Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid susitiko su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu

Kaljulaid pakvietė Putiną atvykti į Estiją

318
(atnaujinta 18:58 2019.04.18)
Pasak Estijos vadovės, su Putinu ji aptarė dvišalius santykius, Ukrainą ir padėtį pasaulyje, sankcijas, dujotiekį "Nord Stream-2" ir elektros rinką

VILNIUS, balandžio 18 – Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, būdama Maskvoje su oficialiu vizitu, paskelbė, kad pakvietė Rusijos lyderį Vladimirą Putiną į suomių-ugrų tautų kongresą, kuris vyks 2020 metais Tartu, praneša RIA Novosti.

Ketvirtadienį Kaljulaid atvyko į Maskvą. Dabartinis Kaljulaid darbo vizitas yra pirmasis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje per aštuonerius metus. Kaljulaid dalyvavo atkurtame respublikos ambasados ​​pastato atidaryme ir susitiko su Putinu.

"Aš pakviečiau Vladimirą Putiną į Estiją, į suomių-ugrų tautų kongresą, kuris vyks 2020 metais Tartu", — spaudos konferencijoje Estijos ambasadoje sakė Kaljulaid.

Prezidentė pridūrė, kad su Putinu aptarė dvišalius santykius, Ukrainą ir padėtį pasaulyje, sankcijas ir sutartį dėl galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo, dujotiekį "Nord Stream-2" ir elektros rinką.

Rusijos ir Estijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Kersti Kaljulaid surengė susitikimą Maskvoje, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Владимир Астапкович

Paskutinis Estijos valstybės vadovo vizitas Rusijoje įvyko prieš aštuonerius metus — 2011 metais Toomas Hendrik Ilves lankėsi Šv. Jono bažnyčios pašventinime Sankt Peterburge, tačiau tada jis nesusitiko su Rusijos valstybės vadovu.

Paskutinis šalių lyderių susitikimas įvyko 2008 metų birželio mėnesį — tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas susitiko su Ilvesu Pasaulio suomių-ugrų tautų kongrese, vykusiame Chanty Mansijske.

318
Tegai:
Kersti Kaljulaid, Vladimiras Putinas, Estija
Temos:
Estijos prezidentės vizitas į Maskvą (16)
Dar šia tema
Talinas yra pasirengęs dialogui su Maskva, pareiškė Estijos prezidentė
Paaiškėjo, ko estai tikisi iš Kaljulaid susitikimo su Putinu