masiulis tik vykdė liberalų programą
Kas laukia Lietuvos liberalų?
Neškite pinigus lagaminais: ar "valstiečiams" pavyks įveikti korupciją Lietuvoje?
Kas kaltas ir ką daryti?