Moteris su vežimėliu

Latvijos policija įtaria berniuką šaudymu į moterį su vaiku

63
(atnaujinta 13:30 2019.05.08)
Viena iš Rygos gyventojų pasiskundė, kad pasivaikščiojimo su savo trijų mėnesių dukra metu ji buvo apšaudyta

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Latvijos policija įtaria berniuką šaudymu iš pneumatinio ginklo į moterį su vežimėliu Imantos gyvenamajame rajone Rygoje, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "LTV7".

Praėjusį penktadienį moteris savo Facebook paskyroje papasakojo, kad pasivaikščiojimo su savo trijų mėnesių dukra metu į juos buvo paleisti du šūviai. Pasak jos, viena kulka praskrido pro šalį šalia vežimėlio, o kita pateko į moteries dešinio šonkaulio sritį. Ji taip pat paskelbė nuotraukas su šūvių pėdsakais.

Policija nustatė, kad buvo šaudoma švino kulkomis iš pneumatinio ginklo.

Po nukentėjusios įrašo socialiniuose tinkluose, daugelis Imantos mikrorajono gyventojų pasidalino savo stebėjimais. Paaiškėjo, kad iš šio namo jau ne kartą buvo šaudoma tiek į mašinas ir gyvūnus, tiek į žmones. Viena moteris pranešė, kad girdėjo, kaip vos po kelių valandų po incidento vėl pasigirdo šūviai iš lango pusės.

Policija jau rado galimą įtariamąjį. Pasak valstybės policijos Rygos regiono Kurzės nuovados tvarkos skyriaus vadovo Nikolajaus Mitroščenko, tai yra aštuonerių ar devynerių metų berniukas, kurį matė moteris ir gali jį atpažinti.

Teisėsaugos pareigūnai pažymėjo, kad, jei įtariamojo amžius bus patvirtintas, nebus galima jo patraukti administracinei atsakomybei. Vaiko tėvams gali grėsti baudą iki 140 eurų — už vaiko nepriežiūrą. 

Per metus policija vidutiniškai registruoja apie 70 pneumatinių ginklų naudojimo atvejų. Dažniausiai šaudoma į orą, taip pat į gyvūnus ir žmones. Tačiau įstatymas nenumato specialių mažos galios pneumatinių ginklų laikymo taisyklių.

Gydytojai pažymi, kad žaizdos nuo šūvių iš pneumatinių ginklų gyja greitai, tačiau kai kurios iš jų gali būti labai pavojingos. Kūdikiams jos gali būti mirtinos.

63
Tegai:
ginklas, šaudymas, Latvija
Dar šia tema
Kalifornijoje 19-metis pradėjo šaudyti sinagogoje, yra aukų
Trys girti kariai Vilniuje apšaudė gimdymo namus
Vilniuje sulaikytas vyras, kuris Lazdynuose tris kartus šovė žmogui į galvą
Lietuvoje iš šaunamojo ginklo sužalotas motociklu važiavęs paauglys
Ryga

Lietuva pateko į "geltonąjį Latvijos sąrašą" pagal sergamumą koronavirusu

(atnaujinta 20:29 2020.09.18)
Naujausiais duomenimis, Lietuvos Respublikoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinta daugiau kaip 3,5 tūkstančio koronaviruso atvejų

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Latvija iš Lietuvos atvykstantiems keliautojams įvedė privalomą saviizoliaciją.

