Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

Lavrovas: situacija su rusų kalba Baltijos šalyse nepuošia šių šalių

69
(atnaujinta 15:20 2019.01.16)
Rusakalbių ir nacionalinių mokyklų suvienijimo idėja nukreipta į tai, kad priverstinai įtrauktų tautinę mažumą į kalbančiųjų estiškai erdvę, mano Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Estijoje pasiūlyta įkurti estų-rusų mokyklą — suvienyti tautinių mažumų atstovus ir respublikos piliečius vienoje švietimo įstaigoje, kurioje bus mokoma estų kalba.

Trečiadienį įvykusioje didelėje spaudos konferencijoje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad tokia idėja yra nepriimtina ir slopina rusakalbių mažumos interesus.

"Iš esmės ji nukreipta į tai, kad priverstinai įtrauktų šią mažumą į kalbančiųjų estiškai erdvę, o tai kenkia švietimo gimtąja kalba gavimui, kaip reikalauja daugelis tarptautinių konvencijų, įskaitant Europos Tarybos konvenciją dėl regionų ir mažumų kalbų. Aš manau, kad tai, kas vyksta rusų kalbos atžvilgiu Estijoje ir Latvijoje — rimtas dalykas, kuris nepuošia nei šių šalių, nei Europos Sąjungos", — pareiškė diplomatas.

69
Tegai:
Latvija, Lietuva, rusakalbiai, rusų kalba, Estija, Baltijos šalys, Sergejus Lavrovas
Dar šia tema
Rusakalbių bendruomenė mano, kad Lietuvoje svarbu kalbėti apie rusų kultūrą
Tautietis: Lietuva imasi strateginių veiksmų tautinėms mažumoms asimiliuoti
Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
Estijos premjeras pasveikino šalies gyventojus su Naujaisiais metais rusų kalba