Estijos parlamentas

Politologas: naujasis parlamentas parems idėją mokyti tik estų kalba

75
(atnaujinta 13:23 2019.03.04)
Greičiausiai, rinkimus laimėję reformistai susivienys su konservatoriais, kurie pasisako už rusakalbių gyventojų teisių mažinimą, mano politologas Jurijus Svetovas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Praėjusį sekmadienį Estijoje vyko parlamento rinkimai. Pagal paskelbtus rezultatus, į Riigikogu pateko penkios partijos. Reformų partija gavo 34 procentus balsų, valdančioji Centro partija gavo 26 procentus, o Estijos konservatorių partija — 19 procentų.

Kaip Radio Sputnik papasakojo politologas ir žurnalistas Jurijus Svetovas, bendra Estijos politinė linija išliks nepakitusi.

"Kalbėti apie pergalę galima sąlyginai. Reformistai turi 34 vietas, centristai — 26. Tačiau patirtis rodo, kad gali būti ilgos derybos. Nors, atrodytų, akivaizdu, kad Konservatyvi liaudies partija, turinti 19 vietų, yra reformistų sąjungininkė, ir su jais galima pabandyti susivienyti ir kažką padaryti. Tęsis ilgos derybos, kaip rodo Estijos patirtis", — mano ekspertas.

Jo nuomone, jokių esminių pokyčių šalies vidaus ir užsienio politikoje neįvyks.

"Jie visi (Estijos politikai — Sputnik) yra ištikimi NATO ir Europos Sąjungos paramos šalininkai. Pokyčiai vyks kažkokiose smulkmenose — mokesčių, savivaldybių teisių svarstymas. Greičiausiai bus palaikoma dabartinio Estijos prezidento idėja visiškai pereiti prie mokymo tik estų kalba. Rinkimai praėjo — dabar jau galima taip labai nesidomėti rusakalbių gyventojų nuomone. Europos Sąjunga darys tam tikrą spaudimą — na, detales, galbūt, sušvelnins. Tačiau bendra linija bus ta pati. Ypač konservatorių, dešiniųjų liberalų partija. Jų šūkis: "Estija — estams". Jei jie taps reformistų sąjungininkais, ko dar galima tikėtis?" — sakė Svetovas.

75
Tegai:
rusų kalba, rusakalbiai, Estija
Dar šia tema
Latvijoje atidaryta virtuali rusų mokykla
Lavrovas: situacija su rusų kalba Baltijos šalyse nepuošia šių šalių
Rusija Baltijos šalių politiką rusų kalbos atžvilgiu vadina apartheidu
Ekspertas: Lietuvos ideologija paremta antirusišku PR
Rusakalbiai Baltijos šalių politikai: asimiliacija ar integracija