SS veteranų žygis Rygoje

Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį

139
(atnaujinta 12:42 2019.09.11)
Aktyvistai laikė plakatus "Jie kovojo už Hitlerį", nepradėdami konfrontacijos su nacių susivienijimų atstovais

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Rygoje antifašistų grupė iš keleto dešimčių žmonių, kuriems vadovavo buvusi Europos Parlamento deputatė Tatjana Ždanoka, bandė surengti piketą prieš SS legionierių ir jų rėmėjų žygį, praneša Sputnik Latvija.

Aktyvistai savo rankose laikė plakatus su užrašais "Jie kovojo Hitlerio pusėje".

Kasmet kovo 16 dieną Latvijos sostinėje vyksta Latvijos Waffen SS legionierių ir jų rėmėjų žygis. Renginyje, kuris sukelia antifašistinių organizacijų visame pasaulyje nepasitenkinimą ir pasipiktinimą, paprastai dalyvauja keli šimtai žmonių.

Policijos duomenimis, šiais metais į gatves išėjo daugiau nei tūkstantis žmonių. Jų rankose buvo Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos.

Eisenos dalyviai ėjo maršrutu Šv. Jono bažnyčia — Kalkių gatvė — Laisvės aikštė, kur dalyviai padėjo gėlių prie Laisvės paminklo. Žygio metu į galutinį punktą atėjo ir antifašistai, kad išreikštų savo požiūrį į tai, kas vyksta.

Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Latvijos antinacistinis komitetas (LAK) atšaukė savo paraišką surengti renginį Waffen SS aukų atminimo dieną, nes Rygos Dūma atsisakė įleisti juos į Laisvės aikštę, kur nacionalistiniai susivienijimai suplanavo savo akcijas.

Vietoj Laisvės aikštės antinaciams pasiūlyta prisiminti nacių aukas ant Bastiono kalnelio, kad netrukdytų SS legionieriams ir jų ideologiniams gerbėjams garsiai minėti neoficialią Legionierių atminimo dieną.

Latvijos SS legionas buvo sukurtas nacių Vokietijos vadovybės Antrojo pasaulinio karo metu okupuotos Latvijos teritorijoje. Vėliau sąvoka "Latvijos legionas" buvo vartojama visiems tarnaujantiems Waffen SS kariniuose padaliniuose, įskaitant policijos batalionus.

Legiono padaliniai 1944 metų kovo 16 dieną įsitraukė į mūšį su Raudonąja armija Velikajos upės rajone, netoli Ostrovo miesto, Pskovo srityje. Būtent todėl Legionierių diena Latvijoje minima kovo 16 dieną.

Interviu Sputnik Lietuva politologas, Tautų reikalų tarybos prie Maskvos Vyriausybės narys Dmitrijus Lysenkovas pažymėjo, kad fakelų eitynės lems Baltijos šalių politinį žlugimą. Politologas priminė, kad Europa į panašius renginius žiūri su išgąsčiu. Be to, visi, kas atmena karo rezultatus, supranta, kad nacionalistinis kursas veda valstybę prie visiško nacionalinės ideologijos žlugimo, pareiškė Lysenkovas.

139
Tegai:
SS legionieriai, Ryga, Latvija
Dar šia tema
Maskvoje Latvija ir Estija buvo apkaltintos apartheido zonų sukūrimu Europos centre
Visuomenės veikėjas: valdžia daro Latviją valstybe vien tik latviams
Ekspertas: Lietuva įrodė, kad žodžio laisvė jai nieko nereiškia
Rusijos ir Estijos siena

Estijos užsienio reikalų ministrė ragina Rusiją grįžti prie sienos sutarties ratifikavimo

(atnaujinta 23:40 2021.04.10)
Estijos URM vadovė, pažymėjo, kad Rusija ir Estija yra kaimynės, todėl šalys turi bendrauti tarpusavyje net kilus nesutarimams

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pasikvietė Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą aptarti dvišalius santykius, visų pirma dėl 2014 metų sienos sutarties ratifikavimo. Apie tai pranešė Estijos ir Rusijos diplomatinių atstovybių spaudos tarnybos.

