Estijos Ginkluotosios pajėgos

Estijos gynybos ministras atsisakė pasiūlymo paimti paskolą ginkluotei

76
(atnaujinta 07:43 2019.01.15)
Juri Luiko teigimu, kariuomenė negalės nuolat būti skolinga ir plėtotis tokiomis sąlygomis

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Estijos gynybos ministras Juri Luikas (Jüri Luik) pareiškė, kad respublikai nereikia paskolos naujiems ginklams įsigyti, nes neįmanoma užtikrinti sistemingo karinio potencialo plėtros šalies sąskaita.

Apie tai praneša Sputnik Estija su nuoroda į Luiko pareiškimą televizijos kompanijai "ERR".

Tokią nuomonę Luikas išreiškė po to, kai Tarptautinio gynybos tyrimų centro direktorius Svenas Sakovas pareiškė, kad Estija turėtų paimti paskolą, kad sustiprintų ginkluotąsias pajėgas. Sakovo manymu, lėšos pirmiausia turi būti skiriamos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemoms, kurios apsaugotų nuo "grėsmės iš Rytų".

Kaip priminė Estijos gynybos ministerijos vadovas, valdžios institucijų politika šiuo metu nukreipta į tai, kad išvengtų paskolų valstybės sektoriaus išlaidoms. Be to, skolinantis pinigus, neįmanoma veiksmingai padidinti karinį potencialą.

Pasak Luiko, nepakankama nupirkti tik oro gynybos sistemas. Joms būtinai prireiks atitinkamų raketų, personalo, pastatų ir kitos infrastruktūros, šaudmenų sandėlių. Tai pareikalaus nuolatinių išlaidų per daugelį metų.

"Tam reikalingi griežti sprendimai, o naujų pajėgumų plėtra šiandienos gynybos biudžeto lygmeniu yra neįmanoma. Taip pat, nematau galimybės, kad oro gynybos sistema būtų suteikta mūsų NATO sąjungininkų, tai yra mūsų pačių pirminio gynybinio pajėgumo dalis", — mano Luikas.

Vakarų politikai, ypač Baltijos šalių ir Lenkijos, nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tuo pačiu metu jie nepateikia jokių įrodymų, kurie leistų šiuos teiginius laikyti pagrįstais. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Aljansas gerai žino, kad Maskva neturi planų pulti kokią nors iš šalių, ir "grėsmės" retoriką naudoja kaip pretekstą, kad dislokuotų kuo daugiau technikos ir karių prie Rusijos sienų.

76
Tegai:
Juri Luikas, Estijos gynybos ministerija, Estija
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva nebegalės reikalauti atskiros JAV pagalbos
NATO vertinimas Lietuvoje — aukščiausias per penkerius metus
Karo ekspertas: NATO kariai nėra pasirengę susidurti su Rusijos žiema
Politologas paragino Europoje dislokuoti amerikiečių raketas prieš Rusiją