Paminklas Rygos išlaisvintojams

Politologas: paminklas Rygos išlaisvintojams gali tapti "pretekstu paskelbti karą"

124
(atnaujinta 18:11 2019.04.03)
Latvijos valdžia nepalies monumento, kol Jungtinėms Valstijoms prireiks konflikto šioje teritorijoje, mano politologas Vadimas Gilis

VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Rygos meras Nilas Ušakovas pareiškė, kad miesto taryba neleido nugriauti paminklo išlaisvintojams Pardaugavoje. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Ušakovas pažymėjo, kad tai yra aiški Rygos Dūmos pozicija, ir ji neleis niekam "kovoti su paminklais".

Anksčiau Latvijos Seimo deputatų svarstymui buvo pateikta peticija, kuria siekiama apginti paminklą Rygos išlaisvintojams. Peticija surinko daugiau kaip 20 tūkstančių parašų.

Interviu Sputnik Lietuva politologas ir publicistas Vadimas Gilis papasakojo, kad Rygos meras negali būti atsakingas už kitos miesto Dūmos veiksmus.

"Diskusija nesibaigs labai ilgai. Ir apskritai nesibaigs tol, kol paminklas bus savo vietoje. Ponas Ušakovas gali suteikti tam tikras garantijas tik dabartinės Rygos Dūmos sudėties atžvilgiu. Kokiu mastu "Santarvės" valdžia išliks po būsimų savivaldos rinkimų, visiškai neaišku. Greičiausiai, "Santarvė" pralaimės. O štai kita Dūma su nacionalistine sudėtimi turės visiškai kitokį požiūrį į šį paminklą", — pareiškė politologas.

Pasak Gilio, paminklas gali tapti Latvijai "pretekstu paskelbti karą".

"Bet, mano nuomone, mes galime būti gana ramūs dėl paminklo likimo, nes reikalas tas, kad šis paminklas gali tapti Latvijai kaip casus belli. Jis bus laikomas tol, kol kai kurioms išorinėms jėgoms prireiks konflikto čia, mūsų teritorijoje. Kai tik šio konflikto prireiks, JAV prie paminklo paskubins ekskavatorius. Konfliktas įvyks, ir tada pasekmės bus labai apgailėtinos Latvijai", — pasakė politologas.

124
Tegai:
JAV, Ryga, tarybinis paminklas, Latvija
Dar šia tema
Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį
Guoga prašo "Amazon" sovietų simbolius ant prekių traktuoti kaip nacių
Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
Vilniuje "BBC" filmuoja filmą apie Hitlerį
Rusija sureagavo į Lenkijos sprendimą surengti II pasaulinio karo metines be jos
Ekspertas: dvigubi Latvijos standartai TSRS simbolikos atžvilgiu yra nepriimtini
Tankas T-34, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Estijoje pasipiktino paminklo išniekinimu netoli Narvos

(atnaujinta 13:29 2021.03.02)
Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje išreiškė pasipiktinimą dėl memorialinio tanko T-34 išniekinimo netoli Narvos ir tikisi, kad vandalai bus surasti ir patraukti atsakomybėn.

Nežinomi vandalai kovo 1-ąją prie Narvos išniekino tanką T-34, ant jo rusų kalba parašydami įžeidžiamus užrašus. Ant tanko buvo parašyta "Kritę amfetamino karo herojai. 2018".

"Pats išniekinimo faktas sukelia gana suprantamą ir teisėtą pasipiktinimą. Aišku viena: tai nebuvo spontaniška akcija, jos įvykdymui pažeidėjai kruopščiai ruošėsi, ką patvirtina trafaretas, kurį jie panaudojo šiam tikslui. Ambasada tikisi, kad asmenys, įvykdę tokį vandalizmo aktą, bus rasti ir už tai atsakys", — rašoma ambasados ​​pranešime.

Rusijos diplomatai išreiškė padėką Narvos valdžiai, kuri skubiai ėmėsi priemonių, kad paminklas būtų sutvarkytas.

Vienintelis išlikęs paminklinis tankas Estijoje yra šalia kelio, vedančio iš Narvos į Narva-Jesu, toje vietoje, kur Leningrado korpuso pajėgos, vadovaujamos generolo Fediuninskio, 1944 metų liepos 25–26 dienomis kirto Narvos upę. Tankas — labai įžymi vieta ne tik tarp turistų. Retas atvejis, kai vietinių vestuvių metu pravažiuojama pro šalį — jaunavedžiai šalio jo tradiciškai deda gėles, o prie vamzdžio rišamos juostelės.

Sovietiniai paminklai ir kapinės Lietuvoje yra niekinami reguliariai, kaip ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. Maskva labai kritikuoja tokius veiksmus, susiedama juos su šių šalių istorijos perrašymo kursu.

Tegai:
vandalizmas, Estija, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Latvijoje iš memorialo sovietų kariams pavogta patranka
Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
Rusija įvertino Lietuvos politikų reakciją į Rakučio pareiškimą apie Holokaustą
Latvija

Latvijos policija ieško žmonių, įtariamų pasikėsinimu nužudyti pareigūną

(atnaujinta 11:16 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Latvijos policija ieško nuotraukose užfiksuotų žmonių, kurie įtariami pasikėsinimu nužudyti pareigūną, praneša Lietuvos policija Facebook paskyroje.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Pranešama, kad praėjusių metų lapkričio 6 dieną, apie 7:06 val. ryto, Daugpilyje Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas pakeliui į tarnybos vietą buvo užpultas dviejų vyrų, kurie kėsinosi jį nužudyti.

Pažymima, kad tyrimo metu nustatyta, jog nuotraukose užfiksuoti asmenys gali būti susiję su įvykdytu nusikaltimu.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją.

Informaciją galima suteikti telefonu Nr. 85 271 9739, el. paštu lkpb.sont2v.3@policija.lt, arba tiesiogiai Latvijos policijai — kipinfo21@vp.gov.lv

Tegai:
policija, Latvija