Veteranas prie paminklo išlaisvintojams Rygoje

Latvijoje siūloma skirti baudą Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą

79
Latvijos Parlamentas pareiškė, kad sovietų karinės uniformos nešiojimas masiniuose renginiuose yra "nepriimtinas" šalyje

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Latvijos Seimo Žmogaus teisių ir visuomeninių reikalų komisija pritarė pataisoms, kurios numato, kad viešųjų renginių metu bus draudžiama naudoti TSRS ir nacių Vokietijos ginkluotųjų pajėgų uniformas.

Apie tai praneša Latvijos Parlamento spaudos tarnyba.

Komisijos pirmininkas Artusas Kaiminšas pareiškė, kad žmonės turėtų suprasti, jog "nepriimtina" nešioti nacių ar sovietų uniformas ir simboliką viešuose renginiuose.

Už draudimo pažeidimą siūloma skirti fiziniams asmenims iki 140 eurų baudą, o juridiniams asmenims — iki 1420 eurų baudą. Tokia pati bauda numatyta ir už TSRS bei nacistinės Vokietijos vėliavų, emblemų ir himnų naudojimą, taip pat už svastikos, SS ženklų ir sovietinių simbolių — pjautuvo ir kūjo, penkiakampės žvaigždės — naudojimą.

Planuojama, kad pakeitimai įsigalios 2020 metų sausio 1 dieną. Dabar Seimas turėtų juos patvirtinti dviem svarstymais.

Latvijos valdžia reguliariai pasisako prieš Rusiją ir prilygina TSRS nacistinei Vokietijai. Praėjusiais metais įsigaliojo skandalingas įstatymas dėl Antrojo pasaulinio karo dalyvio statuso, kuris priklauso latviams, kovojusiems abiejose fronto pusėse, įskaitant SS narius, bet ignoruoja didžiąją dalį Raudonosios armijos veteranų.

Antrojo pasaulinio karo dalyviais Latvijoje pripažįstami tik Latvijos piliečiai, kurie jais buvo iki 1940 metų birželio 17 dienos, ir nuolatiniai Latvijos gyventojai, legaliai atvykę į šalį iki šios datos, o tai praktiškai atmeta galimybę daugumai sovietų veteranų gauti statusą.

Antrojo pasaulinio karo dalyvio statusas taip pat neskiriamas Vokietijos nacionalinės socialistinės partijos ir jos sukarintų struktūrų, slaptosios policijos ir šio režimo saugumo tarnybų darbuotojams.

Rusijos užsienio reikalų ministerijoje bandymai sulyginti Raudonosios armijos ir Vermachto pareigūnų veteranus buvo pavadinti šventvagiškais. URM pažymėjo, kad siekis perrašyti istoriją yra "visiškai nepriimtinas ir baisus". Tokios pačios šventvagiškos yra latvių abejonės dėl Antrojo pasaulinio karo rezultatų ir Niurnbergo tribunolo nuosprendžio, kuris pripažino SS nusikalstama organizacija.

79
Tegai:
Raudonoji armija, sovietų kariai, Latvija
Dar šia tema
Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
Rusija sureagavo į Lenkijos sprendimą surengti II pasaulinio karo metines be jos
Vilniuje "BBC" filmuoja filmą apie Hitlerį
Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius