Eesti Energia, archyvinė nuotrau

Pašalinti konkurentą: "Eesti Energia" pasiūlė įvesti mokestį Rusijos energijai

48
(atnaujinta 14:32 2019.06.14)
Estijos valstybinė įmonė "Eesti Energia" pasiūlė Vyriausybei apmokestinti Estijai ir kitoms Baltijos šalims tiekiamą elektros energiją iš Rusijos

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Pačioje Vyriausybėje "Eesti Energia" iniciatyva kol kas komentuojama atsargiai, nes mokesčių įvedimas reikalauja ne tik susitarimo su Latvija ir Lietuva, bet ir leidimo iš Briuselio, rašo Sputnik Estija su nuoroda į ERR.

"Šis sprendimas turėtų būti suderintas su ES, ir, žinoma, nėra greito sprendimo. Žinoma, diskusija yra apie tai, kiek energija iš Rusijos paveiks kainą Estijoje ir kaip bus galima reguliuoti rinką, pasitelkus šias priemones", — sakė ūkio ir infrastruktūros ministras Taavi Aas.

Anksčiau "Eesti Energia" valdybos pirmininkas Handas Suteris teigė, kad pigi Rusijos elektros energija sukuria nevienodą konkurenciją Baltijos ir Šiaurės Europos rinkose.

Pasak jo, Rytų kaimyno elektros energija yra pigesnė, nes Rusijos energija, kitaip nei šalies Europos partnerių, neprivalo pirkti anglies dioksido (CO2) kvotų ir jai netaikomi kiti griežti ES aplinkosaugos reikalavimai.

Atsižvelgdamas į tai, kad rinkoje yra daug elektros energijos, "Eesti Energia" energetikos koncernas nuo metų pradžios atleido apie 500 žmonių ir vasarą priverstinių atostogų išsiuntė dar 1300 darbuotojų.

Estijos vadovybė papildomai taiko "nesąžiningos konkurencijos problemos" sprendimą Rusijos elektros energijos tiekėjams. Birželio pradžioje ministras pirmininkas Juris Ratas teigė, kad Baltijos šalys turėtų apsvarstyti galimybę imti papildomą infrastruktūros mokestį už elektros energiją ne iš ES šalių.

Elektros perdavimo linijos
© Sputnik / Александр Липовец

"Turime apsaugoti mūsų rinkos dalyvių interesus ir pasverti galimybes įvesti tinklo mokestį už elektros energiją iš trečiųjų šalių", — sakė Vyriausybės vadovas.

Nacionalinio energetikos saugumo fondo generalinis direktorius Konstantinas Simonovas, komentuodamas galimą elektros energijos tarifų įvedimą iš Rusijos Federacijos interviu su Sputnik, priminė, kad "prekybos esmė yra sudaryti vienodas sąlygas identiškų prekių tiekimui".

"Kalba eina apie tam tikro tiekėjo diskriminaciją. Nesunku atspėti, kad tai daroma dėl politinių priežasčių", — pabrėžė ekspertas.

Pasak jo, galiausiai, dėl muitų Rusijos eksporto elektros kaina pakils, o galutinis vartotojas sumokės kainų skirtumą.

 

48
Tegai:
mokesčiai, elektros energija, Baltijos šalys, Rusija, Estija
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva pavydi, kad Estija aplenkė ją dialoge su Rusija
Estija ir Latvija susitarė dėl elektros energijos iš Rusijos mokesčių
Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
Degalinė

Kaip pasikeitė savaitinės dujų kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 21:47 2020.08.01)
Paskutinę liepos darbo savaitę degalų kainos Vilniuje išaugo, Rygoje sumažėjo, o Taline pabrango tik benzinas

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Vilniuje 95-ojo ženklo benzinas pabrango 0,9 % iki 1,076 euro už litrą, o dyzelino kaina padidėjo 4,1 % iki 1,026 euro už litrą, rašo Bb.lv.

Rygoje, "Circle K" degalinėse, 95 klasės benzinas atpigo 0,9 % ir kainavo 1,154 euro už litrą, dyzelinas taip pat atpigo 0,9 % iki 1,064 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95-ojo ženklo benzinas pabrango 2,4 % iki 1,259 euro už litrą, o dyzelino kaina nesikeitė ir buvo 0,999 euro už litrą.

Automobilių dujų kainos Rygoje ir Vilniuje buvo stabilios. Rygoje litras dujų kainavo 0,545 euro, Vilniuje — 0,539 euro. Taline automobilių dujos atpigo 2,3 % ir kainavo 0,556 euro už litrą.

Tegai:
degalai, degalinė, Baltijos šalys
Knyga

Baltijos šalys pasirašė memorandumą dėl literatūros kūrinių vertimų

(atnaujinta 11:33 2020.07.27)
Šalys susitarė paruošti kūrinių, apdovanotų Baltijos Asamblėjos literatūrine premija, vertimo ir leidimo finansavimo schemą, atsižvelgiant į kiekvienos šalies specifiką

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Baltijos šalių kultūros ministrai pasirašė memorandumą dėl šių šalių rašytojų kūrinių vertimo, jų publikavimo ir platinimo trijose valstybėse, praneša Lietuvos kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Penktadienį Vilniuje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo Latvijos ministras Nauris Puntulis ir Estijos ministras Lukas Tõnis.

Šiuo dokumentu pripažįstama geresnių Baltijos šalių literatūros žinių ir vertimo, taip pat darbų, kuriems paskirta Baltijos asamblėjos literatūros premija, sklaidos svarbą. Nuspręsta parengti vertimų ir šių darbų publikavimo finansavimo schemą, atsižvelgiant į kiekvienos šalies specifiką. Tikimasi, kad Baltijos šalių rašytojų sąjungos padės įgyvendinti šią iniciatyvą.

Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigė, kad memorandumas yra naujos programos, kuria siekiama remti išverstus leidinius, pradžia. Jis juos vadino noru užtikrinti, kad Baltijos Asamblėjos literatūros premijos laureatų darbai būtų prieinami visų trijų Baltijos respublikų skaitytojams.

"Tiek visų trijų šalių kultūros ministerijose, tiek Rašytojų sąjungoje įvyko nemažai diskusijų, kaip sustiprinti bendradarbiavimą literatūros srityje, kad mūsų rašytojų darbai būtų garsesni ir prieinamesni. Taigi šis memorandumas patvirtina, kad turime nuolatinę bendrą literatūrinio vertimo programą", — teigė ministras.

Ministrai iš Latvijos ir Estijos taip pat liko patenkinti pasiektu susitarimu.

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už pasiekimus literatūroje, mene ir moksle buvo įsteigti remiantis 1993 metų spalio 31 dieną priimta rezoliucija. Literatūros premija skiriama kartą per metus romano, pjesės, eilėraščių rinkinio, apsakymų, esė ar kito panašaus kūrinio, parašyto lietuvių, estų ar latvių kalbomis, autoriui. Kūrinys turėtų būti paskelbtas pirmą kartą per pastaruosius trejus metus.

Tegai:
knygos, Baltijos šalys
Dar šia tema
Lietuvių rašytoja gavo ES literatūros premiją
Pomėgis grožinės literatūros knygoms estui virto problemomis Rusijos pasienyje
Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei

(atnaujinta 11:13 2020.08.04)
Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Taip pat pranešama, kad vyras yra apklaustas

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Pagėgiuose, namo kieme, sulaikomas neblaivus vyras pasipriešino ir sudavė Tauragės apskrities Pagėgių PK pareigūnei į ranką, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad incidentas įvyko pirmadienį apie 01:25 valandą.

Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Pažymima, kad vyras yra apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas.

Pirmadienį Vilniuje prie daugiabučio namo buvo rastas mirusio nepilnamečio kūnas, apie tai praneša Lietuvos policija.

Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36 valandą.

Tegai:
neblaivumas, smurtas, policija, Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariatas
Dar šia tema
Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką
Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai iš įvairių šalių