Latvijos ligų prevencijos ir kontrolės centro tinklalapio duomenimis, sergamumo koronavirusu rodiklis Lietuvoje per pastarąsias dvi savaites siekia 18,8 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Latvijoje izoliacijos reikalavimas taikomas keliautojams, atvykstantiems iš šalių, kuriose sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga pareiškė, kad Latvija nesutiko sergamumo kartelę pakelti iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, todėl kelionių "Baltijos burbulas" buvo panaikintas.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3565 koronaviruso atvejai, mirė 87 žmonės.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30 milijonų infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 943 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Latvija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje 40 COVID-19 atvejų siejami su židiniais
Monkevičius ragina skirti priemokas mokyklų vadovams už išaugusį darbo krūvį dėl COVID-19
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Radviliškio rajone atšaukiami masiniai susibūrimai ir renginiai
Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid

Estijos prezidentė gatvėse surinko stiklainį nuorūkų

(atnaujinta 18:17 2020.09.18)
Estijos vadovė dalyvavo kampanijoje, skirtoje išvalyti Baltijos jūrą nuo nedidelių šiukšlių, kurios patenka ten per gatvių kanalizacijas

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid Pernu dalyvavo kampanijoje "Jūra prasideda čia", 15 minučių ji rinko nuorūkas, rašo "Postimees".

"Tai, kiek nuorūkų galima surinkti gatvėje per 15 minučių — ir, beje, iš pradžių atrodė, kad gatvės visiškai švarios! — tai tiesiog bjauru!" — savo Facebook paskyroje parašė Kaljulaid.

Prie Estijos vadovės posto pridėtose nuotraukose galima pamatyti, kad ji per ketvirtį valandos surinko visą stiklainį.

Kampanijos tikslas — užkirsti kelią mažoms šiukšlėms per kanalizaciją patekti į Baltijos jūrą.

Pagrindinis problemų šaltinis, pasak organizatorių, — cigarečių nuorūkos, kurios teršia vandenį mikroplastiku.

Cigarečių nuorūka susiskaido į 12 tūkstančių mikroplastiko skaidulų, jis vėliau patenka į žmogaus organizmą per maisto grandinę. Taip pat cigarečių filtruose yra nuodingų cheminių medžiagų, kurios nuodija jūrą.

"Cigarečių nuorūkos tapo viena didžiausių pasaulinių problemų. Jos nuodija jūrų gyventojus ir atsiduria ant mūsų stalo kaip mikroplastikas. Jūra prasideda čia!" — rašo Kaljulaid Facebook'e.

Akcijos metu kanalizacijos liukai skirtingose ​​Estijos vietose bus žymimi tekstu "Jūra prasideda čia" — simboliu, draudžiančiu mesti šiukšles, taip pat vandens gyventojų — žuvų ir ruonių — atvaizdais.

Kampanijos autorių Andrė Pičeną įkvėpė jo draugas, kuris kiekvieną dieną ankstų rytą išeina į gatvę ir renka gatvėje išmestas cigarečių nuorūkas.

Pasauliniai tyrimai parodė, kad cigarečių filtrai yra vienas didžiausių teršalų. Panaši kampanija buvo atlikta daugelyje Europos miestų, gyventojų sąmoningumas žymiai padidėjo, dėl to sumažėjo taršos lygis.

Tegai:
aplinkos tarša, Baltijos jūra, šiukšlės, Estija, Kersti Kaljulaid
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta

(atnaujinta 15:11 2020.09.19)
Kaip pažymėjo tarnybos atstovas, visi keturi tarptautiniai sienos perėjimo punktai veikia be pokyčių

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Situacija pasienyje su Baltarusija kontrolės punktų susidariusios vilkikų eilės neviršija įprastų, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, praneša TASS.

Pasak Mišučio, tradiciškai iš keturių pasienio punktų su Baltarusija ilgiausia vilkikų eilė yra susidariusi Medininkų pasienio kontrolės punkte, lengvųjų automobilių eilių nėra nei viename.

Jis pabrėžė, kad situacija yra normali, pralaidumas normalus.

Šeštadienį Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė daugiau nei 270 sunkvežimių. Baltarusijos pusėje padėtis palankesnė.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Vėliau, penktadienį, Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu. Oficialus Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis teigė, kad Baltarusijos valstybės sienos apsauga vykdoma sustiprintos pasienio tarnybos ir sienos kontrolės režimu, naudojant taktinius rezervus.

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės