Estijos siena, archyvinė nuotrauka

Estijoje atleistas sienos apsaugos pareigūnas, turintis Rusijos pilietybę

80
(atnaujinta 09:54 2019.02.27)
Vyras dirba nuo 2008 metų ir tapo Estijos piliečiu pagal teisių perėmėjo principą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Narvos pasienio kontrolės punkto darbuotojas buvo atleistas po to, kai paaiškėjo, kad jis turi dvigubą pilietybę — ne tik Estijos, bet ir Rusijos, rašo Sputnik Estija.

Rusijos piliečio pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Нина Зотина

Pranešama, kad sienos apsaugos pareigūnas tarnauja nuo 2008 metų ir tapo Estijos piliečiu pagal teisių perėmėjo principą. Apie jo turimą antrą pilietybę tapo žinoma pernai.

Pagal dabartinius Estijos teisės aktus, valstybės tarnybose, susijusiose su valstybės saugumu, teisėsauga ir valstybės siena, negali dirbti asmenys, neturintys Estijos pilietybės.

Dvigubos pilietybės klausimas Baltijos šalyse

Estijoje dviguba pilietybė nėra oficialiai pripažinta. Tačiau dėl gausių Estijos bendruomenių Švedijoje, Kanadoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitose Vakarų šalyse 1990-ųjų pradžioje atvykusių į šalį atstovų dažnai keliamas "dvigubos pilietybės"  pripažinimo klausimas. 2018 metų birželį Estijos vyriausybė vėl atmetė įstatymo pataisas, susijusias su galimybe pripažinti dvigubą pilietybę.

Lietuvoje, pagal įstatymus, taip pat neįmanoma būti vienu metu dviejų valstybių piliečiu. Nepaisant to, dėl padidėjusios piliečių migracijos po valstybės įstojimo į ES, Lietuvos Seimo nariai pasisako už šios teisės legalizavimą. Pernai spalį Seimas nusprendė šiuo klausimu surengti referendumą.

Kai kurie Lietuvos politikai mano, kad dviguba pilietybė dar labiau skatins gyventojų emigraciją. Pavyzdžiui partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narys Laurynas Kasčiūnas prieštarauja pakeitimams. Jo nuomone, dviguba pilietybė kai kuriais atvejais "gali prieštarauti Lietuvos nacionaliniams interesams", nes dviejų pasų turėtojui gali kilti interesų konfliktas.

80
Tegai:
dviguba pilietybė, Estija
Dar šia tema
Holivudo aktorei Rutai Lee suteikta Lietuvos pilietybė
Apklausa: dauguma Lietuvos piliečių pasisako už dvigubą pilietybę
Užsienyje įvaikinti vaikai galės išsaugoti Lietuvos pilietybę
Ukrainos URM vadovas ragina tautiečius atiduoti rusiškus pasus
Varšuvos oro uostas, archyvinė nuotrauka

Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams

(atnaujinta 09:07 2020.06.03)
Antradienį Taline įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Jacekas Čaputovičius nepalaikė savo kolegų iš Baltijos šalių pasiūlymo atverti sienas turistams, praneša portalas ERR.ee.

Antradienį Taline įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Laukdamas derybų Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu išreiškė viltį, kad Varšuva atvers sienas Baltijos šalių gyventojams.

"Tai [Baltijos šalių sienų atvėrimas viena kitai] įkvepia Lenkiją, tačiau mūsų problemų mastas yra kitoks", — spaudos konferencijoje sakė Čaputovičius.

Ministras atkreipė dėmesį į situaciją Čekijoje ir Vokietijoje, kurių sienas kasdien kerta dešimtys tūkstančių žmonių, ir pabrėžė, kad Vokietijoje koronaviruso plitimo lygis yra aukštesnis nei Lenkijoje. Anot jo, Varšuva leidžia ES piliečiams migruoti darbo tikslais.

Tuo pat metu Čaputovičius neatmetė, kad po kurio laiko gali būti priimtas sprendimas atidaryti sienas turistams.

Anksčiau Baltijos šalys savo piliečiams leido laisvai judėti. Šių šalių piliečiams nereikia laikytis dviejų savaičių izoliacijos reikalavimo. Be to, Lietuva pasienyje su Latvija panaikino sienų kontrolę, vykdomi tik atsitiktiniai patikrinimai.

Nuo gegužės 11 dienos Lenkijos piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat gali keliauti į Lenkiją. Abiejų šalių piliečiai gali nesilaikyti 14 dienų izoliacijos.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užkrėstų žmonių skaičius Lenkijoje viršijo 24 tūkst. Lietuvoje atvejų skaičius siekė 1682.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 6,1 milijono ligos atvejų, mirė daugiau kaip 373 tūkst. žmonių.

Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
© Sputnik /
Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
Tegai:
koronavirusas, Lenkija, Baltijos šalys
Dar šia tema
PSO papasakojo, nuo ko priklauso situacijos su koronavirusu vystymasis
Lietuvos ir Lenkijos prezidentai nusprendė po pandemijos veikti kartu
Lietuva atsiveria kai kurių Europos šalių gyventojams
Estijos užsienio reikalų ministras tikisi, kad Lenkija atvers sienas Baltijos šalims
Lenkijos siena

Estijos užsienio reikalų ministras tikisi, kad Lenkija atvers sienas Baltijos šalims

(atnaujinta 12:58 2020.06.02)
Antradienį keturių valstybių užsienio reikalų ministrai turėtų surengti susitikimą Taline, kur bus aptariamas šis klausimas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu tikisi, kad Lenkija prisijungs prie bendros su Baltijos šalimis turizmo zonos, praneša portalas ERR.ee.

Jis tikisi, kad šalys sugebės susitarti dėl Lenkijos sienos atidarymo po koronaviruso krizės. Derybos tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų vyks antradienį Taline.

Anksčiau panašų pasiūlymą į Varšuvai pateikė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Žinoma, kadangi Estija, Latvija ir Lietuva nusprendė suteikti bekarantininį įvažiavimą Lenkijos gyventojams, tai, be abejo, būtų pozityvu, jei Lenkija reaguotų tokiu pačiu sprendimu", — pasakė Reinsalu.

Ministras taip pat išreiškė viltį, kad artimiausiu metu Suomija atvers savo sienas Estijos turistams sekdama Baltijos šalies pavyzdžiu. Reinsalu pridūrė, kad Helsinkis neturi objektyvių priežasčių to nedaryti.

Jo manymu, masinis Šengeno zonos vidaus sienų atidarymas gali įvykti birželio 15 dieną. Taline susitikimo metu jie aptars tolesnius veiksmus.

"Be abejo, kai kurios valstybės gali išlaikyti tam tikras išimtis, tačiau tam tikras žingsnis į priekį bus žengtas. Sunkiausias klausimas yra — kas nutiks su Šengeno išorės siena", — pridūrė Reinsalu.

Tuo pačiu metu ministras pareiškė, kad užsienyje "vienas iš viruso epicentrų auga, jei pažvelgtume į Baltarusiją ar Rusiją".

Pirmadienį Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė 27 valstybių, kurių piliečiai gali įvažiuoti į respubliką, sąrašą. Saviizoliacijos sąlygos bus privalomos tik Maltos, Airijos ir Ispanijos piliečiams. Draudžiama įvažiuoti į Lietuvą iš Švedijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos ir Belgijos.

Anksčiau Baltijos šalys savo piliečiams leido laisvai judėti. Jiems nereikia laikytis dviejų savaičių izoliacijos. Be to, Lietuva pasienyje su Latvija panaikino sienų kontrolę, vykdomi tik atsitiktiniai patikrinimai.

Nuo gegužės 11 dienos Lenkijos piliečiams buvo leista atvykti į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat gali keliauti į Lenkiją. Abiejų šalių piliečiai galėjo nesilaikyti 14 dienų izoliacijos.

Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
© Sputnik /
Kaip ir kokiomis sąlygomis galima judėti Baltijos šalims atvėrus sienas
Tegai:
Estija, Lietuva, Lenkija, Latvija, siena
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje

Paskelbtas "specialiosios gulbių šeimos gelbėjimo operacijos" Klaipėdoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 11:25 2020.06.03)
Šioje vietoje abipus kelio yra du maži ežerai. Savanoriai padėjo paukščiams persikelti į saugią vietą

Klaipėdoje policija 

sustabdė važiavimą greitkeliu, kad galėtų praeiti gulbių šeima. Vaizdo įrašą paskelbė NTV.

Paukščiai sušalę stovi ant važiuojamosios kelio dalies, išsigandę dėl automobilių srauto.

Kaip nurodė televizijos kanalas, abipus plento yra du maži ežerai. "Specialiosios operacijos" metu paukščiai  nebuvo sužeisti.

Lietuvos policijos "Facebook" paskyroje  po pranešimu apie incidentą vartotojai džiaugėsi sėkmingai išgelbėjus paukščius.

Tegai:
gulbė, Klaipėda