Liimets, pokalbio su Lavrovu metu, pažymėjo, kad Rusija ir Estija yra kaimynės, todėl šalys turi bendrauti tarpusavyje net kilus nesutarimams.

"Telefoninio pokalbio metu iškėliau 2014 metais pasirašytos mūsų šalių sienos sutarties ratifikavimo klausimą kaip svarbią dvišalių santykių temą. Dabartinė Estijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi toliau dirbti šia linkme", — sakė ji.

Savo ruožtu Lavrovas patvirtino Rusijos poziciją, kad "būtina sąlyga ratifikavimui Rusijoje yra Talino įvykdytų susitarimų, pasiektų pasirašant sienų sutartis 2014 metais, vykdymas".

"Mes kalbame apie vienareikšmišką oficialaus Talino teritorinių pretenzijų Rusijai ir bet kokių politinių "priedų" atsisakymą. Rusija norėtų matyti savo kaimynų pasirengimą formuoti normalią nekonfliktišką dvišalių santykių atmosferą", — teigė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Savo ruožtu Estijos užsienio reikalų ministrė pareiškė, kad dabartinis sienos susitarimas "suteikia pasitikėjimo, kuris yra labai svarbus tiek pačiai Estijai, tiek jos sąjungininkams".

"Tai liečia ir mūsų saugumą, ir kovą su organizuotu nusikalstamumu, narkotikų tranzitu, kontrabanda ir prekyba žmonėmis. Priėjome prie bendros nuomonės, kad konsultacijos turėtų būti tęsiamos", — pažymėjo Eva-Maria Liimets.

Vasario mėnesį ji pranešė, kad Estija yra pasirengusi žengti pirmąjį žingsnį ratifikuojant sienos sutartį su Rusija.

Dokumentą abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pasirašė 2014 metų vasario mėnesį, tačiau parlamentai jo neratifikavo. Sienos sutarties ratifikavimo klausimas vėl iškilo 2020 metais, tačiau tuomet valdančioji koalicija, kuriai priklausė Estijos liaudies konservatorių partija (EKRE), atsisakė ją ratifikuoti.

Tuometinis Seimo pirmininkas Henn'as Põlluaas'as (EKRE) atkreipė dėmesį į tai, kad sienos sutartis buvo sudaryta vadovaujant Reformų partijai, kuri buvo opozicijoje 2020 metais. Šių metų sausį reformistai sukūrė naują koaliciją su Centro partija. Konservatoriai mano, kad dokumentas prieštarauja 1920 metais sudarytai Tartu taikos sutarčiai, kuri, anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, tapo negaliojanti 1940 metais Estijai tapus TSRS dalimi.

Pagal Tartu taikos sutartį dalis šiuolaikinės Rusijos teritorijos, įskaitant Pečorą ir dešinįjį Narvos krantą, priklausė Estijai. Šios žemės buvo perduota RSFSR 1940 metais.

Tegai:
Rusija, Estija
Lengvieji automobiliai, archyvinė nuotrauka

Estijos greitkelyje užsidegė ant tralo gabenami automobiliai

(atnaujinta 23:31 2021.04.10)
Pranešama, kad keturios transporto priemonės buvo visiškai sunaikintos liepsnos

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Šeštadienį, anksti ryte, greitkelyje Talinas–Pernu, priešais Kernu, užsidegė gabenamos transporto priemonės, praneša portalas ERR.

"6:42 val. pagalbos centrui buvo pranešta, kad greitkelyje Talinas–Pernu–Ikla, Metsanurgos kaime, dega krovininis automobilis. Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai nustatė, kad ant tralo gabenamos transporto priemonės iš tikrųjų užsidegė. Keturios transporto priemonės buvo visiškai sunaikintos liepsnos", — sakė gelbėjimo centro atstovė spaudai Mariann Mäeots.

Gaisro priežastis tiriama.

Eismas Talino kryptimi buvo atkurtas iki 9 valandos ryto, kiek vėliau eismas buvo atidarytas ir Pernu kryptimi.

Tegai:
Estija, gaisras, automobiliai
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata