Naujausios zenitinės raketų sistemos S-400 Triumf

Ekspertas: Baltijos šalių aerodromai parengti NATO lėktuvams su branduoliniu ginklu

126
(atnaujinta 13:28 2019.05.14)
Pasak Korotčenko, Vašingtonas neatmeta riboto branduolinio karo galimybės Rusijos europinėje dalyje, vienu iš taikinių gali tapti pagrindinė Baltijos laivyno bazė

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Kariniai aerodromai Baltijos šalių ir Lenkijos teritorijoje yra pasirengę priimti NATO orlaivius su JAV taktiniu branduoliniu ginklu, kad užpultų Rusijos europinę dalį, praneša RIA Novosti su nuoroda į žurnalo "Nacionalnaja oborona" vyriausiąjį redaktorių Igorį Korotčenko.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos Ginklų neplatinimo ir kontrolės departamento direktorius Vladimiras Jermakovas pareiškė, kad dislokuodamos branduolinį ginklą Europoje Jungtinės Valstijos rengiasi jį naudoti. Jermakovo teigimu, kai kurios nebranduolinės šalys apsimeta, kad niekas nevyksta, arba bijo susimąstyti apie tai, kas vyksta.

"Ypač norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad Baltijos šalių — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — teritorijoje, taip pat Lenkijos teritorijoje parengti ir rekonstruoti kariniai aerodromai, gebantys priimti NATO taktinę aviaciją su branduoliniais užtaisais", — pasakė Korotčenko.

Pasak eksperto, Pentagonas neatmeta riboto branduolinio karo galimybės Rusijos europinėje dalyje su taktinio branduolinio ginklo panaudojimu. Pasak Korotčenko, JAV mano, kad tokia situacija neva nesukels globalių branduolinių smūgių tarp Rusijos ir JAV.

Ekspertų teigimu, pratybose prie Rusijos sienų NATO kariai treniruojasi būtent suduoti taktinį branduolinį smūgį Rusijai, kuris, be kita ko, bus nukreiptas į pagrindinę Baltijos laivyno bazę, Vakarų karinės apygardos ryšių ir kovinio valdymo objektus.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
126
Tegai:
Rusija, Lenkija, Baltijos šalys, NATO
Dar šia tema
Politologas: SIPRI duomenys neatitinka NATO pareiškimų apie "Rusijos grėsmę"
Europarlamentaras palygino gynybos išlaidas Rusijoje ir ES
Ekspertas: NATO atvirai užsiima Baltijos šalių militarizacija
Ekspertas: Rusijos požiūris į ginklavimosi programą tapo labiau apgalvotas
Vokietija pasiūlė Baltijos šalių ir Lenkijos "apsaugos" nuo Rusijos metodą