Priešmininis laivas, archyvinė nuotrauka

Į Klaipėdą atplaukė aštuoni priešmininiai NATO laivai

33
(atnaujinta 14:19 2019.04.06)
Į kruizinių ir karo laivų terminalą atplaukė aštuoni priešmininiai karo laivai iš Vokietijos, Latvijos, Norvegijos ir Lenkijos

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Klaipėdiškiai ir miesto svečiai šeštadienį ir sekmadienį, nuo 13 iki 15 valandos, kviečiami kruizinių ir karo laivų terminale aplankyti prisišvartavusius NATO valstybių laivus, besirengiančius minų paieškos ir naikinimo operacijai Baltijos jūroje, skelbia LRT.

Operacija Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje planuojama kitą savaitę.

Į kruizinių ir karo laivų terminalą atplaukė aštuoni priešmininiai karo laivai iš Vokietijos, Latvijos, Norvegijos ir Lenkijos. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti laivus ir jų įrangą.

Tradiciškai Lietuvoje, Baltijos jūroje, kas trejus metus vyksta operacija "Atvira dvasia". Per paskutinę tokią operaciją buvo surasta 15 jūrinių minų, 3 torpedos ir 3 nuskendusių laivų liekanos. Šiemet ši tarptautinė operacija bus rengiama gegužę.

Prieš laivams atvykstant į Lietuvą tokia operacija vyko Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Išminavimo operacijoje Lietuvos vandenyse prie užsienio karo laivų taip pat prisijungs ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas "Skalvis".

Rusijos Federacijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas pabrėžė, kad pastaraisiais metais dvigubai padidėjo karinių pratybų su NATO dalyvavimu prie Rusijos sienų skaičius, o Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkst.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
33
Tegai:
laivai