Baltijos jūra

Lietuva ir Latvija susitarė dėl navigacijos virš Baltijos jūros

66
(atnaujinta 20:24 2019.02.08)
Ginčas tarp respublikų dėl ruožo H64 "Area Ninta", kurio ilgis — 39 km, truko daugiau nei dešimt metų

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuvos ir Latvijos oro navigacijos paslaugų "Oro navigacija" ir "LGS" susitarė dėl oro navigacijos paslaugų teikimo oro kelio ruože virš Baltijos jūros neutraliųjų vandenų, praneša Lietuvos bendrovės spaudos tarnyba.

Derybos tarp šalių truko daugiau nei dešimt metų. Ginčo objektu tapo 39 kilometrų ilgio ruožas H64 "Area Ninta", esantis Baltijos jūros neutraliuose vandenyse, kuris įeina į Vilniaus skrydžių informacinį regioną.

1998 metais Baltijos šalių vyriausybės pasirašė sutartį dėl atsakomybės už skrydžių valdymą šiame ruože perdavimo Latvijai. Tačiau 2004 metais, isigaliojus pokyčiams, susijusiems su iniciatyva sukurti bendrą Europos dangų, iškilo poreikis peržiūrėti sutartį tarp Rygos ir Vilniaus.

"Oro kelio H64 ruože "Area Ninta" "Oro navigacija" teiks oro eismo vadybos, oro navigacijos informacijos bei paieškos ir gelbėjimo koordinavimo paslaugas. Tuo tarpu "LGS" bus atsakinga už įspėjimo skelbimą avarijos metu, skrydžių valdymo, skrydžių srautų planavimo, ryšių, navigacijos, stebėjimo paslaugas", — teigiama bendrovės spaudos tarnybos pranešime.

Planuojama, kad nauja sutartis pagerins sąlygas Lietuvai ir oro erdvės priežiūros kokybę dėl aiškiai apibrėžtų Lietuvos ir Latvijos dispečerių atsakomybių. Be to, Lietuva dabar gaus rinkliavų už teikiamas oro navigacijos paslaugas šiame oro ruože.

Sutartis įsigaliojo vasario 6 dieną.

66
Tegai:
Latvija, Lietuva, Baltijos jūra
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys laikosi principo "iš pykčio Maskvai nušalsime ausis"
Rusijos URM pažadėjo daryti viską, kad Baltijos šalyse nebūtų JAV raketų
Paskelbtas Rusijos naikintuvų kuro papildymo ore vaizdo įrašas