Prancūzijos kariai

Prancūzija siųs tankus ir karius prie Rusijos sienų

78
(atnaujinta 09:22 2019.04.19)
Keli šimtai karių, keturi tankai ir dvidešimt BMP bus dislokuoti Estijoje, už 140 kilometrų nuo Rusijos sienos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Balandžio 23 dieną į Estiją iš Prancūzijos atvyks beveik trys šimtai karių, taip pat keturi tankai ir dvidešimt kovinių pėstininkų mašinų (BMP), teigiama Prancūzijos ambasados ​​Estijoje spaudos tarnybos pranešime.

Pažymima, kad kariai ir technika bus dislokuoti Tapos mieste, kuris yra tik už 140 kilometrų nuo Rusijos sienos. Prancūzijos kariai bus Estijoje pagal NATO misiją, kad stiprintų Aljanso karinį buvimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje (FRA-EFP LYNX).

Kontingentą sudaro Prancūzijos kariuomenės antrosios brigados kariai ir Užsienio legiono samdiniai. Karinė technika bus pristatyta geležinkeliu.

Diplomatinė atstovybė paaiškino, kad kariai liks Estijoje iki šių metų rugpjūčio pabaigos.

Pastaraisiais metais Rusija pareiškia apie precedento neturintį NATO aktyvumą prie jos Vakarinių sienų. NATO plečia iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos sulaikymu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų didinimo Europoje. Kremlius anksčiau pareiškė, kad Rusija niekam nekelia grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
78
Tegai:
NATO, Rusija, Estija, Prancūzija
Dar šia tema
Bet koks galimas konfliktas su Rusija kelia grėsmę visoms Baltijos šalims
NATO laivai su JAV eskadriniu minininku priešakyje įplaukė į Baltijos jūrą
Politologas: niekas nepradės trečiojo pasaulinio karo dėl Baltijos šalių